Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi 2017

Mala_Mi 08:04, 06 maj 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Makao_J napisał(a)
No hektary wielkie. W głowię ciężko ogarnąć gdzie koniec a gdzie początek. Trawnik świetnie wygląda.

Próbowałam wypatrzyć jakie jeszcze drzewa masz oprócz katalpy wiśni i jabłonek ale nie udało mi się. Szukam czegoś ażurowego do siebie.


Z drzewami jest tak, że się sadzi a potem zajmują pół ogrodu i wylatuje część.

Mam sporo drzew.
Z liściastych oprócz owocowych mam buka, trzy klony Drummondii, Crimson i Red Sansed, jarząba szwedzkiego, jarzębiny płaczące dwie, tulipanowca, katalpe, magnolie jedną jako drzewo, dwa różne wiązy, trzy brzozy, wisnie Kiku ( i jak to u mnie każda inna), dwa perukowce, lilaki, część drzew są bardziej jak krzaki, a niektóre krzaki jak drzewa np tamaryszek .
Na pewno coś zapomniałam
Brzoza Dorenboss

Magnolia Yelow River

Klony i jarząb i najmłodszy jarząbek tez z aparatem.. przy okazji wypatrzyłam wierzbę ...... zajmuje dużo miejsca a ja o niej zapomniałam


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Makao_J 08:08, 06 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Dzięki Ania. Poczytam teraz o nich w necie. Niektórych nie znam - więc może coś wybiorę dla siebie.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Mala_Mi 08:11, 06 maj 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Makao_J napisał(a)
Dzięki Ania. Poczytam teraz o nich w necie. Niektórych nie znam - więc może coś wybiorę dla siebie.

Edytowałam, bo o Drummondi zapomniałam ... i na pewno o wielu innych też
Przed deszczem ( a już po podlewaniu z węża, wiec się trochę poprawiła)



I po deszczu


Nic nie zastąpi deszczu z nieba
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
ana_art 08:15, 06 maj 2020


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Mala_Mi napisał(a)

Chłopaki kochane o fakt.. i tego nic nie zmieni .. mam pomocników.. i oni najmniej mi przeszkadzają nawet pod biurkiem.. zostawię dzieci .. bez namysłu.. Wnuki to najbardziej udana część mojego życia . I wcale nie uważam że są za głośni, za żywi, za pyskaci.. są inteligentni i wrażliwi i sprawni. A to ma konsekwencje


Kocham ich więcej niż się wydaje.. a to ich nasadzenia i zakup..




Niestety dla niektórych takie przymioty to wada... ja tam jestem tego samego zdania co Ty...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Makao_J 08:15, 06 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Wow - jest różnica, nie ma co.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Katkak 08:31, 06 maj 2020


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ania ja w aleji Konstancji mogłabym zamieszkać. Domek superowy, marzemie kazdego dziecka. Moje też, też o takim marzyłam, szkoda, że nie spełnione' Easz super, bo naprawdę wysoko. Ale masz ogrom tego trawnika.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
kasia1 08:40, 06 maj 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Aniu, długo masz już te trzykomorowe kompostowniki? Zastanawiam się, czy takich nie kupić, bo moja otwarta pryzma stała się rozmnażalnią ślimaków i potrzebuję raczej czegoś bardziej zamkniętego. A przyznam, że już nie mam siły na DIY i wolałabym kupić coś gotowego, solidnego. Pozdrawiam
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
TAR 08:59, 06 maj 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7393
Anka ta katalpa swietnie wyglada jak pomnik przyrody, mnie sie w kazdym razie podoba. U mnie słabizna w tym roku z magnolkami za to piwonie jak nigdy beda obsypane kwiatami. drzewiaste w zyciu nie mialy tyle pąków kwiatow. i drugi rok z rzedu kaprysne Itohy zakwitna. Tylko jedna Coral Charm padła, miala juz czesc naziemna i nagle jakby jakis uwiąd ją dopadl, kolejny rok to samo, chyba wykopie, nie ma sensu by ja trzymac.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Ewa777 17:59, 06 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18457
Mala_Mi napisał(a)

I po wiśni


Fajne to zdjęcie Zawsze podobają mi się płatki kwiatów na trawie, a tu nawet całe kwiaty są Chłopaki pewnie zachwyceni są posiadaniem takiego wspaniałego domku na drzewie
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Basilikum 19:14, 06 maj 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Domek jak bawarski z balkonem i pelargoniami
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies