Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe kreacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe kreacje

Aurelllia 21:19, 28 lis 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Tutaj dokładne pomiary działki wstawiam z geoportalu i przy okazji odnośnik do kierunków jak jest położona działka

____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 23:24, 30 lis 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Dzisiaj zakopczykowałam róże i zastanawiałam się kilka dni czy już to zrobić czy nie
i powiem wam, że jak teraz poszłam zobaczyć na termometr to już jest - 5 stopni, także chyba dobrze, że juz okopczykowałam, bo prognozowali tylko -2.
Tak sobie myślę, że jak na środę prognozują -5 to patrząc na dzisiejszy przykład jak nic -8 będzie, albo nawet -10
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
ElzbietaFranka 16:12, 01 gru 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Dobre wymiary dom zbudować węższy ale dłuższy. Te 35 m tompo skosie od drogi tak.
U mnie szerokosc działki 47 metrow długość 87

Ja w tym roku nie kopczykuje róż trudno co będzie to będzie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
popcorn 16:32, 01 gru 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Aurelllia napisał(a)

Odpowiedź dla Eli: Działka po wymierzeniu z mapy na geoportalu ma wymiary około 28x100 Bo tam jakby się zagłebiać to szerokość wynosi około 28,56 m, a długość 98,03m, a dokładnie to już na wiosnę geodeta wymierzy Poprzedni właściciel sprzedając nam działkę podał nam powierzchnię 2800 m2 i patrząc na mapę tak jest


mam podobne wymiary działki, niecale 26m na 90 parę, trochę się trzeba nachodzić Ale na końcu działki nawet słabo słychać co się dzieje na początku, idealne miejsce na ognosko blisko tych brzóz pięknie mieć będziecie
____________________
Mój nowy ogródek
anabuko1 17:07, 01 gru 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Aurelllia napisał(a)
Dzisiaj zakopczykowałam róże i zastanawiałam się kilka dni czy już to zrobić czy nie
i powiem wam, że jak teraz poszłam zobaczyć na termometr to już jest - 5 stopni, także chyba dobrze, że juz okopczykowałam, bo prognozowali tylko -2.
Tak sobie myślę, że jak na środę prognozują -5 to patrząc na dzisiejszy przykład jak nic -8 będzie, albo nawet -10

Fajnie że już róże masz okopczykowane.
Ja jeszcze nie.
Myślisz . że już tyle mrozu będzie ?
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Rumianka 22:11, 01 gru 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
Gratuluję zakupu działki, nowe radości, nowe plany, nowe siły... Wszystko, co fajne. W tym roku chyba szczególny ruch w sprzedaży działek, bo w mojej okolicy ruch w oglądaniu działek trwa do teraz...i na 11 działek sprzedanych jest 10...trochę szkoda, że skończy się błogi spokój, ale cóż począć...? Z drugiej strony patrząc będzie bezpieczniej, mam taką nadzieję, gdy domów przybędzie, to też większy dozór wzajemny...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Aurelllia 22:12, 01 gru 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
ElzbietaFranka napisał(a)
Dobre wymiary dom zbudować węższy ale dłuższy. Te 35 m tompo skosie od drogi tak.
U mnie szerokosc działki 47 metrow długość 87

Ja w tym roku nie kopczykuje róż trudno co będzie to będzie.


U nas jest szansa, że działka będzie szersza, bo graniczymy z łąką, która jest wąska działką, ma 12 metrów szerokości i tyle by nam wystarczyło, żeby szerokość się zgadzała to zbudowania domu z wejściem od przodu
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 22:14, 01 gru 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
popcorn napisał(a)


mam podobne wymiary działki, niecale 26m na 90 parę, trochę się trzeba nachodzić Ale na końcu działki nawet słabo słychać co się dzieje na początku, idealne miejsce na ognosko blisko tych brzóz pięknie mieć będziecie


Witaj u mnie na wątku oj tak własnie myślimy o jakimś ognisku, albo grillu tam przy tych brzozach Okolica urokliwa, bo niedaleko rzeka płynie, no i ogromne hektary lasów wokół
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 22:15, 01 gru 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
anabuko1 napisał(a)

Fajnie że już róże masz okopczykowane.
Ja jeszcze nie.
Myślisz . że już tyle mrozu będzie ?


No niestety, ale jakos taki mroźny front napłynął i kilka dni tak trzyma
a z kolei za kilka dni ma być 10 stopni na plusie i jak tu rośliny mają się nie rozhartować
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Aurelllia 22:16, 01 gru 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Rumianka napisał(a)
Gratuluję zakupu działki, nowe radości, nowe plany, nowe siły... Wszystko, co fajne. W tym roku chyba szczególny ruch w sprzedaży działek, bo w mojej okolicy ruch w oglądaniu działek trwa do teraz...i na 11 działek sprzedanych jest 10...trochę szkoda, że skończy się błogi spokój, ale cóż począć...? Z drugiej strony patrząc będzie bezpieczniej, mam taką nadzieję, gdy domów przybędzie, to też większy dozór wzajemny...


To prawda ta pandemia sprawiła, że ludzie zrozumieli, że przysłowiowy "kawałek trawnika' w tak ciężkiej sytuacji daje wytchnienie i wzrosło zainteresowanie kupnem
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies