Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

an_tre 20:50, 23 paź 2020


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22372
hankaandrus_44 napisał(a)
Wczoraj był ładny dzień na prace w ogrodzie. Wykorzystałam prawie na maksa. Skopałam warzywnik. Skopałam, to za wielkie słowo dla mnie, ale po wiosennych pracach z grządką ekologiczną przywrócenie stanu"czarnej ziemi" było bajecznie łatwe, po prostu wzruszyłam wszystko nokrosem, Zielsko oczywiście przedtem wygrabiłam. Tak to ostatecznie wygląda.





Elegancko to wygląda a nasz wyczyszczony, rozłożony nawóz i czeka na chętnego co by przekopało
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
hankaandrus_44 21:02, 23 paź 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7164
Dziękuję, że pamiętacie, Jolu, Elisko, Basiu. Wiem, że trzeba się izolować, całe szczęście , że w bloku nie mam koleżanek, nie kumpluję się z sąsiadkami, chociaż wszystkie są miłe. Ale nie było kiedy się przyjaźnić. A teraz nawet niebezpiecznie.

Ja się boję, że moi domownicy ze świata mogą coś przenieść. Ze szkoły, ze studia, z pracy. Kryję się. I siedzę na d...e.
Ale to nie zmienia faktu, że czuję się jak w potrzasku.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
BasiaLT 21:24, 23 paź 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Haniu machnełaś kawał dobre roboty. Wiadomo że chce się jesienią zrobić jak najwięcej żeby wiosną było mniej. No ale niestety często pogoda nie pozwala a teraz jeszcze covid. Trzymaj się cieplutko i dbaj o siebie.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
hankaandrus_44 22:20, 23 paź 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7164
Dziękuję, Miłej nocki.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basieksp 23:14, 23 paź 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10007
hankaandrus_44 napisał(a)
Dziękuję, że pamiętacie, Jolu, Elisko, Basiu. Wiem, że trzeba się izolować, całe szczęście , że w bloku nie mam koleżanek, nie kumpluję się z sąsiadkami, chociaż wszystkie są miłe. Ale nie było kiedy się przyjaźnić. A teraz nawet niebezpiecznie.

Ja się boję, że moi domownicy ze świata mogą coś przenieść. Ze szkoły, ze studia, z pracy. Kryję się. I siedzę na d...e.
Ale to nie zmienia faktu, że czuję się jak w potrzasku.



Będziemy Cię bombardować relacjami z naszych ogrodów patrząc na tą skrzynkę od razu widzę moje buraczki, które jeszcze rosną, muszę je wyrwać i przerobić a dziś uszyłam zapas nowych maseczek
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
hankaandrus_44 18:25, 26 paź 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7164
Nie ma o czym pisać. O pogodzie się nie da, bo zmienna jest i niesprawiedliwa. Jak ogłaszają pogodny i ciepły dzień, to w realu dostaje się on na południu, a jak u nich deszcz, to najpewniej i u mnie popada.

W ogrodzie nie byłam, oglądam relacje z przemarszów, ale sama udziału nie biorę. Kazali siedzieć, to siedzę. Ale faktem jest, że kobiety na swych ramionach dźwigają 4 węgły domu. I na dodatek mniej im płacą w robocie, i opieki lekarskiej trudno się doprosić. To w ogólnej konkluzji, a w szczególności, też jestem za tym, żeby chore płody się nie rodziły.

W ogrodach też jesteśmy na pierwszej linii, emusie, co najwyżej trawnik skoszą, i w hamaku posiedzą, chwaląc się mają ładnie. Nie wszyscy oczywiście, ale większość. Chciałaś mieć ogród, to rób.

To tyle odnośnie czasu teraźniejszego. Kiedy ja do ogrodu? Może po pierwszym. Trzymajcie się i chrońcie rodziny, w maseczkach, w izolacji, w dobrym odżywianiu. Łykajcie witaminę D = 1 tabletka dziennie, bo brak kontaktu z przyrodą skutkuje depresją i hemoroidami.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basieksp 20:16, 26 paź 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10007
Wzmacniam się witaminą D i piję rano wodę z cytryną i miodem, a dziś trochę na tyłach dla dystansu pomaszerowałam dla siebie, dla mojej córki, może kiedyś będę miała wnuczkę
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
hankaandrus_44 21:14, 26 paź 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7164
Basiu, życzę Tobie cudownej wnuczki, ale to za 20 lat dopiero. U mnie przewaga wnuków.




____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basieksp 09:20, 27 paź 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10007
hankaandrus_44 napisał(a)
Basiu, życzę Tobie cudownej wnuczki, ale to za 20 lat dopiero. U mnie przewaga wnuków.





____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
zbigniew_gazda 09:51, 27 paź 2020


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11137
Łażę z kąta w kąt,
cały świat się zrobił do bani
pomyślałem sobie z rana
że napiszę liścik do Hani.

Ma dziewczyna utrudnione życie
z siódmego nie skoczy przed domem.
Tylko winda pozostała
a tam wirus kręci ogonem.

Pilnuj się Haniu,
rozglądaj pilnie dookoła.
Jedz i pij coś na wzmocnienie
a może przyjdzie chwila wesoła?




____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies