Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

Alija 21:41, 24 kwi 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8809
hankaandrus_44 napisał(a)




Hanusiu! Piękne zdjęcie, piękna pogoda, prawie słychać szum fal,
chciałoby się z Tobą pospacerować po plaży.
Ostatnio byłam nad morzem jakieś 20 lat temu!!!
U mnie zimne noce, podmarzły mi trochę kwiaty magnolii,
które zaczęły się rozwijać, a na poniedziałek (noc) zapowiadają -3.
Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
hankaandrus_44 21:48, 24 kwi 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
No to mamy podobnie, coś za coś. Mamy słońce i mamy przymrozek,jak to wiosną.

Jewszcze trochę chyba wytrzymamy, co?

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basieksp 21:52, 24 kwi 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10268
hankaandrus_44 napisał(a)
Okryłam piwonie drzewiaste. Kartonami. U mnie ma być zero, ale przy gruncie -3 C.
Trzeba ratować rośliny, choć trochę.



Ale one ładnie wyglądają też je mam, ale moje trochę takie biedne, prawie ich nie widać, muszę trochę o nie bardziej
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
hankaandrus_44 22:00, 24 kwi 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Basiu, kiedyś je sadziłam w słońcu, teraz omiegi moje są na zacienionej, i łatwiej je dopilnować, Nie gubią liści po przekwitnieniu, i wiosną sa jak widzisz, zwarte i gotowe , Fakt w cieniu konkurują z mchem, ale sypię na tą rabatke popiół z grilla, i skorupki jajeczne. Może im to służy. Nie wczytywałam się w poradniku, co one lubią, ale są, to chyba dobrze jest.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
hankaandrus_44 13:23, 25 kwi 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Powtórzyłam swój wpis z wątku Basi i Romka.

Jolu, jeszcze fasoli nie sieję. Posieję bliżej Zoski, Można skiełkować nasiona przed siewem w ciągu 2 dób. Ale nasiona już szykuję, tzn. wynosze do ogrodu, żeby mieć pod ręką. W tym zaplanowałam dużo tycznej. Mam jasia Dużego i jakąś cętkowaną, i fioletowostrąkową. Tę ostatnią miałam w ub. roku na siatce u sąsiadki przy jej kompostowniku. w cieniu, Udała się mimo późnego wysiewu. Powtarzam wysiew. Nasiona z Lidla, jakś niemiecka nazwa.

Jasia też kiedyś miałam, ale ten potrzebuje wyśzysch podpór, nie wiem czy 2 m mu wystarczą. No i tę o pstrych strąkach mam na wypróbowanie. Oprócz tego mam taką co nazywa się ozdobną- takie fioletowo białe nasiona. Ta kwitnie na czerwono. Dobra na wszelkie łuki i trejaże, Owoce też jadalne, ale trzeba gotować osobno, bo farba przechodzi do wywaru, i wywar wygląda jak breja.

Niedojrzałe strąki można używac jak szparagowe, tylko trzeba usunąć twardą żyłkę z obu stron strąka. Pokazywała to kiedyś Kasia Bellingham.

No i zwykła szparagowa, niska. Ta najszybciej wiąże strąki, I można ją wetknąć we wszystkie luki między bylinami.

A zdjęcia fasoli nie mam. Czemu? Sama nie wiem.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
zbigniew_gazda 13:46, 25 kwi 2021


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11180
Dużych plonów Haniu życzę. U nas będzie tylko szparagowa. Szafirki piękne ale bardzo ekspansywne. Mam na skraju rabaty różanej i w tym roku wszystkie pójdą do kompostownika. Mam i dosyć.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
hankaandrus_44 14:26, 25 kwi 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Zbyszku, piękne są, nie wyrzucaj, zaproś kogoś potrzebującego z pobliża, Ja je uwielbiam. Fakt, że trudno je w grupie utrzymać, ale coś za coś. Niezapominajki też wędrują, a jednalk je lubimy. I jak porownamy chociażby z pokrzywą, czy mleczem, to wyraźnie zyskują na plusach.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Milka 14:36, 25 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ten omieg mnie zachwyca za każdym razem.
Oj znowu te przymrozki, a piwonie już pąki pokazują, jeśli się sprawdzą, to magnolie wszystkie na amen załatwi. Tak kilka straciłam po mrozach w maju, były do wyrzucenia.
Dobrego dnia Hanuś
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
hankaandrus_44 14:46, 25 kwi 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Dziękuję, Irenko, myślę, że mimo wszystko pogoda się nie sprawdzi, a przyroda obroni. Nad stratami w ogrodzie płakac nie będę, najwyżej popsioczę, tak jak na sarny. A lilie i tak posadzę, już czekają na sadzenie. O tyle mądrzejsza będę, że je zabezpieczę,przed nimi, podobnie jak tulipany tej zimy.

3 końcowe działki dostały nowych właścicieli, może troche zmieni to przeplyw powietrza, i przybędzie roślinności wyższej niż trawa.

U mnie wiatr rownież wieje chłodny, Krótki spacer koło domu tylko zrobiłam, a i tak po uszach czułam ten chłód.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Milka 16:02, 25 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ja też nie mogę się zmobilizować do ogrodu, rano byłam popatrzeć, potem z Misią, a teraz gotuję.
Może i masz rację, prognozy nie najlepsze, ale może się zmieni. Niby do 15 maja oscylowac ma między 1-15plus.
Lilie lubię, poskrzypka i ślimaki tez i już zerują.Tam myślę czym je prysnąć, aby poskrzypkę zniechęcić.
Pelaśki chowam na noc, na dzień wystawiam, magnolii nie okryję, ma byc u mnie -2 przez dwie noce. Zobaczymy, popsioczymy i już
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies