Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe kreacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe kreacje

Aurelllia 12:02, 04 lip 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Wywołana do odpowiedzi melduję się

Od czego by tu zacząć ? Najlepiej od początku tak ? Moje życie pędzi teraz niesamowicie i dzielę pracę na trzy domy ...... szkoda tylko, że na razie żaden nie jest jeszcze własny, a w tym roku to marzenie miało się spełnić, ale niestety przez pandemię obecna właścicielka ziemi się rozmyśliła i szlag trafił marzenia i plany
Jest to forum o tematyce ogrodniczej i miałam o tym nie pisać, bo przecież zaglądamy tutaj dla pięknych rabat, kwiatów i ogrodów, ale słuchajcie najzwyczajniej w świecie mi bardzo smutno Nie daję się jak mogę i z moim lubym szukamy dalej swojego wymarzonego kawałka. Na razie pielęgnuję więc kwiaty i rabaty u moich rodziców, oraz u teścia u którego w tym roku założyłam kawałeczek ogródka - żeby milej mi się spędzało tam czas na wsi Pandemia tak jak pewnie i u wszystkich pozmieniała w życiu zawodowym tak i u mnie, więc aktualnie jestem na bezrobociu, ale dzięki temu mogę w 100% poświęcić czas na pielęgnowanie kwiatów i ogrodu, a także domu jak i własnej duszy Zieleń najlepiej koi nerwy. Pozwoliła też na częste podróże, dlatego kursuje teraz między mazowieckim a lubelskim. To tak w skrócie, żeby was nie zanudzać i przechodzę do pokazania kfiooootków

Postaram się w wolnej chwili pozaglądać do moich kochanych wątków i ponadrabiać zaległości Na forum zaglądam, ale jest czas na przejrzenie szybko zdjęć i tyle, a może uda się zostawić ślad, że się było.
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 12:53, 04 lip 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
To zaczynam od malutkiego ogrodu u teścia Ogródek jest na wsi. Najpierw miały być tylko warzywa, ale nie wytrzymałabym jakbym i kwiatków do tego nie dodała Ogródek jest kolorowy, wiejski, żeby było wesoło. Na początku warzywnik miał być w gruncie, ale, że była tam bardzo słaba ziemia, to wpadłam na pomysł skrzyń - nie są one profesjonalne i pewnie długo nie wytrzymają, bo w środku nie są niczym zabezpieczone, ale to było robione wszystko na spontanie i bez przemyśleń, takie trochę doświadczenie, nie wiedzieliśmy też ile to lat ma nam służyć, bo tak naprawdę jak ja przestanę o to dbać to niestety, ale wszystko zarośnie i tego nie będzie, ale na razie jest i jak jesteśmy na wsi to bardzo to malutkie miejsce doceniamy Ziemia do skrzyń przyjechała z pola - dobra - gliniasto - próchnicza, ciężka, trzymająca wodę. Wiosna była bardzo sucha, więc taka ziemia wydawała się idealna, natomiast teraz podczas takiej ilości opadów trzeba bardzo często ją spulchniać, napowietrzać Pech chciał, że niestety, ale w tym sezonie nawałnica za nawałnicą tam przechodzi i co się te warzywa i kwiatki wzmocnią to zaraz znowu je mocno zbija..... a kilka dni temu grad spadł..... jeszcze nie byłam tam na razie, jak po weekendzie pojadę to ocenię skalę zniszczeń... a na razie wklejam fotki, bo za bardzo się rozgadałam !!!!

Początki zakładania w maju:




____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 12:55, 04 lip 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092


____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 12:57, 04 lip 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
W kolejnych tygodniach coraz bardziej się zazieleniało i wypełniało



____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 12:59, 04 lip 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092



____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 13:06, 04 lip 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
W czerwcu skrzynie już coraz pełniejsze były, ułatwiliśmy teściowi podlewanie zakładając system kropelkowy podpinany do kranu ogrodowego, ale przy tak obfitych deszczach jakie tam są, na razie tylko kilka razy korzystaliśmy z niego - niezbyt estetycznie wygląda niestety, coś muślę pomyśleć, aby bardziej go zamaskować



____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 13:07, 04 lip 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092


____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 13:13, 04 lip 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Powiem wam, że w tym roku to dałam czadu z warzywami, bo zagospodarowałam też niewykorzystany tunel tam na wsi Oj roboty jest sporo, bo skrzynie, tunel, jeszcze przyjeżdżam i u rodziców działam, ale przynajmniej czas jest wypełniony
Na początku stwierdziłam, że przegięłam z tą ilością warzyw i po co mi się zachciało jeszcze tego tunelu, ale teraz jak te nawałnice tak wszystko niszczą na otwartej przestrzeni, to w tunelu sobie wszystko spokojnie rośnie W tunelu poeksperymentowałam z melonami i jak na razie dwa się zawiązały

Melony:


Ogórki:


Oberżyna:


Pomidory:
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
KasiaBawaria 13:25, 04 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Jejciu, ale sie napracowwalas. Wspolczuje problemow z ziemia- ale po czasie czasem sie stwierdza, ze tak bylo lepiej. Swoj kawalek znajdziecie na pewno
____________________
Zapraszam na kawe
Kasya 13:44, 04 lip 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41831
No kawał roboty, brawo
W skrzynkach od razu lepiej wyglada i łatwiej ogarnąć
I jak wszystko ładnie rosnie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies