Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

hanka_andrus 15:18, 01 paź 2018


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Rokitnika do ogrodu raczej nie polecam. Mimo, ze ładna bestia.
1. Ma ostre kolce
2. Bardzo się rozrasta rozłogami.
3. jeżeli sądzić, to w ograniczeniu i to dość głębokim.
4. No i zbieranie owoców problematyczne, nie chcą odrywać się id gałązek. Najlepiej wycinać gałązki z owocami i mrozić w całości w zamrażarce,a potem przy pomocy widelca oskubac.

Jeżeli chcesz mieć dostęp udo owoców możesz zasadzić na jakimś ugorowanyn dzikim miejscu, ale gwarancji na szybkie owocowanie nie ma. Ja rokitnika juz nie mam, rośnie jeszcze w pobliżu na skwerku, ale nie zawsze z dążę o przed ptakami.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Basilikum 19:34, 01 paź 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Haniu dziekuje za rade daliowa
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
eda 22:39, 01 paź 2018


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
Buziam
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
AniazUroczyska 23:50, 01 paź 2018

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
hanka_andrus napisał(a)
U mnie przymrozku jeszcze nie było, ale zimne nice z temperaturą zaledwie5C już tak.

Dzisiaj ogrodowe wycinanie malin, zbiór winogron i prace porządkowe na rabatach. Nowych kwitnien juz nie ma, funkie przebarwiają się na żółto, tylko kosmosu i rudbekie cieszą kolorem.

Jutro odpoczynek. Milej niedzieli.


No popatrz Haniu, zupełnie inaczej niż u mnie. Rudbekie wymiękły, kosmosy były piękne , duże koperkowe , ale miały mało kwiatków i zostały już połamane przez wichury. Maliny jeszcze owocują, funkie wyglądają jak latem, a dalie jeszcze kwitną. I tu pytanie- czy już je koniecznie wykopywać , takie jeszcze kwitnące? Wycinasz maliny jesienią? Ja tak zrobiłam w tamtym roku i mi nie przetrwały, chyba wymarzły. Eksperymentalnie zostawiłam kilka krzaczków niewyciętych i te mi przetrwały. W tym roku nie wiem jak postąpić, czy ciąć jesienią, czy dopiero wiosną?
hanka_andrus 05:20, 02 paź 2018


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ja preferuję jesienne przycinanie malin, i to dodc nisko. Około 5 cm nad ziemią.

Dslie wykopuję systematycznie w październiku, bo potem juz nie wyrabiam z czekaniem na przymrozki.

Kosmosy są"koperkowe" jak mają dużo nawozu w glebie. Na moich piaskach rzadko kiedy są tak bujne.


No i do tej pory susza.

Zaglądających pozdrawiam i zdrowia życzę.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Basilikum 06:50, 02 paź 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
oj Haniu u mnie tez susza. Wczoraj padalo, bylam odchwaszczac a tam ziemia tylko o wierzchu wilgotna.

Czy maliny wycinasz wszystkie? czy zostawiasz co ktorys pret?

Jak Edytka buzia to i ja tez a co
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
GorAna 08:33, 02 paź 2018


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Haniu, pozdrawiam jesiennie
U mnie nadal wieeelka susza
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
mikina34 12:57, 02 paź 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
hanka_andrus napisał(a)
Rokitnika do ogrodu raczej nie polecam. Mimo, ze ładna bestia.
1. Ma ostre kolce
2. Bardzo się rozrasta rozłogami.
3. jeżeli sądzić, to w ograniczeniu i to dość głębokim.
4. No i zbieranie owoców problematyczne, nie chcą odrywać się id gałązek. Najlepiej wycinać gałązki z owocami i mrozić w całości w zamrażarce,a potem przy pomocy widelca oskubac.

Jeżeli chcesz mieć dostęp udo owoców możesz zasadzić na jakimś ugorowanyn dzikim miejscu, ale gwarancji na szybkie owocowanie nie ma. Ja rokitnika juz nie mam, rośnie jeszcze w pobliżu na skwerku, ale nie zawsze z dążę o przed ptakami.


No to mnie chyba wyleczyłaś z rokitnika , coś się na niego uparłam, ale po takiej prezentacji już mi przeszło Myślę jeszcze o oliwniku...
Chciałam coś posadzić też dla ptaków, rośnie już czarny bez, coś jeszcze polecisz? Miejsce jest może nie jak ugór, ale prawie
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
malgorzata_s... 13:10, 02 paź 2018


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Przymrozki u mnie już były i .śnieg nawet w Szczyrku popruszył. Tulipany też mam jeszcze w pudełku niestety a teraz pada i błoto. Buziak Haniu
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Doranma 21:35, 02 paź 2018


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Jeśli mogę tak dobrej i doświadczonej ogrodniczce coś doradzić, to proponuję maliny wycinać w miarę możliwości równo z ziemią, by te 5-centymetrowe kikutki nie były źródłem przenoszenia się chorób w kolejnym sezonie na młode pędy.

Haniu, jak Twoje zdrowie w te zmienne pogody? Pozdrawiam serdecznie
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies