Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z ogródka na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Z ogródka na wsi

Radziu2013 21:47, 12 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
gogo napisał(a)
Witaj Radziu, na mrówki stosowałam dwie metody: liście pomidorów i cynamon, mrówki poszły w inne miejsce Jeśli lubisz pnącza, wykorzystaj uschniętą brzozę. Plany ciekawe, ale według mnie drzewa i pnące róże na kratkach zasłonią cegłę. Może na kratki powojniki ? Zajrzyj do mnie, wstawiłam zdjęcie bukszpanów.


Wolałbym je wybić na dobre...bo potem mogę latać z jednego miejsca na drugie za nimi

Uschniętej brzozy nie zamierzam wyrzucać...albo ją gdzieś umiejscowię i puszczę po niej clemathisy albo chociażby wilec, albo zostawię ją sobie "na zaś" i wykorzystam przy dekorowaniu jesienią albo zimną...

Róże już są posadzone...przyjęły się i już podskoczyły...ale spokojnie Grażynko...cegły nie zasłonią choćby nie wiem jak się starały...sporo jej u mnie...mają tylko stworzyć zieloną przesłonę miejscami

Byłem i bukszpany widziałem Super pomysł Szkoda że u mnie miejsca trochę za mało
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 21:49, 12 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
zoja napisał(a)
podoba mi się pomysł z obwódką bukszpanową - lubię to rozwiązanie
jeśli u Ciebie w okolicy rosną zdrowo to próbuj

jak widziałeś u mnie część wypadła (na łukowej) i próbuję je zastąpić obwódką z żurawek - są niemal zimozielone i też porządkują rabatę


U sąsiadów naokoło póki co rosną zdrowo...u mnie dwie sztuki też póki co nie wykazują żadnych objawów

A jeśli kiedykolwiek miałyby wypaść, to tak jak i ty...wymieniłbym je na co innego...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 21:50, 12 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
zoja napisał(a)
migdałek?
wiele osób ma o nim złe zdanie

u mnie kiedyś rósł i padł częsciowo a resztę wycieliśmy
żeby ładnie rósł to chyba wymaga jakiś oprysków?


Pomyślałem po prostu o jakimś niedużym drzewku kwitnącym ładnie wiosną...i przyszedł mi na myśl migdałek...ale jak tak się zastanowię, to przecież jest wiele innych...wiśnia Umbraculifera chociażby...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 21:55, 12 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Nowalijka napisał(a)
Radziu, jak dla mnie bukszpany na obwodki ok. Sama go w wielu miejscach posadziłam. Bardzo schludnie wyglądają wtedy rabaty. Co do migdałka i brzozy nie pchałabym ich tam bo zasłoni to co wartościowe, pnące roze na podpórki przy ścianie świetny pomysł. I na tym bym poprzestała. Ale jak zbierzesz inne pomysły to będziesz miał szerszy pogląd na to co proponują bardziej doświadczeni ogrodnicy. Będę śledzić


Elu powiem szczerze, że w sumie nawet trochę chodziło mi o przysłonięcie...bo tak widzieć wszystko na pierwszy rzut oka...niby szersze perspektywy fajne, ale taka małą kurtyna z drzewa mogłaby zaciekawić i zachęcić (chociażby osoby, które wpadają do babci, bo mają jakąś sprawę) żeby zajrzeć dalej...

Brzozy nie chciałbym pospolitej...na tak duże drzewo nie mogę sobie pozwolić (chyba że byłaby cięta)...więc za wiele zasłaniać też by nie zasłaniała...

Na tych ścianach, które widać więcej pnączy nie planuję...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 22:00, 12 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Mirka napisał(a)
Radziu no fajnie ramka wyglada Ale czy nie będziesz się wkurzał jak ci zacznie grzyb albo ta cima bukszpanowa szaleć.Ja jakoś za bukszpanami nie przepadam coć nam trochę kulek.


To cieszę się, że

Mircia, ja do tej pory też byłem do nich sceptycznie nastawiony...nie wiem co mi się nagle odmieniło (wprawdzie oglądałem ostatnio cały dział- wpis po wpisie- na Ogrodowisku dotyczący ogrodów angielskich...nie wiem czy to aż taki wpływ miało, bo , mój nigdy angielski nie będzie, ale faktycznie tam obwódki bukszpanowe mają)...

Pewnie będę się wkurzał (tfu tfu...lepiej nie zapeszać już na samym początku)...ale LEPIEJ SPRÓBOWAĆ I ŻAŁOWAĆ, NIŻ ŻAŁOWAĆ ŻE SIĘ NIE SPRÓBOWAŁO...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 22:02, 12 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
zoja napisał(a)
a! kulki to może z tuj danica? albo innych kulistych?


Myślałem nad nimi I mam na nie miejsce zaplanowane, ale to nie w tej części ogródka...
Tutaj myślałem szybciej właśnie o bukszpanie...a jak nie to o cisie (z niego kulki są piękne)
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 22:06, 12 lip 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
hanka_andrus napisał(a)
Może do Ciebie ta ćma nie doleci. Rób obwódkę, nie cykaj się, nie zawsze jest taki gorący rok, a póki rośliny małe, to i ćma nie wyrządzi większych szkód, jakby się trafiła.

Z obwódką porządniej wygląda, i trawnik też nabierze innego blasku. bo o niego bardziej zadbasz,

Inspekt popieram. Działaj.

Zamiast planowanej brzozy i migdałka znajdź bardzo wysokie byliny: sadziec, dzielżan wysokie jesienne astry, słoneczniki. Drzew w tym miejscu bym nie sadziła, najwyżej na przedłużeniu budynku.




No właśnie...trawnik też by zmienił charakter Dwie pozytywne zmiany za jednym razem

Inspekt będzie robiony (tylko nie wiem z czego... bo mam cegłę białą i pomarańczową)...działania muszą poczekać, bo w przyszłym tygodniu wybywam na leżing, plażing, smażing...chociaż na to się nie zapowiada hahah...

Haniu, jak na przedłużeniu budynku?
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
sylwia_slomc... 22:24, 12 lip 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Radziu zajrzyj tutaj po tonę inspiracji na obwódki wcale nie z bukszpanówNie ma dużo stron więc przejrzyj może jeszcze coś Cię zainspiruje
https://www.ogrodowisko.pl/watek/8579-wojslawice-2018-07-08?page=2
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
hanka_andrus 22:28, 12 lip 2018


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Radziu, pokazałeś budynek od przedniej strony, czyli od frontu. A co masz z boku? Budynek czy wolne miejsce? czy sąsiada? Jakoś całości Twego szczęścia nie ogarniam.
To miałam na myśli lewą stronę tego co pokazałeś.

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
gogo 22:31, 12 lip 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Radziu, a może obwódka z trzmieliny, ta nie choruje i daje kolor, szczególnie w zimie. Dobrze, że róże tylko miejscami posadzone. Gdzieś mi zginęły drabiny i co z huśtawką?
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies