Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wymarzony sielankowy ogród.....

Pokaż wątki Pokaż posty

Wymarzony sielankowy ogród.....

anabuko1 17:43, 22 mar 2022


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Monia81 napisał(a)


Dziękuję hortensje w sumie praktycznie na każdej rabacie są, jakaś to moja miłość jest, oprócz host, które też uwielbiam, no i łączą ze sobą cały ogród

O to tak jak i ja.
Hortensje już dokładam w wiele miejsc.
I je bardzo lubię. Hosty też uwielbiam.Ale te nie mogę dołożyć wszędzie, bo za mało mam cienie dla nich.
ale to nic rosną sobie w grupach
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Monia81 18:35, 03 kwi 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
U mnie cisza, ale do Was zaglądam wrzucę parę foteczek coby ku pamięci zostało
zacznę od lutego, bo chyba nic nie wrzuciłam, oprócz podsumowania
sprzątać zaczęłam dopiero pod koniec, bo po covidzie jakoś ciężko było ruszyć...
od mężatego dostałam w prezencie nową taczunię, no boska jest a jaka fajna leciutka
zaczęłam od czyszczenia thuj, mimo wiatrów u mnie to suszu było bardzo dużo...


a później w ruch poszedł sekator i nóż i trawy powycinałam, ale od sekatora na 2 tygodnie rękę uziemiłam, bo nadwyrężyłam i nic nie mogłam robić...

przed cięciem, takie widoczki



____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 18:43, 03 kwi 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
marzec rozpoczął się ze śniegiem i jak się okazało też tak się zakończył...
tak to wyglądało




przyjechały deski na kurnik a jak już był materiał to i emuś zaczął deskowanie...
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 18:46, 03 kwi 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
ale też było coś kwitnącego, choć nie śmiało łączka krokusowa mnie lekko zawiodła, bo przez te mrozy, krokusom coś nie pasowało niestety...
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 19:04, 03 kwi 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Dzięki pogodzie udało się w marcu porobić opryski miedzianem, promanalem, dałam dolistnie miksturkę Bogdzi różanecznikom sporo tego się nazbierało, ale udało się wszystko zrobić

kurnik nabrał wyglądu, zostało jeszcze pomalować, ale śnieg zatrzymał wszelkie prace na zewnątrz...

____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 19:09, 03 kwi 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
01 kwietnia przystopował prace , zrobiło się bajkowo...





sucho okropnie się robiło, więc dobrze, że coś popadało, teraz czekam aż to zniknie i dalszy ciąg prac się szykuje buziaczki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 19:25, 03 kwi 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Alija napisał(a)
Piękne podsumowanie, nie chce się wierzyć, że tak wszystko może się zmienić.
Masz przepiękny ogród. Pozdrawiam.



Kasiapod napisał(a)
Pracy dużo, ale za to jakie efekty Ogród piękny, zapisuję i będę podglądać. Pozdrawiam


eda napisał(a)


Wszystko piękne a ta fota powala


beata_m napisał(a)
Witam Cię Monia,fajne zestawienie przed i po, widać ile pracy włożyliście w ogród. Piękny efekt



Dziękuję dziewczyny sama jak patrzę przez okno to się czasami zastanawiam nad tym, jak to wszystko potrafi nabrać innego wyglądu, wystarczy trafić w odpowiednie miejsce a później jakoś to zaczyna się zmieniać

Ewa777 napisał(a)
Monia, a jak u Ciebie wygląda wiosna w ogrodzie?


Ewuś powoli wszystko się rozkręcało, a teraz wszystko wyhamowało bo śnieg leży


anabuko1 napisał(a)

O to tak jak i ja.
Hortensje już dokładam w wiele miejsc.
I je bardzo lubię. Hosty też uwielbiam.Ale te nie mogę dołożyć wszędzie, bo za mało mam cienie dla nich.
ale to nic rosną sobie w grupach


Tak Aniu bardzo podobne mamy upodobania roślinne u mnie tego cienia też jeszcze brakuje, dlatego się wstrzymuję i hosty tam gdzie już mogę i mają dobre warunki to wsadzam, ale w miarę jak tego cienia będzie przybywać to i host więcej się pojawi buziaki



____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
sylwia_slomc... 19:32, 03 kwi 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Kurniczek pierwsza klasa Fajnie się A uporał z nimU nas białe już znika, a niestety ta noc zimniejsza się szykuje niż wczorajsza. Z ręką uważaj bo można się cieśni nabawić.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Monia81 20:35, 03 kwi 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Sylwuś oba miskanty dla mnie bardzo fajne, rewelacyjnie się przebarwiają jesienią

miskant Purpurascens


miskant Droning Ingrid- dodatkowy plus, że nie rozrasta się tak jak inne miskanty


____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 20:45, 03 kwi 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
sylwia_slomczewska napisał(a)
Kurniczek pierwsza klasa Fajnie się A uporał z nimU nas białe już znika, a niestety ta noc zimniejsza się szykuje niż wczorajsza. Z ręką uważaj bo można się cieśni nabawić.


Jeszcze pomalować eMuś musi ale mi też już bardzo się podoba pierwszy raz mi się tak zrobiło z ręką, ale czułam, że przedobrzyłam jak kończyłam ciąć trawy, teraz już wróciło do normy buziak
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies