Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

hankaandrus_44 00:03, 16 paź 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Anuś, maseczkę noszę, dodatkowo rękawiczki, chociaż corka mi zakazała od soboty wychodzenia. Nawet z psem, na plactyk pod brzózkę. Szkoła u wnuka zamknięta, nauka zdalna., to na niego pies scedowany w wychodzeniu.

Córka z zięciem też omaseczkowani w pracy, a mają 3 dni w tygodniu pracę z licealistami. Jestem na tykającej bombie, wiem o tym. Ale chciałabym dożyć przynajmniej wiosny, Kłaść się w zimną ziemię....brrr. Lepiej zadysponuję "gorący kubek" na pochówek. Pilnuję się, ale co to da? Przed grypą też się zabezpieczamy, a nas dopada skądsiś.

A co do kartaczy, mam właśnie od rodziny zamówienie na sobotni obiad. Nadzianko przygotowuje zięć, moja reszta, Dobrze, że jest porządny sprzęt w domu, bo kiedyś, tarło się i tarło te ziemniaki.... Do tego barszczyk do popicia, i kompot z owocow pigwy ma wzmocnienie. NIgdy nie wiadomo co nas wzmacnia, ale głodnego dopada szybciej i stres i choroba. Mam cichą nadzieję, że kiedyś do Ciebie trafię...daj Boże. Dobranoc

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
hankaandrus_44 00:15, 16 paź 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Aniu, Jolu, Basiu, u mnie jak dotąd tylko klon na skwerku niezawodnie sczerwieniał, brzoza osypuje złote listki i je natychmiast wiatr porywa, a może rwie je już z gałązek? Deszcz też jest i u mnie, ale nie taki ulewny raczej mżawka i myślę, że w zaniku. Opady przelotne mogą być, przecież mamy jesień.
Miłego piąteczku Wam życzę.
Mnie jeszcze pigwowy maraton czeka



____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
popcorn 08:25, 16 paź 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Pigwy! Co robisz z niej Hanusiu, nalewkę?

Zdrowia życzę, lepiej rzeczywiście chyba siedzieć w domu... my tylko po zakupy coraz rzadziej (zapasy trzymamy, ogród też nas karmi, no i kury jajka niosą). Ale córka chodzi do szkoły, jak przyniesie to przyniesie...

pozdrawiam serdecznie i całusy ślę!!!
____________________
Mój nowy ogródek
hankaandrus_44 08:55, 16 paź 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Karola, z pigwy robię soki, które rozcieńczam przed piciem i da się nawet bez cukru pić. Jak dodam jabłek albo gruszek, to i bez rozcieńczania używam, dodaję do przecieru jabłkowego i na szarlotkę wsad mam gotowy, Oczywiście nalewkę również nastawiam.

Dobrze, że rodzina od cukru odchodzi, zdrowiej jest bez niego, albo w minimalnych ilościacn 1 kg na 2 miesiące. A kiedyś....4 łyżeczki do herbaty, zgroza.

Dziękuję, Wam również zdrowia życzę. Kuruj młodą czym się da, byle nie słodkościami,

Na dobry piąteczek




____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basieksp 08:58, 16 paź 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10212
Oj ale smakowicie się zrobiło, kartaczy tak do końca nie potrafię ale w sobotę zrobię kluski ziemniaczane z twarogiem i boczkiem, tłusto ale u nas wszyscy to danie bardzo lubią, będę się trzymać rady że głodnych stres szybciej dopada dużo zdrowia życzę
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
hankaandrus_44 09:58, 16 paź 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
U mnie trochę się wypogodziło, ale słońca nie widać. Cały dzień żarówki włączone.buuu

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basieksp 10:55, 16 paź 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10212
hankaandrus_44 napisał(a)
Jak kluski robisz to i kartacze dasz radę, tylko ciasto musi być bardziej zwięzłe.



Kiedyś się skuszę ale bliżej zimy, więcej czasu wolnego będzie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
malgorzata_s... 11:26, 16 paź 2020


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Ale cudny kolor na piątek podałaśU mnie pada deszcz że śniegiem, brr.
Wieczorem kominek i grzaniec zaplanowany. Buziak Haniu.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
hankaandrus_44 12:06, 16 paź 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Gosiu, na taką pogodę to bardzo dobry pomysł. U mnie spółdzielnia coś tam grzeje, w domu jest 19 w plusie. A na zewnątrz o 10 mniej. Pozdrawiam.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
hankaandrus_44 13:44, 18 paź 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Dla chcącego nic trudnego! Od rana deszczowo, ale w południe błysk słońca i propozycji na wyjazd do ogrodu nie odrzuciłam. Chociaż na chwilę.

Pracy nie było, ale pozbierałam ostatnie maliny, i opadnięte jabłka. Wstawiłam doniczki z daliami do szklarni. Schowałam węże do podlewania, bo już chyba nie będę tego robić w tym sezonie. Wykopałam kilka porów i seler. Jeszcze kilka sztuk zostawiłam na zabranie w przyszłości. Wywaliłam ziemię ze skrzynek w których rosły 2 cukinie. Nawet nieźle to wygląda/mam na myśli pozostałość po nierozłożonym kompoście, który tam w większości miałam/. No i tyle, bo znowu się rozpadało! Poprawa pogody we wtorek albo w środę.

Pogoda na 16 dni dla mnie łaskawa, jeszcze plusy. Dobra nasza, damy radę! Wrzosy dalej nie wkopane, hosty już przebarwione, ogrodowe hortki już zaschnięte, ogólnie jesień!




____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies