Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

hankaandrus_44 23:46, 20 paź 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7164
Pewnie tak, mnóstwo wariantów, w zależności od chęci.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
hankaandrus_44 11:30, 23 paź 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7164
Wczoraj był ładny dzień na prace w ogrodzie. Wykorzystałam prawie na maksa. Skopałam warzywnik. Skopałam, to za wielkie słowo dla mnie, ale po wiosennych pracach z grządką ekologiczną przywrócenie stanu"czarnej ziemi" było bajecznie łatwe, po prostu wzruszyłam wszystko nokrosem, Zielsko oczywiście przedtem wygrabiłam. Tak to ostatecznie wygląda.





"Zielone" zostały maliny/już ścięte,u góry fotki/ i grządka z jeżówkami po prawej stronie.

Teraz kolej na tulipany. Ale jeszcze nie wszędzie mogę je sadzić, dalie kwitną w najlepsze. Jak dotąd miałam jedno miejsce na nie i tam posadziłam tegoroczny nabytek. Reszta w kolejnym pobycie.

A w ogrodzie zaczynają królować żółcie.


____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
hankaandrus_44 11:36, 23 paź 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7164
I mimo kwitnących jeszcze róż, do głosu dochodzą chryzantemy. Późno w tym roku. I na dodatek mam je wszystkie te najpóźniejsze w kwitnieniu. Tu Clara Curtis, niżej zimowe.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
hankaandrus_44 11:41, 23 paź 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7164
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basieksp 15:14, 23 paź 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10006
Ja jutro i trochę dziś po pracy chcę podziałać w ogrodzie, mam jeszcze trochę do zrobienia, głównie warzywnik, chcę przerzucić kompost, no i trawa cały czas rośnie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
hankaandrus_44 17:22, 23 paź 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7164
Basiu,korzystaj póki jest pogoda, ja na kolejny wypad do ogrodu nie mam wpływu. Będzie hasło, to zabieram kiecę i lecę. Ale w tej chwili mi jeszcze tylko zeszłoroczne tulipany do posadzenia zostały. Pielić nie będę, przyjdzie mróz to i tak zwarzy młode siewki, a wiosną porządek od nowa trzeba robić. Kompost też będę wywalać wiosną, bo teraz to przez 4 miesiące wszystko może być wypłukane. Nie warto. Ponieważ nawóz od koników do mnie nie dojechał, to zwapnuję rabaty teraz, a ewentualne nawożenie obornikiem zrobię na wiosnę.

Porobiło się znowu, dla mnie niekorzystnie. Zostaję odcięta od świata. Najgorsze to brak spacerów. Nawet z psem nie za bardzo mogę, bo to żadne wyjćie na zewnątrz dla mnie nie jest bezpieczne. Wieżowiec, jedno wejście, jedna winda. Byłam w samoizolacji od 4 marca, a teraz będę w izolacji z nakazu. To bardziej wkurza.
Trzymajcie się, kochani ogrodnicy, i rozmyślajmy o swoich ogrodach. Aby do wiosny.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basieksp 18:43, 23 paź 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10006
A ja się cieszę, że trafiłam na ogrodowisko bo tu zawsze coś się dzieje
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Rumianka 18:47, 23 paź 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10021
Haniu, lepiej trochę ponarzekać ale izolować się skutecznie...bo jak widać to nie żarty...U mojej koleżanki stała się prawdziwa tragedia...Otóż jej Rodzice mieszkający w Twoim mieście zachorowali na covida oboje...przebywali w szpitalu, Tacie udało się wyjść z choroby, a Mama niestety zmarła w miniony piątek...Moja koleżanka również zachorowała wraz z mężem na covida. Ona wyszła cało ale jej mąż również zmarł w miniony poniedziałek, czyli 3 dni po Mamie...Prawdziwa tragedia...Zyczę dużo zdrowia.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Basieksp 19:17, 23 paź 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10006
Izolujemy się, a jak będzie trudno wytrzymać w tej izolacji to zaglądajmy na ogrodowisko, tu zawsze można poczuć się jak w dużym ogrodzie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Joku 19:49, 23 paź 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11944
Czytając o obostrzeniach pomyślałam o tobie .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies