Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe kreacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe kreacje

Aurelllia 20:44, 01 mar 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Kasiolaaa napisał(a)
W NL ciemiernikow rozne gatunki widzialam bardzo ciekawe kwiatki i chyba trujace


Ja w tym roku dopiero kupiłam i posadziłam Zobaczymy czy się zadomowi, bo nigdy nie miałam
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 20:45, 01 mar 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Byłam dzisiaj w L...u i jak komuś karma do karmników się skonczyła, to przeceny na nią w Lidlu - 50 %
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
ElzbietaFranka 21:56, 01 mar 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13941
Aurelllia napisał(a)
Zrobiłam dzisiaj porównanie jak było w zeszłym roku a jak w tym i powiem wam wszystko o miesiąc szybciej
- W roku 2018 czosnki wykiełkowały dopiero 19 marca a w tym już 16 lutego
To samo z pojawieniem innych kiełków cebulowych.
- Tak naprawdę odkrywać rośliny z agro mogłam już koło 15 lutego, ale się wstrzymałam i dobrze, bo jak widać mrozy przyszły, w zeszłym roku okrywę zdjęłam 16 marca
- Wertykulację trawnika w 2018 r zaczęłam robić 10 marca
- Hortensje bukietowe w 2018 roku przycięłam 8 marca, pewnie gdyby nie te mrozy co były w ten weekend przycięłabym właśnie dzisiaj

A jak z zaopatrzeniem w sklepach w 2018:
- zapisałam sobie, że hortki, azalie, rododendrony pojawiły się w Auchan 16 marca
- 19 marca pojawiły się hortensje bukietowe w Biedrze
- 26 lutego pojawiły się kłącza i cebule w Lidlu
Pewnie w tym roku będzie w podobnym terminie, dlatego w marcu pojadę na łowy, bo przecież hortensji bukietowych nigdy za dużo hahahha





Dobrze, ze zapisujesz, e ja mam dobra pamiec wzrokowa i tez pamietsm.
W zeszlym roku marzec byl bardzo zimny wrecz brzydki.

18 marca tak bylo wyrzuce jak zobaczysz, slonko dosyc mocno grzalo, ale noce byly mrozne
Aurelia to nie pomylka

Już zobaczyłaś to kasuje,


Jeszcze mam sporo fotek ze spaceru z 18 marca w Konstancinie snieg skrzypial pod butami, ale pokaze 18 marca br aby porownac.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:01, 01 mar 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13941
W tym roku nieco wczesniej zaopatrzone markety w rosliny, moze dlatego ze sprowadzaja z Holandii a tam lato pelna geba.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Aurelllia 22:02, 01 mar 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Tak Elu - oby nie było powtórki z rozrywki Niestety prognozy na przyszły tydzien nie są optymistyczne - ma być ponuro, zimno i niestety pojawią się opady
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
SlonecznyOgrod 22:16, 01 mar 2019


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
W Brico są dalie, kalie, frezje itp. jakbyś chciała. Dalie to nawet spore były jak na kupne w paczuszkach.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
anpi 22:36, 01 mar 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Pamiętam ten mróz i śnieg marcowy.Ale roślinki tak nie ruszyły,bo luty końcówka też był bardzo zimny.A teraz tulipany już takie duże ...i boje się o róże pnące,bo ten zimny wiatr najgorszy...
I już tak się chce tej zieleni i kolorków.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
ElzbietaFranka 00:00, 02 mar 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13941
anpi napisał(a)
Pamiętam ten mróz i śnieg marcowy.Ale roślinki tak nie ruszyły,bo luty końcówka też był bardzo zimny.A teraz tulipany już takie duże ...i boje się o róże pnące,bo ten zimny wiatr najgorszy...
I już tak się chce tej zieleni i kolorków.




Tulipanom nic nie będzie, gorzej z różami mroźny wiatr może uszkodzić i nie tylko róże. Duża huśtawka temperatur w tym roku.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Muszelka 06:19, 02 mar 2019


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Świetne zestawienie! Brawo! Dziękuję.

W ubiegłym roku najniższa temperatura zimą (-17 st.), była u mnie na przełomie lutego i marca. Generalnie od wielu już lat obserwuję, że najzimniej jest w ostatnim tygodniu lutego (bywały tylko nieliczne odstępstwa). A trochę lat na karku mam.

Mój Brat ma imieniny w ostatnich dniach lutego i odkąd sięgam pamięcią w tym czasie jest bardzo zimno (bywało i - 26 st.).
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Aurelllia 12:30, 02 mar 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Dziękuję Daria za info
A proszę Muszelko
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies