Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

hankaandrus_44 15:12, 05 lis 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7186
Sorry, niezbyt lotne to rymy, ale i sytuacja w szpitalach nie komfortowa, o ile do tego szpitala nas przyjmą.

Miłego dnia/. Arktyczna moja chryzantema

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
zbigniew_gazda 16:17, 05 lis 2020


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11151
Bardzo trafnie ujęłaś sprawę pobytu w szpitalu. Uchowaj nas Panie Boże od pobytu w tych czasach. Starzy byli potrzebni do wrzucenia papieru do urny. Teraz mogą odejść.

____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Basieksp 20:03, 05 lis 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10160
A ja Wam powiem, że na wiosnę będzie już normalnie, musi się to kiedyś skończyć i znow zakwitną bzy tak sobie pomyślałam i tego będę się trzymać
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
hankaandrus_44 20:36, 05 lis 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7186
Basiu ,niech ta myśl zawiśnie w przestrzeni i się sprawdzi. Też bym chciała normalnej wiosny!

Może dziś na rozweselenie mojego wątku takie coś? Miłego wieczoru.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Joku 20:44, 05 lis 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12054
Piękne obrazki Haniu.
Myślę że z Seniorami w szpitalach nie jest tak źle. Mam okazję obserwować internistów w moim szpitalu. Nieraz patrzę jak walczą do końca o swoich Staruszków.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
hankaandrus_44 21:13, 05 lis 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7186
Jolu, nawet nie chcę sprawdzać. Najlepsza opieka to ta w domu. Wyznaczony człowiek do opieki, w takim mętliku, sam potrzebuje wsparcia. A gdzie jeszcze dbałość o komfort chorego. Oczywiście podziwiam słuzbę zdrowia, pracować w chaosie i nie zwariować, to heroizm. Tylko jak to się przekłada na pojedynczą osobę. Przywieźli, położyli, Potem się zobaczy, niech czeka w kolejce, na kwalifikacje, jakim lekiem i w jaki sposób leczyć. Lekarze to nie komputery ani roboty. Dyżur trwa całą dobę, a gdzie odpoczynek? Rozmontowano służbę zdrowia już dawno temu, a teraz mamy tego jasny dowód. Pielęgniarki i lekarze rezydenci już o to walczyli, i co? Przybyło personelu? Jeszcze ubyło. W Drezdenku 100 pielęgniarek złożyło wymówienie, kto je zastąpi? Strach klaść się do szpitala był zAWSZE, ale teraz ....

I personalnie nie mam do nikogo pretensji, bo nie mam prawa. Ale jeżeli młody człowiek zgłoszony na pogotowie, że jest chory, nie jest zabierany do badania, a pozostawiony, bo jakoś się wyliże, umiera na drugi dzień, to jest w porządku?
To się widzi i czuje na samym dole, Na górze, wszystko cacy, już jest jeden pacjent na Narodowym! Hurra!
Mnie tam wsio rybka, życie za mną, ale Ci młodzi? Szok.

Siedzę w domu i nie ryzykuję, a i tak nigdy nic nie wiadomo.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basieksp 21:14, 05 lis 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10160
Ale się miło zrobiło z tymi krokusami a te żółte to ranniki? trochę też ich sobie posadziłam na wiosnę powinny zakwitnąć
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
hankaandrus_44 22:13, 05 lis 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7186
Basiu, tylko spokój nas może uratować, i może jakiś optymizm pozwoli za bardzo nie zgłębiać tematu Pandemia.
Ale czarno to widzę.
Jeszcze wiosenne fotki wstawię, z nadzieją, że wiosną zobaczę to wszystko w realu.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
ElzbietaFranka 22:43, 05 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
Haniu w pełni się zgadzam.
Miało być lepiej. Wystarczy nie kraść jak wrzeszczała Becia.

To jest forum ogrodnicze, ale czy człowiek chce czy nie chce żyjemy Covidem.
Ten hura optymizm to jest dobra mina do złej gry. Niech pokażą ten personel na Narodowym nie ma go.

Haniu krokusiki piękne oby do wiosny.
Trzeba siedzieć na odludziu i nie kontaktować się z obcymi a nawet z rodziną.

Ja też wolę nie oglądać tych lekarzy dbających o staruszkow wiem, że teraz to horror na oddziałach. Anastazjolog w rodzinie.

Pozdrawiam Haniu zdrowia zycze.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
hankaandrus_44 23:12, 05 lis 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7186
Elu,m siedzę, unikam kontaktów, prawnuczko,w i wnuczków nie widuję, jakbym za granicę wyjechała. Na razie spokojnie czekam na zimę, chociaż jesienne prace nie pokończone. Niech tam, może nie będzie srogiej zimy.

POdniecam się zdjęciami, ale jak u mnie widać, jeszcze są inne światy niż ten ogrodowy. I w każdym trzeba się odnaleźć.

Tobie również spokojności, ale jak tu być spokojnym?


____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies