Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kwiaty we włosach

Pokaż wątki Pokaż posty

Kwiaty we włosach

14:47, 11 lut 2017
pestka56 napisał(a)
Aniaaa, tniesz omszoną po kwitnieniu. Ja też, ale ciekawa jestem jak bardzo. Bo ja ścinam przekwitnięte kwiatostany i ona wprawdzie zakwita ponownie, ale dość oszczędnie, żeby nie powiedzieć mizernie.
Jesienią kupiłam w szkółce różowo kwitnącą. Jest niższa od tej niebieskiej i ma gęściejumieszczone na pędach kwiatuszki.

Różową kupiłam i jestem z niej bardzo zadowolona.To 'Compacta Bright Rose'.Różowa tak Jak Twoja tworzy fajne małe krzaczki,nie wyleguje i ślicznie kwitnie a fioletowa na wszystkie strony mi lata,trzymam ją w podporach.
Wiosną tnę na jeża a po kwitnieniu kwiatostany ale bardzo nisko.Zakwita wtedy małą ilością kwiatów ale przynajmniej nie pokłada się tak jak po pierwszym cięciu.
A co za odmiana to nie mam pojęcia,kupiona kiedyś jako nn ale za to super się rozsiewa i daje dużo "dziecioków"
Mam jeszcze niebieską szałwię'Compacta Deep Blue'.Ta jest prześliczna,małe krzaczki,zgrabne i mnóstwo kwiecia,świeci na rabatach z daleka swoją niebieskością I dokupię jeszcze kilka sztuk.
gosika67 16:19, 11 lut 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
U mnie teraz taka zima







____________________
Gonia Kwiaty we włosach
gosika67 16:26, 11 lut 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
a szałwię mam lichą

____________________
Gonia Kwiaty we włosach
anbu 16:29, 11 lut 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Ale śnieg
U nas skorupy lodowe zostały po ostatnich roztopach i mrozach
____________________
Ania Ogród Ani :)
20:45, 11 lut 2017
Zima, zima, zima, pada, pada śnieg
Jadę, jadę w świat sankami
Sanki dzwonią dzwoneczkami
Dzyń, dzyń, dzyń..tralalalala

Szałwii daj czas,wzmocni się

Byłam dziś w gościach u Mirki http://www.ogrodowisko.pl/watek/5450-wszystkiego-po-trochu
Przepadałam Róże,kwiecie wszelkie.Paleta barw,przecudny ogród.
Zajrzyj

sylwia_slomc... 20:53, 11 lut 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
O kurcze sporo śniegu jeszcze masz
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
gosika67 21:28, 11 lut 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Ania wracam od Mirki, ale jestem dopiero na połowie oglądania.

Sylwia u nas zimno, jest wiatr, nie chce się wyłazić z chaty.Podobno w czwartek zaczną się plusowe temperatury.

Dla ocieplenia kilka kolorów,pokaże moje lilie, którymi zainteresowałam się 2 lata temu










____________________
Gonia Kwiaty we włosach
pestka56 21:28, 11 lut 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Aniaaa napisał(a)

Różową kupiłam i jestem z niej bardzo zadowolona.To 'Compacta Bright Rose'.Różowa tak Jak Twoja tworzy fajne małe krzaczki,nie wyleguje i ślicznie kwitnie a fioletowa na wszystkie strony mi lata,trzymam ją w podporach.
Wiosną tnę na jeża a po kwitnieniu kwiatostany ale bardzo nisko.Zakwita wtedy małą ilością kwiatów ale przynajmniej nie pokłada się tak jak po pierwszym cięciu.
A co za odmiana to nie mam pojęcia,kupiona kiedyś jako nn ale za to super się rozsiewa i daje dużo "dziecioków"
Mam jeszcze niebieską szałwię'Compacta Deep Blue'.Ta jest prześliczna,małe krzaczki,zgrabne i mnóstwo kwiecia,świeci na rabatach z daleka swoją niebieskością I dokupię jeszcze kilka sztuk.


Sięgnęłam do notatek i... mam obie te compacty w sumie 5 sztuk, oprócz tego jeszcze 'Amethyst'. Też jest w porządku, nie pokłąda się choć ma do 60 cm wysokości. Powoli chyba wymienię tę pokładającą się na te niskie szlachetniejsze.

Masz kocimiętkę, której nie lubią koty !!!!! Bardzo mi się ta roślinka podoba i tylko dlatego nie mam jen u siebie, że Pasqal ze Spinozą pewnie z domu by się przenieśli na rabatę. A nie chcę myśleć o innych kociskach okolicznych.
____________________
Kasia
gosika67 21:59, 11 lut 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Moje rododendrony, przesadzane były w różne miejsca, ale w końcu im dogodziliśmy.


Z tyłu jest cis , wykarczowaliśmy bo zrobił się taki krzaczor







Teraz jest trochę inaczej na tej rabacie.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
gosika67 22:06, 11 lut 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
a to są rojniki



żarnowiec w 2 kolorach, kiedyś miałam taki wielki bordowy , ale zmarzł mi



irysy, których już nie mam



krzewuszka i pęcherznica jeszcze małe

____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies