Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe kreacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe kreacje

ElzbietaFranka 23:49, 21 mar 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Witam.Aurelia

A skąd ty tyle krokusów na kupiłaś i posadzilas. Pięknie to wygląda. U ciebie tak wszystko kwitnie jak na południu Polski. U mnie jest jednak chłodniej na tym wygwizdowie.

Byłam też dzisiaj u Kindzi i też jestem zachwycona. Obiecałam sobie, że w jesieni rzucę się na krokusy. Przez 2 lata sądziłam tulipany które mi częściowo nornice zżarły a teraz mniejsze cebulki od jesieni krokusy, iryski i szafirki. Mam trochę niezapominajek nasadzonych. Zrobiłam wysiew i zrobiłam rozsady może zakwitną.

Będę teraz siała nasiona bylin do gleby i robiła rozsady. Rok mnie nie zbawi a zawsze to taniej i swoje. U mojego sąsiada ogrodnika już fortunę wydałam.
A kupiłam azalie klondyge. Jeszcze po niedzieli jak eMa nie będzie bo siedzi w domu kupię azalie Chanel.

Mam w domu wysiane petunie i pokrzywki kolorowe już zeszły i mają ok 1 cm wysokości.

Sciezki też ładne.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Aurelllia 17:54, 27 mar 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Elu krokusy mi się tak zagęściły przez trzy lata od posadzenia
Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie juz sucho w ogrodzie i mógłby chociaz jakiś przelotny deszcz popadać
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 17:59, 27 mar 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Powiem wam, że w obecnej sytuacji człowiek jeszcze bardziej docenia, że ma ten kawałek ogrodu, bo inaczej by zwariował naprawdę

Znowu wracam do uprawy na dużej powierzchni warzywnika Tzn pół warzywnika dzięki sąsiadowi mam ocienione świerkami, ale nic to, może coś wyrośnie pomimo cienia !!! Suszarka na pranie taka na stałe została przeniesiona i warzywnik wrócił do pierwotnego prostokątnego wyglądu Jutro będę siać marchewkę i pietruszkę - wiem, że powinnam wcześniej nawet, ale nie zdawałam sobie sprawy, że sytuacja z dnia na dzien tak się zmieni :/
No nic - nie dajmy się, trzymajmy się - będzie dobrze !!! Musi
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
gogo 20:11, 27 mar 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Dzięki za informacje o Twojej linii kroplującej, mam już wstępne rozeznanie z różnych miejsc i będę robić.
Rzeczka krokusowa cudna
U wszystkich szał krokusowy, a u mnie nie ma, bo nie kupiłam cebulek
Ale za to kupiłam róże
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
anpi 21:07, 27 mar 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8152
Aurelia, Twoja fioletowa rzeczka fantastycza!!!
O większym warzywniaku i ja pomyślałam. Nie wiadomo jak ciężkie czasy nas czekają? Choć też próbuję być jak najlepszej myśli...
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
ElaS 21:10, 27 mar 2020


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Aurelllia napisał(a)
Elu krokusy mi się tak zagęściły przez trzy lata od posadzenia
Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie juz sucho w ogrodzie i mógłby chociaz jakiś przelotny deszcz popadać


U mnie też sucho w ogrodzie. A to dopiero marzec. Co będzie dalej?
My w tym roku rozkładamy linie kroplujące, bo inaczej się po prostu nie da ogarnąć ogrodu.
____________________
Malwowy ogród
Gosiek33 06:16, 28 mar 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Fantastycznie krokusy się rozrosły. Piękny widok. Susza straszna. Szkoda teraz wody pod rośliny ozdobne. Do jadalnych trzeba ją zachować.
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Aurelllia 11:34, 28 mar 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
gogo napisał(a)
Dzięki za informacje o Twojej linii kroplującej, mam już wstępne rozeznanie z różnych miejsc i będę robić.
Rzeczka krokusowa cudna
U wszystkich szał krokusowy, a u mnie nie ma, bo nie kupiłam cebulek
Ale za to kupiłam róże


To się w sezonie Twoimi różami nacieszymy
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 11:35, 28 mar 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
anpi napisał(a)
Aurelia, Twoja fioletowa rzeczka fantastycza!!!
O większym warzywniaku i ja pomyślałam. Nie wiadomo jak ciężkie czasy nas czekają? Choć też próbuję być jak najlepszej myśli...


Rzeczka dziękuje Warzywnik to świetna sprawa - tylko tak jak mówię, u mnie połowa w cieniu strasznym :/ nie wiem czy coś tam w związku z tym urośnie, ale spróbuję !!!
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 11:36, 28 mar 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
ElaS napisał(a)


U mnie też sucho w ogrodzie. A to dopiero marzec. Co będzie dalej?
My w tym roku rozkładamy linie kroplujące, bo inaczej się po prostu nie da ogarnąć ogrodu.


Zawsze na wschody np w warzywniku od kilku lat już obserwuję, że susza straszna.... jeszcze ten mróz z wiatrem to w ogóle wysuszająco działa.....
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies