Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe kreacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe kreacje

Magleska 07:50, 22 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18443
Wczoraj na telefonie pooglądałam wychodzące kły ....piękną będziesz mieć wiosnę niedługo

Pozdrawiam przy porannej kawusi
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
BKosimkArt 07:54, 22 lut 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Aurelia, u Ciebie też tak sypnęło?? bo u mnie regularna zima jest
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Aurelllia 11:07, 22 lut 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Kobietki miło, że zaglądacie Też macham i pozdrawiam

Basiu sypnęło pudrem niestety ale już jutro ma być na plusie, więc dzisiejszy dzień jakoś wytrzymamy Słoneczko jest za to
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 16:56, 22 lut 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Sprawdzałam pogodę i z soboty na niedzielę ma być -10..... Śniegu jak na lekarstwo spadło a cebulowe już sporo wykiełkowały...
Co o tym myślicie ? Bo nigdy nie miałam cebulowych w takiej fazie przy takim mrozie.... Zawsze jeszcze pod ziemią schowane były, a jak wykiełkowały to były mrozy maksymalnie -5 .........
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Gruszka_na_w... 21:26, 22 lut 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Nic im nie będzie. W zeszłym roku w marcu było bez śniegu i -15 st. Pokiereszowało tylko trochę miniaturowe narcyzy, bo miały już pąki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
koliber 22:37, 22 lut 2019


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3649
Również uważam, że cebulkom nic nie grozi
____________________
Zielona przestrzeń
Aurelllia 14:45, 23 lut 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Budki wiszą Jedna powieszona już rok temu w bluszczu, a nowa na dębie - w bardziej osłoniętym miejscu, ale punkt widokowy przez świerki na nią jest:



____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Nowa12 22:27, 23 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Budki profesjonalne . Też muszę pomyśleć o takich. Do tej pory gniazda mieliśmy w dachu ale jak zabezpieczyliśmy otwory to trzeba by było dać ptaszkom coś w zamian.
Obawiam się tylko tego naszego sąsiada kota-kłusownika. On nie uznaje żadnych świętości i łazi nam po drzewach.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Aurelllia 22:32, 23 lut 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Ja mam białaska mojego i on niestety tez poluje i to bardzo.....
Jak było ocieplenie to w zeszłym tygodniu to już wiedziałam, że ptaki się kręcą wokół budki i interesują, bo siedział pod nią jak zahipnotyzowany i za nic nie dał się odciągnąć...... Po drzewach tez łazi.......
Budka jednak jest wśród bluszczu i on się z niego ześlizguje, dlatego o tą się nie martwię Zobaczymy jak z drugą będzie, ale ta wisi już bardzo wysoko także też może będzie ok.
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Nowa12 22:39, 23 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Aurelllia napisał(a)
Ja mam białaska mojego i on niestety tez poluje i to bardzo.....
Jak było ocieplenie to w zeszłym tygodniu to już wiedziałam, że ptaki się kręcą wokół budki i interesują, bo siedział pod nią jak zahipnotyzowany i za nic nie dał się odciągnąć...... Po drzewach tez łazi.......
Budka jednak jest wśród bluszczu i on się z niego ześlizguje, dlatego o tą się nie martwię Zobaczymy jak z drugą będzie, ale ta wisi już bardzo wysoko także też może będzie ok.


Trzeba będzie w takim razie wysoko powiesić. Tylko czy mój eM da radę tak wysoko wleźć pod drabinie .
Ale chce mi się ptaszków bo mieliśmy co roku kilka gniazd w dachu i całe rodzinki młodych. Przylatywały potem całymi stadami.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies