Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

hankaandrus_44 20:59, 15 kwi 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Odwiedziłam ogród w taki ziąb. Kolejna rabatlka wysprzątana. Zostało jeszcze ze 20 metrow, i będzie dobrze, może do pierwszego zdążę. Potem miusze zanurkowac pod borówki, bo przywiozłam uzupełnienie pode nie. a zimą podsypałam siarką, i śnieg ją już rozpuścił, teraz podsypię torfu, przykryję korą i będe podlewać cały sezon. W międzyczasie korygujące cięcia musze im zrobić.

Ale dziś wytrzymałam w ogrodzie tylko 3 godziny. Teraz kawusia albo herbatka i coś na ząb, Zbyszek zaprasza na pierogi, ale do niego kawał drogi, zanim bym tam doszła, zostałaby ze mnie tylko skóra ,niczym z tego osła , co mu dano, w jednym owies, w drugim siano. Obejdę się smakiem, i ze wszystkich potraw mącznych wybiorę jajo! Szczypiorek już z ogrodu przytargałam.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
zbigniew_gazda 21:46, 15 kwi 2021


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11156
Dzięki Haniu za piękny odzew. Świetnie że byłaś w ogródku pomimo zimna. Herbata i rum zrobią swoje. Podobno idzie ocieplenie o kilka stopni he he he. Dzisiaj też pracowałem - włożyłem do ziemi 3 cebule przekwitniętych hiacyntów i już ich jest z 20.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
hankaandrus_44 22:05, 15 kwi 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Zbyszku, Też tak robię z hiacyntami, ale w ub. wiosnę chyba za późno do ziemi poszły, TYeraz się pokazaly, ale tylko z zielenią. Kwiatka nie ma.

Po rabatkowym porządku zadekowałam sie w szklarni, tam przynajmniej nie wiało. I cięłam sieczkę po miskantach, za tydzień już pomidory do szklarni wylądują, sieczka będzie pod nimimi jako ściółka..

Za bardzo nie podziałałam w ogrodzie, ale trzeba cokolwiek robotę do przodu poganiać. TYm bardziej, że u mnie nie ma konkretnego terminu na wyjazd ogrodowy, Jak u zięcia jest wolne okienko, wtedy jedziemy. On mnie zostawia, załatwia swoje sprawy, a ja w ogrodzie. Jest tak zimno, że nie widzę kosów w tym roku u mnie, czyżby je kto upolował?
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Alija 22:11, 15 kwi 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Hanusiu! Ale jesteście oboje utalentowani, świetne są te wasze rozmówki poetyckie,
kapitalne wierszyki.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Basilikum 22:17, 15 kwi 2021


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Oh take fannie sie u Corbie party kominku siedzi. Sami poeci, swierszcze cykaja, paczki zjadaja i na donate co post to kwiatek
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
hankaandrus_44 23:15, 15 kwi 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Izabelko, Alicjo, dziękujemy za uznanie, może i zasłużyliśmy na nie? Bo innej "takiej pary" na Ogrodowisku chyba nie ma. A kwiatki przy wpisach lubię wstawiać, szczególnie jak z tematem wpisu mają coś wspólnego.

No i czasami wyjdzie coś miłego. Staram się u innych forumków nie wstawiać swoich zdjęć.
Miłego jutrzejszego dnia.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Milka 07:28, 16 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Nie ma takiej drugiej pary, jak wy

Super, że mimo zimna wypad był. Może maj nas pozytywnie jednak zaskoczy.
U mnie bez zmian, paskudnie, ale jak nie będzie lać, coś poprzesadzam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
edi75 08:15, 16 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2050
Właśnie przeczytałam oso suchodrzewie.....Może i ja dam mu jeszcze szanse i zostawię...właśnie bardzo się rozrasta ,dlatego stwierdziłam że musimy się rozstać...
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
hankaandrus_44 09:16, 16 kwi 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7195
Dziękuję, Irenko. Staramy się,trochę na poważnie, trochę żartem. I rok za rokiem mija w tym "zbytku".

Jeszcze dziś mam chłodno, tylko piątka w plusie, ale już jutro stopnie ida w górę.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Milka 11:44, 16 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
U ciebie już białe szafirki? moje ledwo wylazły.
Wróciłam z miasta, obchód po ogrodzie, leje, zmarzłam na kość. Nie idę, będę gotowanie uskuteczniać
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies