Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe kreacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe kreacje

Aurelllia 23:16, 21 sty 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Gosiu dziękuję, że mnie utwierdziłaś w Smaragdach i hortkach
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
ElzbietaFranka 23:47, 21 sty 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14012
Aurelia co to za szkółka "bene....
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:59, 21 sty 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14012
Milka napisał(a)
Matko, a na FB, Madżenka dała cos o tujach, że trujące,....ale wszyscy nadal je kochamy i podziwiamy



To prawda na wirtualnej był artykuł, że szczególnie w czasie kwitnienia rozsiewają pyłki które są trujące. Może głowa boleć, drogi oddechowe paraliżuje.
Ale, mam to w nosie, jak w zeszłym roku cielan przez dwa dni nic mi nie było i na dodatek upajałam się zapachem bo brabanty maja piękny zapach żywiczny.

Trudno mam ich dużo i z nich nie zrezygnuje mam też drzewa liściaste które wyłapują truciznę. Bo w artykule też poruszony był problem nie sadzenia drzew liściastych typowych dla polskich warunków jak brzozy, dęby, klony bo tuje pochodzą z cieplejszych krajów.
Inna sprawa, że obecne tuje to nie to co rosły 20-30 lat temu na pewno przeszły genetyczna modyfikacje.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 00:14, 22 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82357
Matko to ja mam koszmarnie trujący ogród bo próćz tui od groma mam jeszcze liściaste i byliny co też trujące
Zmiany widzę, że szykujesz, tak myślę czy ta budleja tam, ona w jeden sezon zasłoni to co tam już rośnie, chyba, że kupisz odmianę niziutką, ale narysowałaś wysoką
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Aurelllia 01:23, 22 sty 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Elu napisałam bene... no bo podobno nie powinno podawać się w całości nazw szkołek i stron internetowych, ale podam w drodze wyjątku o stronę internetową benex mi chodziło
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 01:25, 22 sty 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Sylwia tam siedzi teraz ognik - kupiłam słabo rosnącą odmianę specjalnie właśnie w to miejsce, żeby nie zagłuszył niczego, miał obficie owocowac i du..... przemarza bardzo łatwo a owoców jak na lekarstwo no i zlewa się z tujami, dlatego pomyślałam o budlei, bo by koloru wprowadziła, ale może poszukam jakiś innych karłowych krzewów, zalezy mi, żeby kwitły, albo owocowały
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
ElzbietaFranka 14:28, 22 sty 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14012
Aurelllia napisał(a)
Elu napisałam bene... no bo podobno nie powinno podawać się w całości nazw szkołek i stron internetowych, ale podam w drodze wyjątku o stronę internetową benex mi chodziło



Tak na marginesie tuji - papierosy i inne uzywki tez trujace. Sm9g dzisiaj jak diabli i trzeba chodzic w tej trutce.

Bylam na ich stronie juz wczesniej i tak przypuszczalsm. Otworze jakie kolwiek forum i wszedzie ta szkolka wyskakuje wiec nasza reklama to maly pikus.
Kupilam lampe w zeszlym roku i do tej pory nie moge sie wyzbyc reklam juz nigdy lampy nie kupie mam taki przesyt. O butach juz nie wspomne na wymioty sie zbiera. Co za czasy.
Znowu dzisiaj nakupilam nasion nie mam hamulców. Kosmos rozne odmiany.
Jeszcze pojade do lecl tam tez nasiona.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
SlonecznyOgrod 17:31, 23 sty 2019


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Aurelia co to za awatarek wiosenny? Bardzo ładny
Nasionkowanie się zaczęło na całego, ja też już coś kupiłam.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Aurelllia 17:36, 23 sty 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
A Daria wiosenny wiosenny i chyba już ze mną na stałe zostanie, bo pasuje do tytułu wątku - kreacja czyli zielona suknia pani wiosny ale może i pani lata
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
anabuko1 10:57, 24 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23636
Czytam,że już nasiona kupujecie..A ja jeszcze nic.
Jaki piękny nowy avatarek widzę.Dużo ładniejszy od poprzedniego :
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies