Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

Anda 12:58, 13 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Moje dalie wyjęłam z garażu (zimowały w donicach) i postawiłam na słońcu. Teraz na dwie noce schowam przed przymrozkiem, a potem chcę je wyjąć z ziemi i obejrzeć karpy. Ziemia w donicy musi być wymieniona. Taki mam plan, mam nadzieję, że dobry, bo to moje pierwsze zimowanie georginii

Jeśli się uda, to chciałabym mieć jeszcze takie jak Twoja, z otwartymi kwiatami.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
hankaandrus_44 13:03, 13 kwi 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Te z otwartymi płatkami, to teraz hit sezonu. Mnie się trafiła przypadkiem w niespodziance. Kupowałam pełne.


Ale cieszę się z tej niespodziewajki, bo i kolor fantastyczny!
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Milka 14:01, 13 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Jaka piękność
Czytam, że mimo trudności, święta udane, ja ich w tym roku nie czuję zupełnie, ale póki ciepło było, dzieci wpadały, córa z wnusią renowacje zniszczonych butów ogrodowych robiły, pokażę jak skończą. I tak leciało i leci.
Dziś cudownie pada, nawet leje, cieszy mnie to bardzo.

Dalie dałam do donic, czy z nich coś będzie, nie wiem, kiepsko się przechowały.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 08:48, 14 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Miłego dnia, jeszcze ciut i znowu ruszysz w ogród
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
hankaandrus_44 09:47, 14 kwi 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Zięć obejrzał prognozy i stwierdził, że ze dwa dni będzie zimno. Trzeba rodzinę przewietrzyć. I takim sposobem niespodziewanie byłam wczoraj w ogrodzie.
Zabrałam się za porządki w szklarni.
Donice z tulipanami powędrowały na przetrwalnik, bo zostały się tylko te z małymi cebulkami bez kwiatów. Pod koniec maja znów będzie praca z ich opróżnianiem. Ale u mnie pod lasem, zdaje to egzamin, Sarny się do nich nie dobierają.

U mnie temperatura w pobliżu +4, więc mrozu się nie spodziewam, ale co mi te ostatnie przymrozki napsociły, to się już nie odstanie. Popikowałam w szklarni część sałatowych siewek. Przywiozłam na letni wychów hipeatra i hiacynty z wiosennych prezentów. POdlałam trochę w ogrodzie i tyle w ciągu popołudnia.

Dziś i jutro domowe prace porządkowe. Trzymajcie się ciepło!

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
gogo 11:00, 14 kwi 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Ale piękne dalie, gdyby nie koty, to zrobiłabym z karpami jak Ty.
Też mam marketowe, już w doniczkach, ale siedzą na parapetach w pomieszczeniach gospodarczych.
A te dopiero kupione jeszcze w pudle, czekam na ocieplenie.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Basilikum 11:45, 14 kwi 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
hankaandrus_44 napisał(a)
Te z otwartymi płatkami, to teraz hit sezonu. Mnie się trafiła przypadkiem w niespodziance. Kupowałam pełne.


Ale cieszę się z tej niespodziewajki, bo i kolor fantastyczny!


oj tak sliczna jest

fajnie, ze sie udalo do ogrodu wskoczyc.
U nas wczoraj padalo 5 minut, tyle napadalo, ze widac nie bylo by mkro bylo. Za to wieje jak w kieleckim zwialo i cala slome z truskawek i teraz o calym ogrodzie lata
dzis zimno wrrrr
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
hankaandrus_44 11:58, 14 kwi 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Z marketowymi daliami tak jest, kupuje się kota w worku. Worek dostajemy, ale co w środku? Nawet kot nie wie. Kolejna dali, która miała być różowa, wyszła znów czerwona w innym ciut odcieniu, niż poprzednia, bo i liście miała inne. Ale jestem zadowolona. bo znowu pojedyncze płatki. Ciekawe jak zachowa się trzecia podpędzana, ta z kolei ma nazwę Purple Gem - kaktusowa w kolorze fiolet. Ale ją już wyniosłam do szklarni. Ale ta może za 2 tygodnie zakwitnie, bo jest z wyższych 1 metr, musi dorosnąć do wysokości.



____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Milka 12:42, 14 kwi 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Fajna też.
No to jednak udało się przewietrzyć i podziałać.
I u nas zimnica i wiatr, poszłam sprzątnąć po psach, no okropna wiosna, zimna, wróży zimne lato raczej...też mam straty, ale cóż, taki nasz los ogrodniczy.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
hankaandrus_44 12:50, 14 kwi 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Przyroda też nie wie czy wszystkie drzewa dotrwają do następnego sezonu, przyjdzie wiatr i po drzewach, tak jak w Borach Tucholskich. A nasze straty musimy odżałować. Nie ma innego wyjścia. Niech cieszy to co przetrwa i niech zostaje do poprawienia urody ogrodu.

Dalii ciąg dalszy, tym razem z poprzednich sezonów. Ciekawe jak w piwnicy przezimowały, muszę wyciągnąć na światło dzienne.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies