Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z ogródka na wsi

Pokaż wątki Pokaż posty

Z ogródka na wsi

dana1s 20:41, 22 lip 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
No i tak jest pięknie z bielą będzie mega
Dachówka na altance to będzie wisienka na torcie, Radziu będzie cudnie już to widzę

Może kiedyś się wybiorę, tworzysz niesamowite miejsce
A tak z ciekawości ile Ty masz lat, bo chyba mi umknęło?
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Radziu2013 20:43, 22 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
dana1s napisał(a)
Jestem zauroczona tym kącikiem chyba bym padła trupem ze szczęścia jakbym miała taki u siebie
Ja puściłabym bezpośrednio na mur kokornak, różę New Dawn i powojnik Summer snow , na jakichś linkach . Druga opcja trejażu z murowanymi słupkami bardziej do mnie przemawia i drewnianą górę machnęłabym na biało i na to powojniki Huldine.
Oczko bajkowe z lilijką w środku.
Radziu cudnie masz i pomysły świetne , działaj chłopie bo aż miło popatrzeć na Twoją miłość do tej ziemi. Brawo!!



Oj z powojnikami to się nie kochamy...coś nie chcą u mnie rosnąć...

Dziękuję
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
dana1s 20:45, 22 lip 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Radziu2013 napisał(a)



Oj z powojnikami to się nie kochamy...coś nie chcą u mnie rosnąć...

Dziękuję


To musicie się przeprosić jak zobaczą tą miejscówkę to będą rosły jak burza
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Katkak 21:03, 22 lip 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Radzio jest bajka, oczko cud malina, szacun chłopaku. Zrób murek oporowy, naniego jaka decha i będzie murek oporowy i ławka w jednym. Fajnie, że nie będzie płasko. Z pergolami fajnie, ale nie dawaj za dużo. Rób praktycznie, bo i tak pnącza pozakrywają. Chyba, że takie wielkie kotwy dorwiesz to wtedy mogłoby być samo drzewo. Ach jak ślicznie Radzio. Jesteś moim bohaterem.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Radziu2013 21:21, 22 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
dana1s napisał(a)


To musicie się przeprosić jak zobaczą tą miejscówkę to będą rosły jak burza


Oby


A tak wersja biała


Chyba jednak wersja z normalnym drewnem, bardziej mi przypadała do gustu...tu jakoś wydaje się mi mdło...a jeszcze jak dojdą białe i różowe kwiaty...

Na tle naturalnego drewna wszystkie będą ładnie wyglądać...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Radziu2013 21:26, 22 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Katkak napisał(a)
Radzio jest bajka, oczko cud malina, szacun chłopaku. Zrób murek oporowy, naniego jaka decha i będzie murek oporowy i ławka w jednym. Fajnie, że nie będzie płasko. Z pergolami fajnie, ale nie dawaj za dużo. Rób praktycznie, bo i tak pnącza pozakrywają. Chyba, że takie wielkie kotwy dorwiesz to wtedy mogłoby być samo drzewo. Ach jak ślicznie Radzio. Jesteś moim bohaterem.


Bohaterem hihihi...Kasiu, nie szalej... oczko jeszcze nie skończone...jestem dopiero w 1/2 prac...



____________________
Radziu Z ogródka na wsi
ryska 23:03, 22 lip 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11603
Jaki cudny kącik, cegła jednak wprowadza niesamowity klimat.
Pergola wzdłuż siatki mi się podoba. Mógłbyś puścić wisterię po niej, bo wygląda na mega silną na rysunku. A na siatkę powojniki. Wybacz ale ja sadzę powojniki w każdym możliwym miejscu
Co planujesz posadzić wokół oczka? Ten teren będzie wyżwirowany?
Chciałbyś tam altankę, kącik wypoczynkowy?
Taka luźna inspiracja...
https://pl.pinterest.com/pin/382946774536808956/
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Radziu2013 23:23, 22 lip 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
ryska napisał(a)
Jaki cudny kącik, cegła jednak wprowadza niesamowity klimat.
Pergola wzdłuż siatki mi się podoba. Mógłbyś puścić wisterię po niej, bo wygląda na mega silną na rysunku. A na siatkę powojniki. Wybacz ale ja sadzę powojniki w każdym możliwym miejscu
Co planujesz posadzić wokół oczka? Ten teren będzie wyżwirowany?
Chciałbyś tam altankę, kącik wypoczynkowy?
Taka luźna inspiracja...
https://pl.pinterest.com/pin/382946774536808956/




Hosty, bergenie, bodziszki, tawułki, paprocie...to z tych niższych.
Poza tym myślałem o rutewce żółtej,krwiściągu a w rogu może kalina...

I na pewno coś się jeszcze znajdzie...

W tym miejscu planuję tylko nieduży placyk na jedno krzesełko i stolik...kawę lubię pić w samotności...

Altanka (jeśli się uda) stanie tutaj
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Doranma 23:42, 22 lip 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Radziu2013 napisał(a)
Teraz granica od stronu podwórka...granica wejścia...

1




Radziu, to ja Ci chyba nie pomogę, bo inaczej widzę to miejsce, niż Dziewczyny. Mi najbardziej podoba się ta propozycja. Dlaczego? Bo wydziela ten kącik, czyni go bardziej intymnym i tajemniczym, niż sam niski murek z przodu. Jedyne co, to tak bym rozmieściła pionowe elementy, żeby w środkowym "oknie" widać było sadzawkę centralnie, na osi. Z tyłu nie budowałabym żadnej konstrukcji, żeby nie pomniejszać tego wnętrza, wręcz przeciwnie sadząc rośliny tylko przy siatce "skraść" optycznie kilka metrów os sąsiada i widok na jego ścianę Może clematisy o delikatnych białych kwiatkach? Po lewej stronie też bez konstrukcji - sadź rośliny, które same będą się wspinać po murze - w końcu po to go masz Świetna propozycja roślin zaproponowana przez Danę! Z prawej strony - podoba mi się Twój pomysł niewysokiego murka oporowego - myślę, że nadałabym mu kształt półokręgu, tak by korespondował z kształtem sadzawki, na murku miejsca do siedzenia, a za nim na podwyższeniu rośliny - tam chyba cień pod drzewem masz, to hosty, barwinki, prymule itp.
A na koniec wywodu - jestem pod wrażeniem sadzawki w takim kształcie, jak jest obecnie! Wiem już dlaczego chcesz ją obłożyć czerwoną cegła, ale nie mogę kłamać - taka podoba mi się bardzo, bardzo, bardzo Super robota!
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Pszczelarnia 12:30, 23 lip 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Piękne mury!

Dlaczego dno sadzawki jest wylane betonem? Będzie sztuczne z folią?


Wieczorem wrzucę Ci moje skojarzenia i zdjęcia fajne.


A tak ogólnie: jak postawisz te łuki na cegle - nie będzie cegły za dużo - i tak jest jej dużo (te postumenty nie zrobią różnicy). Zieleń złagodzi jej nadmiar, zwłaszcza pnączowa.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies