Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z ogródka na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Z ogródka na wsi

Radziu2013 15:44, 08 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 15:46, 08 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Monarda wyhodowana z nasion...super jest...


A to nie wiem jaka roślina...może wy wiecie?
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 16:40, 08 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Wczoraj pisałem, że jak się znalazłem coś co mnie w ogrodzie denerwuje...i zacząłem rysować i planować.

Paint daje teraz fajne możliwości rysowania, również w 3D.

Popatrzcie



Tutaj na biało, ale myślę że naturalne, nie impregnowane drewno, też dobrze by wyglądało...

Co o tym myślicie? Mi osobiście się podoba...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Doranma 17:28, 08 lip 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
No i jednak jest co fotografować ☺ rozwijająca się biała jeżówka jest świetna ☺
Tak, myślę że u Ciebie takie spłowiałe od słońca drewno będzie świetnie pasować!
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Radziu2013 17:33, 08 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Doranma napisał(a)
No i jednak jest co fotografować ☺ rozwijająca się biała jeżówka jest świetna ☺
Tak, myślę że u Ciebie takie spłowiałe od słońca drewno będzie świetnie pasować!



A sama konstrukcja?
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
sylwia_slomc... 21:41, 08 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
A myślisz coś puścić po tym trejażu?
Bo mnie osobiście chyba bez niego bardziej do serca trafia, może taki trejaż w innym miejscu daćJak coś po nim puścisz pod spodem zrobi sie cień i byliny nie będą tak spektakularnie kwitły.
A co z tym kącikiem co przy kurniku powstawał?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Radziu2013 21:56, 08 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
sylwia_slomczewska napisał(a)
A myślisz coś puścić po tym trejażu?
Bo mnie osobiście chyba bez niego bardziej do serca trafia, może taki trejaż w innym miejscu daćJak coś po nim puścisz pod spodem zrobi sie cień i byliny nie będą tak spektakularnie kwitły.
A co z tym kącikiem co przy kurniku powstawał?




O tym cieniu pomyślałem i dlatego mogłyby rosnąć jedynie clemathisy przy pionowych słupkach...

Chciałem jakiś element konstrukcyjny bo jakoś pusto mi się wydaje i dlatego o nim pomyślałem...

A poza tym stworzyłby takie niby okienka (dzieli mi rabatę) i łatwiej byłoby ją zarańżować … ale to dopiero luźne pomysły...rabata na nowo byłaby tworzona dopiero jesienią, bo jak już wspomniałaś, kącik przy kurniki jest drugi w kolejności do zrobienia przez wakacje (zaraz po kąciku z sadzawką).


____________________
Radziu Z ogródka na wsi
sylwia_slomc... 22:01, 08 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
A czemu chcesz przerabiać tą rabatę, skoro piękna jest?
W każdym okienku miałoby co innego rosnąć?
clematisom trzeba cos więcej wymyślić niż słupek bo muszą mieć czego się czepiać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Radziu2013 22:18, 08 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
sylwia_slomczewska napisał(a)
A czemu chcesz przerabiać tą rabatę, skoro piękna jest?
W każdym okienku miałoby co innego rosnąć?
clematisom trzeba cos więcej wymyślić niż słupek bo muszą mieć czego się czepiać


No pierwszym powodem jest to o czym już pisałem tzn. jest ona płaska Rośliny na niej rosną tak do wysokości podbródka max. Niby można posadzić jakieś nieduże drzewo, ale będzie zabierać składniki odżywcze kwiatom i wydaje, że nie da mi takiego efektu jakiego bym chciał.


Drugim powodem jest kwestia praktyczna...mniej ważna, ale jednak. Ścieżka prowadząca do "parnika" choć w sumie to nazwałbym to pomieszczenie teraz letnią kuchnią, bo większość rzeczy jest tam gotowana jest poprowadzona przez środek rabaty. W dojściu przeszkadzają trawy i kwiaty (babcia, ciocia i sami rodzice na to narzekają), a w samym żwirku wysiewa się dużo chwastów. Plastry drewna też już z resztą straciły na wyglądzie. Nowe ścieżki byłyby po prowadzone po prostej i zrobione z cegły.

Ścieżka przeszkadza mi też w rozplanowaniu rabaty, bo tak jak powiedziałem dzieli ją na dwie części, które są długie, ale wąskie.


No i trzecia kwestia to ziemia...uboga. Chciałbym ją na całości jesienią wymienić. Obornik itd.


W okienkach rośliny oczywiście by się powtarzały, bo nasadzenie "w każdym co innego" dałoby wydaje mi się duży misz- masz. Widzę tam np. jeżówki blade (inne oczywiście też) przeplatające się z floksami wiechowatymi, kłosowcami, szczecią, krwawnicą. Miejscami pojawia się róża. Do tego śmiałki, prosa i rozplenice. Na przodzie szałwie, kocimiętka, knautia, hosty…


Nie powiem, teraz też mi się podoba, ale czuję niedosyt. Czuję że to jeszcze nie to, co bym chiał...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
sylwia_slomc... 22:22, 08 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
No to działaj bo argumenty podajesz sensowne
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies