Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sezon 2017 u Hanusi

Pokaż wątki Pokaż posty

Sezon 2017 u Hanusi

hankaandrus_44 13:22, 18 kwi 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7186
Dziękuję, Alu. Popołudnie- domowe tym razem. Wyjazd ogrodowy zaplanowany na jutro. A co się w międzyczasie "urodzi" w zamyśle, nie odgadnąć.

Z rana podlewanie parapetowców, i rozsad. Nazbierało się tego. Ale już niedługo część wyląduje w ogrodzie. I z tego też się cieszę.

A za 10 dni szczepienie. TRzeba formę trenować. Może poobiedni spacer do lasu zaliczę.

Miłego dnia.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
hankaandrus_44 13:23, 18 kwi 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7186
Wiosna powoli się wygrzebuje ze spania.

bold text
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basilikum 19:05, 18 kwi 2021


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
hankaandrus_44 napisał(a)
Noc była z deszczem, teraz słoneczko. Życzę miłego dnia.


ale piekna mistrzowskie zdjecie

pozdrawiam Haniu i dziekuje za wszystkie serduszka na Instagramie
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
hankaandrus_44 20:21, 18 kwi 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7186
Staram się zauważać jak tam jestem, Izabelko. Nieraz nie wchodzę, ale wiem, że tam mogę Ciebie spotkać. Pogodnego tygodnia. A zwłaszcza ciepłych nocy.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Rumianka 22:54, 18 kwi 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10181
Haniu, masz takie łany krokusów do pozazdroszczenia...dziś podczas spaceru nad jeziorem zauważyłam cały łan fiołków, które rosną w chaszczach...pomyślałam sobie, żeby przyjść z łopatką i wydłubać chociaż kilka, a w ogrodzie rozrosłyby się...ale one chyba pod ochroną...i... i nici z tego.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
an_tre 23:01, 18 kwi 2021


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22375
Haniu masz już sporo kwitnących, coraz trudniej ci będzie usiedzieć w domu, działeczka wzywa i przyciąga jak magnes.
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Basieksp 23:02, 18 kwi 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10157
Fiołki pod ochrana, warto wiedzieć chociaż ja ich nigdy w lesie nie spotkałam a szkoda byłby ładny widok u nas głównie lasy iglaste pewnie dlatego ale są wrzosy, miejscami nawet sporo
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Dorii 23:12, 18 kwi 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Ale masz piękne łany wiosennych kwiatuchów

Rumianka napisał(a)
Haniu, masz takie łany krokusów do pozazdroszczenia...dziś podczas spaceru nad jeziorem zauważyłam cały łan fiołków, które rosną w chaszczach...pomyślałam sobie, żeby przyjść z łopatką i wydłubać chociaż kilka, a w ogrodzie rozrosłyby się...ale one chyba pod ochroną...i... i nici z tego.

Fiołki można wysiać, ja tak swoje zdobyłam. Możesz też wpaść na kawę to ci kępkę ukopię
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
hankaandrus_44 23:39, 18 kwi 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7186
U mnie na osiedlowym trawniku w kilku miejscach się wysiały i z każdym rokiem ich więcej, do następnego przyjazdu ekip budowlano remontowych. Elisko, jak wiesz gdzie są te pachnące fiołki, to za 2 tygodnie można pójść po nasionka. O OCHRONIE FIOŁKÓW nie słyszałam. Jedna, czy dwie sadzonki, tylko na dobre by im wyszło, spółchniona gleba po wykopi byłaby dobrym miejscem na wykiełkowanie nowych roślim.


____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
hankaandrus_44 19:38, 19 kwi 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7186
Dziś sobie dogodziłam! Od 10:00 do 16:00. I dużo zadowolenia z wykonanychg prac.
Pierwsza przymiarka w szklarni. Wygląda na to, że tam 1/4 prac za mną. Cebulka sie szczypiorkuje, a dziś dodsadziłam 10 pomidorow i 3 papryczki. Na próbę. Oczywuiście nakryłam folią po posadzeniu, bo nie wiem jak w nocy będą się czuły moje pieszczoszki. Ma być tylko dwa, ale może dziurawe szkło trochę więcej ciepła zachowa.

Gdzie niegdzie podlałam, szczególnie tam gdzie nowo posadowione rośliny. Jeszcze nie mam za bardzo co pokazywać. w moim bylinowym byliny dopiero się budzą.

Dziś tuż przed moim przyjściem do ogrodu, sąsiadka pogoniła jelonka z mojego ogrodu. Oczywiście był na śniadaniu u mnie. A co sobie dysponował? Oczywiście! Lilie! To jego tegoroczny przysmak!

Przy okazji rejterady z ogrodu, kopytem zahaczył drut znad siatki, i go zerwał. Ale sąsiad od razu naprawił szkodę. Jak dobrze miec sąsiada!




____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies