Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kwiaty we włosach

Pokaż wątki Pokaż posty

Kwiaty we włosach

gosika67 23:09, 06 lut 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
U nas prószy śnieg, jest zimno chyba wraca znowu mroźna zima,do poprawienia humoru
"Wiosna wiosna wiosna wiosna ach to ty".







____________________
Gonia Kwiaty we włosach
gosika67 23:16, 06 lut 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
i jeszcze wiosennie







____________________
Gonia Kwiaty we włosach
gosika67 23:31, 06 lut 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Siostra ja też mam rojniki nie tak okazałe jak Twoje, coś tam jest, pewnie niektóre od Ciebie, poznajesz ?





perukowiec od Ciebie w całej okazałości



a tu drugi perukowiec młody z ubr. r. bo jestem fanką tych krzewów



____________________
Gonia Kwiaty we włosach
ElzbietaFranka 23:34, 06 lut 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Gonia na 13 str w zwirowisku rosnie dziwny krzak zielony z wpisu 20.13 ostatnie zdmecie co to jest? Czy to iglak czy lisciasty.perukowiec piekny.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
gosika67 23:44, 06 lut 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Elu ten krzew n nóżce to kruszyna, podobał mi się bo miał taki fajny pokrój jest wąski,ma takie białe malutkie kwiatki , jakby takie kulki.Nie wiem jak dalej będzie rósł, muszę poczytać, póki co to młode drzewko,Nie zastanawiałam się jak kupowałam w szkółce, podobał mi się a nigdzie tego nie widziałam w ogrodach.Może ktoś z forum ma kruszynę? Proszę o zdjęcia i informację.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
gosika67 08:26, 07 lut 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Pobudka,pasjonatki róż, w ub.r. byłam w Wilanowie przy zamku w ogrodzie różanym (dziewczyny z okolic Warszawy pewnie nie raz tam były)fakt,że byłam we wrześniu ale zapach powalał i wtedy, muszę koniecznie wybrać się tam w czerwcu









____________________
Gonia Kwiaty we włosach
zawitka 08:54, 07 lut 2017


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14059
Już opisuję Ci laurkę .Jest to piękny krzew i Etna i Otto Lyken ze względu na piękne liście . Otto Lyken---- ma wąskie długie liście ,kwiaty ma białe. Może rosnąć w słońcu i półcieniu,Lubi mieć wilgotno.Etna to wg mnie ładniejszy krzew ma duże owalne liście pięknie błyszczą w słońcu, u mnie jeszcze nie kwitł.Oba gatunki są wrażliwe ma mróz,dlatego muszą być w osłoniętym miejscu od wiatru.Ja okrywałam jak były małe teraz nie okrywam a jak przymarzną co już się stało to obrywam brązowe liście i odbija roślina na wiosnę znowu.Ja swoje przycinam bo byłyby już wiekie krzewy.Ładnie się zagęszczają jak wiosną uszczykuję im czubeczki .Pozdrawiam

Przepiękna ta Twoja żółta róza.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
09:08, 07 lut 2017
gosika67 napisał(a)
Siostra ja też mam rojniki nie tak okazałe jak Twoje, coś tam jest, pewnie niektóre od Ciebie, poznajesz ?



perukowiec od Ciebie w całej okazałości



a tu drugi perukowiec młody z ubr. r. bo jestem fanką tych krzewów





A Ty co? Nie w pracy dzisiaj? Czy na później masz?

Dobrze,że pada u nas śnieżek bo jak mają powrócić mrozy to niech posypie by nic nie zmarzło.Tutaj dziś mroźnie ale bezśniegowo.

Rojniki poznaję,poznaję.Dostaniesz ich więcej Dorocie dałam jeden spory sagan jesienią.Dla Ciebie też mam ale michę W sam raz na rojniki.

Perukowca podziwiam za każdym razem jak jesteśmy u Was bo nigdzie nie widzę takiego okazu,zawsze obmacam te puchate poduszeczki
Tego zielonkawego Young Lady kupiłam dwa lata temu.Nie zauważyłaś u mnie,wciśnięty był między krzewy.
Będziemy porównywać jak rosną Ale jeśli Twój bujnie się jak ten bordowy to u mnie szanse zerowe

I jak z laurowiśnią? Decydujesz się na nią? Czy myślisz? Gdzie chcesz ją dać?
Wrócę z Dorotą to wpadniemy do Ciebie i poplanujemy
09:11, 07 lut 2017
A wiesz kto u nas ma żywopłoty z laurowiśni i to sadzone kupę lat wstecz? Jadzia
Napiszę Ci na pw która i gdzie mieszka,podjedziesz sobie i obadasz,od Ciebie to rzut kamieniem
gosika67 09:31, 07 lut 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Halinko dzięki za cenne informacje,zobaczę n wiosnę w szkółkach
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies