Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z ogródka na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Z ogródka na wsi

sylwia_slomc... 17:19, 22 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
A gdybys ta cegłę wtedy pomalował na biało?
A ścianę zostawił jak jest, byłaby cegła, ale by nie przytłaczało. A jak mam być szczera to ja bym tam żadnych konstrukcji nie stawiała bo to miejsce jest piękne już samo w sobie
Może zamiast bluszczy posadzić miscanta morning ligt wzdłuż tej siatki, nadałby lekkości całemu założeniu?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Radziu2013 18:11, 22 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Teraz granica od stronu podwórka...granica wejścia...

1


2


3


4


5



Chciałbym podkreślić że jest jak gdyby inne wnętrze...kącik kawowy...stąd myśl o otoczeniu go przez różne konstrukcje...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 18:15, 22 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Ściana...tutaj po narysowaniu konstrukcji trochę mi się odwidziało...chciałem w słupkach przylegających do ściany (albo nieznacznie od niej odsuniętych wywiercić wzorki...takie domki dla owadów...w wątku "Z Pszenicznej" takie mi się spodobały, ale tu chyba jednak nie wygląda to dobrze...


Jednakże po samej ścianie chciałbym coś poprowadzić...nie przysłonić, ale żeby coś było...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 18:18, 22 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
I jeszcze zostaje to miejsce, ale tu nawet nie wiem co narysować...

Jest duży spadek, a nie chciałbym żeby tak zostało...

Myślałem nad wyrównaniem terenu, na wysokości ściany stodoły...tam nie duży murek oporowy i za nim nasadzenia...

Jednakże nie jestem pewien tego pomysłu...


Tu najbardziej proszę o jakieś sugestie...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 18:26, 22 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
sylwia_slomczewska napisał(a)
A gdybys ta cegłę wtedy pomalował na biało?
A ścianę zostawił jak jest, byłaby cegła, ale by nie przytłaczało. A jak mam być szczera to ja bym tam żadnych konstrukcji nie stawiała bo to miejsce jest piękne już samo w sobie
Może zamiast bluszczy posadzić miscanta morning ligt wzdłuż tej siatki, nadałby lekkości całemu założeniu?



Malować byłoby bez sensu (bo koszty), a białą cegłę mam...tylko że ona aż tak mi się nie podoba...i nie jest tak trwała...


Coś Sylwuś z ogrodzeniem i tak muszę zrobić, bo słupki już zgniły. Trzymają się, bo się trzymają, ale większa wichura i całość leży...

Jakoś odgrodzić też się trzeba, bo sąsiedzi teraz częściej bywają w tym otoczeniu...trampolina itd.


____________________
Radziu Z ogródka na wsi
ElzbietaFranka 20:03, 22 lip 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Radziu czytam tutaj o twoich dylematach.
Czy ten budynek ceglany za płotem to sasiada. Pytanie czy ten plotek z siatki to twój plot? Jeżeli słupki gniją to trzeba koniecznie wymienic.
Aby drzewo nie było zakotwiczone w ziemi to trzeba je włożyć do kotwy metalowej które można dostać w sklepach ogrodniczych.
Kotwy są nawet do 12 cm piszesz włożyć kantówka do kotwy i stoi jak drut.

Jeszcze uwagi dot wybudowanego kulka na drugi raz jak będziesz budował jaki kolwiek murek to fuga powinna być naprzemienna czyli następna warstwa cegły jej fuga powinna być w środku dolnej cegły.
Zobacz jak ten mur poniemiecki wygląda.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
dana1s 20:04, 22 lip 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Jestem zauroczona tym kącikiem chyba bym padła trupem ze szczęścia jakbym miała taki u siebie
Ja puściłabym bezpośrednio na mur kokornak, różę New Dawn i powojnik Summer snow , na jakichś linkach . Druga opcja trejażu z murowanymi słupkami bardziej do mnie przemawia i drewnianą górę machnęłabym na biało i na to powojniki Huldine.
Oczko bajkowe z lilijką w środku.
Radziu cudnie masz i pomysły świetne , działaj chłopie bo aż miło popatrzeć na Twoją miłość do tej ziemi. Brawo!!
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
dana1s 20:07, 22 lip 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Ja bym ten trejaż dała za oczkiem a przed niski murek , szkoda że tak daleko mieszkasz, bo z chęcią bym Ci pomogła W sierpniu będę w Radkowie, ale to chyba kawałek muszę sprawdzić

Tym okienkom w murze dodałabym białe kraty dostanie lekkości i może pomiędzy pnączem powiesić białe ramy od obrazów?
a ta dachówka jeszcze do użytku?

edit: już widzę, że to w przeciwną stronę
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Radziu2013 20:32, 22 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
ElzbietaFranka napisał(a)
Radziu czytam tutaj o twoich dylematach.
Czy ten budynek ceglany za płotem to sasiada. Pytanie czy ten plotek z siatki to twój plot? Jeżeli słupki gniją to trzeba koniecznie wymienic.
Aby drzewo nie było zakotwiczone w ziemi to trzeba je włożyć do kotwy metalowej które można dostać w sklepach ogrodniczych.
Kotwy są nawet do 12 cm piszesz włożyć kantówka do kotwy i stoi jak drut.

Jeszcze uwagi dot wybudowanego kulka na drugi raz jak będziesz budował jaki kolwiek murek to fuga powinna być naprzemienna czyli następna warstwa cegły jej fuga powinna być w środku dolnej cegły.
Zobacz jak ten mur poniemiecki wygląda.



Tak Elu, o fugach wiem, tata też mi mówił...ale tutaj chyba to nie ma większego znaczenia ( a tak było łatwiej)...na te cegły i tak pójdzie folia (zakryje całość), a potem dopiero cegła pomarańczowa...tę już będę kładł naprzemiennie...

Budynek za siatką jest sąsiada...a siatka moja. Kotwy do słupków nie były kupowane, ba siatkę sama robiła moja babcia...zrobiła jak mogła i dzięki jej za to Kotwy teraz to już mus, bo nikomu nie będzie się chciało bawić co kilka lat w stawianie ogrodzenia od nowa...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 20:39, 22 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
dana1s napisał(a)
Ja bym ten trejaż dała za oczkiem a przed niski murek , szkoda że tak daleko mieszkasz, bo z chęcią bym Ci pomogła W sierpniu będę w Radkowie, ale to chyba kawałek muszę sprawdzić

Tym okienkom w murze dodałabym białe kraty dostanie lekkości i może pomiędzy pnączem powiesić białe ramy od obrazów?
a ta dachówka jeszcze do użytku?

edit: już widzę, że to w przeciwną stronę



Okienka niestety nie moje... Ale mogę zagadać do sąsiada i negocjować

Mówisz o tej dachówce ułożonej na sucho jako mur? Ta jest do użytku...jeszcze waham się co z nią zrobić...Danusia podpowiedziała mi, żeby wziąć ją na dach ogrodowej altanki, ale do tego czasu jeszcze trochę minie, więc i pomysł na jej wykorzystanie może się zmienić...


Zrobiłem rysunek tak jak podpowiedziałaś...na niskim murku z przodu "położyłem" jeszcze drewniane blaty...


Zrobię jeszcze wersję z pomalowanym na biało drewnem

Szkoda, że w przeciwną stronę Ale gdybyś kiedyś jechała w tę stronę to zapraszam
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies