Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z ogródka na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Z ogródka na wsi

Doranma 11:35, 16 lip 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Jeśli przesadzisz, to musisz o nie dbać, podlewać☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Radziu2013 11:50, 16 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Doranma napisał(a)
Jeśli przesadzisz, to musisz o nie dbać, podlewać☺



No tak, to na pewno, boję się tylko, żeby mimo tego nie padły...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
AniazZielone... 08:05, 17 lip 2019


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Radziu2013 napisał(a)
Kochani, czy przesadzanie w tym momencie roślin (akurat oziębienie + ziemia jest wilgotna po ostatnich ulewach), byłoby niepoważne? Boję się najbardziej o trawy (proso, miskanty i rozplenice), są już spore...


Czytam na forum, że niektórzy przesadzają jeżówki w trakcie kwitnienia, z sukcesem...może więc i w moim przypadku nie skończyłoby się to tragedią...

Radziu, ale zazdroszczę ci tej pogody U mnie jest nadal bardzo sucho, przez ostatnie 5 tygodni padało tylko raz porządnie, przez 20 minut. Na twoim miejscu bym przesadzała, na słońcu nie zemdleją☺
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
Radziu2013 15:53, 22 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
AniazZielonegoWzgorza napisał(a)

Radziu, ale zazdroszczę ci tej pogody U mnie jest nadal bardzo sucho, przez ostatnie 5 tygodni padało tylko raz porządnie, przez 20 minut. Na twoim miejscu bym przesadzała, na słońcu nie zemdleją☺


Ostatnio co drugi dzień pada...za to pojawiły się grzybowe na astrach...



____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 16:09, 22 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Parę fotek z placu boju...
Muszę się też was poradzić w paru kwestiach, ale to pod wieczór jak wszystko wyrysuję...

Murowanie "szkieletu" sadzawki skończone

Ostatecznie poprzestałem na sześciu cegiełkach w górę, co daję łącznie pół metra głębokości ( czyli rybki niestety nie zamieszkają, ale nie szkodzi...)

Nad poziom gruntu wystają dwie cegłówki, ale całość będzie wyższa, bo jeszcze obudowa z pomarańczowej cegiełki

Na całości tego kącika jest spadek terenu, na brzegu (wejściu ) zamontowałem betonowe słupki...i właśnie dalsza część budowy tej granicy jest dla mnie trudna...tzn. nie mogę się zdecydować jak powinna wyglądać i właśnie o pomoc będę tu prosił...


Betonowe słupki pozwoliły mi tez na wyrównanie terenu (a przynajmniej jego części , bo po drugiej stronie sadzawki jeszcze tragedia)...nawiozłem żyznej ziemi... można już coś sadzić


Kolejne moje zapytanie będzie dotyczyło ogrodzenia...


i tej części..

...oraz wyglądu ściany i roślin, które mam zamiar sadzić...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
sylwia_slomc... 16:13, 22 lip 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Rewelacja i miejsce świetne wybrałeś, piękne tło z tych ścian ceglanych, siatki na tle ściany sąsiada nie widać wcale
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Radziu2013 16:22, 22 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
sylwia_slomczewska napisał(a)
Rewelacja i miejsce świetne wybrałeś, piękne tło z tych ścian ceglanych, siatki na tle ściany sąsiada nie widać wcale



Wszyscy właśnie mówili, że pomysł bez sensu, bo pod wielkimi jesionami...drzewa śmiecą, cień itd. ale jakoś mnie nie przekonali...miałem swoją wizje i wiedziałem, że tam musi stanąć sadzawka...


Na zdjęciach faktycznie siatka się gubi, w rzeczywistości widać ją dużo bardziej... ale chciałbym po niej puścić kokornak/bluszcz/winobluszcz i chyba będzie dobrze...



Ściany tworzą ładne tło, ale są też trochę moją obawą i mieszają w głowie, jeśli chodzi o rozplanowanie tego miejsca...chciałem tam zrobić jeszcze kilka elementów z cegły, ale boję się, że jej nadmiar może ten kącik przytłoczyć...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
ElzbietaFranka 16:38, 22 lip 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Radziu witam

Sadzawka ładna, ale! Czy chciałes mieć rybki? Zawsze możesz na zimę je złowić i przezimować w piwnicy.

Trzeba było zrobić o średnicy 50 cm wglebnik na głębokości 70 cmm z rury melioracyjnej takiej pomarańczowej. Może da jeszcze radę. Ryba wystarczy mały schowek na zimę i tak się nie poruszaja. Wystarczy 1,2 m glebokosci.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Radziu2013 17:05, 22 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
ElzbietaFranka napisał(a)
Radziu witam

Sadzawka ładna, ale! Czy chciałes mieć rybki? Zawsze możesz na zimę je złowić i przezimować w piwnicy.

Trzeba było zrobić o średnicy 50 cm wglebnik na głębokości 70 cmm z rury melioracyjnej takiej pomarańczowej. Może da jeszcze radę. Ryba wystarczy mały schowek na zimę i tak się nie poruszaja. Wystarczy 1,2 m glebokosci.




Cześć Elu.


Dno niestety wylane jest już cementem, więc rura odpada
Myślałem nad kupowaniem rybek i ich ewentualnym oddawaniu na zimę...w okolicy jest staw ozdobny, gdzie może mogłyby zamieszkać... ale w sumie...rybki to też szybsze zabrudzenie wody no i mamy łowne koty...


Zostaną więc rośliny pływające i natleniające...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 17:12, 22 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Zrobiłem na szybko wyobrażenia ogrodzenia...

*Pierwsze...drewniane słupki, poprzeczki itd. pomiędzy nimi siatka po której wiją się pnącza...

-za-wyglądają skromnie ale ładnie...
-przeciw - drewno w ziemi gnije i po kilku latach trzeba wymieniać

*Drugie..."postument" wymurowany z cegły (na wysokości siatki), wyżej drewniane elementy...pomiędzy siatka i pnącza


-za-ceglane słupki będą trwałe...
-przeciw-mam obawy, czy nie będzie za dużo cegły...

*I trzecie (ale już nie rysowałem)...same ceglane słupki...pomiędzy siatka i pnącza...

-za-trwałe słupki, małe koszty...
-przeciw- cmam obawy, czy nie będzie za dużo cegły


A może macie jeszcze jakieś pomysły?
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies