Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe kreacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe kreacje

Aurelllia 17:14, 26 lis 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
KasiaBawaria napisał(a)

Ale fajnie, i dzialka duuuuuza, gratuluje


____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 17:50, 26 lis 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
A w ogóle to znowu ukorzeniam tuje brabant Dwa lata temu mi się udało, może i tym razem się uda. A na żywopłoty potrzebna jest mi ich duża ilość, więc jak trochę uda mi się ukorzenić, to zawsze mniej trzeba będzie kupić
Łącznie zrobiłam 90 sadzonek. W każdym multiplacie siedzi 30.


____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Mirka 18:55, 26 lis 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Aurelllia napisał(a)


Jesteśmy czujni cały czas Wszystko mamy na piśmie Np działki za rowem, który znajduje się na końcu naszej działki już nie są pod zabudowę, same rolne i aktualnie jest tam łąka i taki nieużytek Nasza w całości oczywiście też nie jest budowlana, tylko do połowy od początku i w tym obszarze możemy się pobudować, a dalej to już tylko ogród może być

To fajnie żeś czujna
U mnie też nie cała działka pod zabudowę jedynie 40 m od granicy. Dom postawiliśmy 15 m od drogi żeby media daleko nie ciągnąć.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mirka 18:57, 26 lis 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Aurelllia napisał(a)
A w ogóle to znowu ukorzeniam tuje brabant Dwa lata temu mi się udało, może i tym razem się uda. A na żywopłoty potrzebna jest mi ich duża ilość, więc jak trochę uda mi się ukorzenić, to zawsze mniej trzeba będzie kupić
Łącznie zrobiłam 90 sadzonek. W każdym multiplacie siedzi 30.



Ja też ukorzeniałam tujki ale trzymałam na dworze nawet zimą. Ukorzeniły się super. Tylko o podlewaniu trzeba pamiętać
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Aurelllia 20:12, 26 lis 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Oj to ja bym się bała na dworzu trzymać takpodlewanie najważniejsze - muszą mieć non stop wilgotno - dlatego mają kapturki z torebek śniadaniowych

A dawno ukorzeniałaś i jakiej wielkości sadzonki ukorzeniałaś i ile mają juz teraz ? Bo ja w 2019 roku w styczniu, w sezonie letnim w 2019 przesadziłam do doniczek, potem zimowały w tych doniczkach, a w tym roku we wrześniu wysadziłam do gruntu takie malutkie 15 cm sadzoneczki a ukorzeniałam takie malusie
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
ElzbietaFranka 21:11, 26 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Jeszcze mi przyszlo do głowy. Otynkować i pomalować na biało. zrobić pod murem ciemne nasadzenia lub bordowe np berberysy Orange a u góry od połowy na białym tle zawiesić różne narzędzia z tamtych stron. Np zawiesić okna pomalowane w różnych kolorach. Lustra w ramie z litych desek.
Ja to już widzę lustro powiększa.

Oj Aurelia trochę fantazji i będzie pięknie. Jak coś zawiesisz to nawet nie musisz tynkować teraz moda na mury tylko pomaluj.

A jaka to strona ściema od południa?

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Aurelllia 22:02, 26 lis 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Jeszcze w te kierunki Elu się nie zagłębiałam, ale jutro popatrzę i napiszę O lustrach wiszących też myślałam, bo jak oglądam tutaj na Ogrodowisku realizacje z lustrami to bardzo mi się podobają.
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
anpi 22:23, 26 lis 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
U nas trochę słabiej oszroniło, ale miejscami trzymało cały dzień.
Tujki szykujesz... niech się dobrze ukorzeniają! Ja kilka cisowych gałązek wsadziłam wczesną jesienią do długiej doniczki, teraz ja zadołowałam w warzywniaku i okryłam stroiszem , ciekawe czy coś z tego wyjdzie?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Aurelllia 15:55, 28 lis 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
anpi napisał(a)
U nas trochę słabiej oszroniło, ale miejscami trzymało cały dzień.
Tujki szykujesz... niech się dobrze ukorzeniają! Ja kilka cisowych gałązek wsadziłam wczesną jesienią do długiej doniczki, teraz ja zadołowałam w warzywniaku i okryłam stroiszem , ciekawe czy coś z tego wyjdzie?


Może się ukorzenią Jak wystarczająco wcześnie przed przymrozkami posadziłaś
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 16:05, 28 lis 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Ja obecnie siedzę u rodziców, ale narzeczony w swoim stronach i dzisiaj był na działce coś sprawdzić, więc mam świeże zdjęcia

Tym razem widok na przód działki z jej końca Mamy sąsiadów na przeciwko naszej przyszłej bramy i po prawej stronie od wejścia, natomiast po lewej stronie jest łąka a koniec działki kończy się rowem a za nim jest też łąka




a tutaj widok na działkę sąsiada, tego który znajduje się po prawej stronie:


Jednak nie ma po całości tego muru betonowego, tylko do połowy

Odpowiedź dla Eli: Działka po wymierzeniu z mapy na geoportalu ma wymiary około 28x100 Bo tam jakby się zagłebiać to szerokość wynosi około 28,56 m, a długość 98,03m, a dokładnie to już na wiosnę geodeta wymierzy Poprzedni właściciel sprzedając nam działkę podał nam powierzchnię 2800 m2 i patrząc na mapę tak jest
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies