Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

hankaandrus_44 16:01, 18 mar 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Ranników w tym roku mniej , bo rosły tuż przy syberyjskich irysach, A te mi tak sie rozrosły, że część wywalić musiałam, myślę, że i część ranników tam poszła. Zostały sie tylko siiewki, i teraz mam na rabatce rannikowe przedszkole. Część irysów wzięła córka na swoje ranczo, może u niej zakwitły? Muszę spytać.

Niewiele tej pracy, ale zawsze jakieś rozpoczęcie jest. Następnym razem muszę winorośl w szklarni ciachnąć, bo zaraz płakać będzie przy cięciu. Jedną dymkę posadziłam w szklarni na szybki szczypior, a dziś kupiłam następną paczkę na wysadzenie do gruntu. ta będzie na poźnie1jszy szczypior i cebule właściwą.

Z potrzeb ogrodowych to mi tylko czosnku brakuje. Posadzę metodą Karoliny, najpierw w szklarni, a potem do gruntu.

I tyle byłoby wydatków roślinnych. Jeszcze tylko kora pod borówki i nawozy. Te dlopiero jak otworzą nam kłodki na bramie wjazdowej.





____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Milka 16:05, 18 mar 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Najważniejszy plan.
Ja mam sporo nasion, pietruszka, sałaty, szczypior, rukola, nie wiem, co z tym zrobić. Warzywnika nie mam, siac nie będę.
Ranniki u mnie już w wielu miejscach, siewki, niektóre maleństwa w trawniku, jak je wyciągnąć i przesadzić i nie stracić, chyba niech podrosną i dopiero?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
hankaandrus_44 16:20, 18 mar 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Irenko, ranniki w trawniku bym zostawiła, Chyba, że już kwitnące, to takie można próbowac wyciągać, Ale po co. Niech siedzą. Trawnik tylko zepsujesz tym dziobaniem za Tymi mikrusami. No i nie wiadomo jak daleko jest do ziarenka?

Karolina, Co do krokusowej łąki, to ona mnie wnerwia. Po przekwitnięciu nic na rabatach nie widać, tylko krokusową trawę. Ale co roku też i cieszy. Zostawiam więc i nic z nią nie robie, aż do następnej wiosny.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Piotr_ 17:07, 18 mar 2021


Dołączył: 13 sty 2014
Posty: 2987
Ale wiosna u cb piękna
____________________
Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu / Wizytówka-Egzotyczna wyspa na Podkarpaciu Pozdrawiam Piotrek
zbigniew_gazda 17:29, 18 mar 2021


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11181
Wiosna się budzi a i sezon otworzyłaś Haniu. Nie jest dobrze jak się jest zależnym od transportu. Ale co poradzić. Pamiętam jak któregoś roku opisałaś ze szczegółami pierwsze wejście po zimie do ogródka. Może powtórzysz?
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
hankaandrus_44 18:33, 18 mar 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Zbyszku, odgrzewane kotlety, nigdy nie smakują tak jak świeże, prosto z patelni. Teraz musiałabym opisac jak sie czołgam do ogródka, jak staję na tylnich łapkach i składam pszednie z prośbą: tak, tak, ogródek proszę.

Życie ma swoje prawa, a młodzi na swój chleb muszą zapracowac, Cieszę się, że pracują, i raz w tygodniu o mnie pamiętają. Po pierwszym dłuższy dzien będzie i ciepła więcej, to po godzinach, można dłużej w ogrodzie hasać. A w maju, to nawet nocny biwak zaliczyć.

Tak jak i w pozostałe letnie miesiące.
Plany są. I może zdrowie jeszcze w ryzach się utrzyma. Czego i Tobie życzę.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Milka 07:39, 19 mar 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Dzień dobry Haniu
No to zostawiam, to malutkie siewki, na razie z jedną para liści.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
hankaandrus_44 09:50, 19 mar 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Witam z zaśnieżonego Pomorza. Może słońce w szybkim tempie ten śnieg zlikwiduje, i w końcu wiosna zagości na dobre?

Dziś Św. Jozefa. Jak mówił mój ojciec- ptaszki się żenią. Może i tak, ale tych godow ptasich nie mogę obserwować za bardzo. Jedynie gołębie gruchacze probują na balkonach uwić gniazdo na resztkach po zeszlorocznych nasadzeniach. Czas ustrajać balkon, ale jak? Nawet nie bardzo można na balkonie posiedzieć, wieje i jest zimno. Czekam na słońce jak na zmiłowanie.

Miłego dni życzę.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basilikum 10:31, 19 mar 2021


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Haniu u nas tez zimnica, jakies takie arktyczne powietrze brr ale za tydzien ma byc cieplo i tego sie trzymajmy

milego dnia

kotlety uwielbiam mielone zimne pokrojone cieniutko na chlebek
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Basieksp 10:45, 19 mar 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10350
U nas podobnie z pogodą, pobiegłam dziś na ryneczek po bratki i nic nie dostałam, za zimno nikt się nie wystawił z bratkami
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies