Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi 2017

Mala_Mi 08:28, 06 kwi 2021


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
hankaandrus_44 napisał(a)
Może i dobrze, że teraz, i w maju nas za to nie przymrozi? Jakoś wychodzi na to, że od razu będzie lato.

Przyroda jednak sobie radzi, co ma kwitnąć garnie się do każdegom promyka, chociaż my tego nie widzimy. Nadzieja jest i tego się trzymajmy.

Miłego tygodnia, Aniu.

Też obawiam się że od razu nastąpi lato... Ale po co to gdybać będzie co ma być.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 08:32, 06 kwi 2021


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Marlenaa napisał(a)
Kawał dobrej roboty odwaliłaś, potentacie kompostowy Wesołych Świąt

Dziękuję za życzenia i wzajemnie aczkolwiek już chyba na przyszłe święta.... Jak zwykle jestem spóźniona.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 08:36, 06 kwi 2021


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Mirka napisał(a)

Aniu gdzie takie urządzenie kupiłaś super jest
Wesołego Alleluja życzę.

Są ogłoszenia na internecie i szukałam kto sprzedaje w pobliżu. Największy problem to było jak wyjąć z samochodu nie wiem ile to waży ale dużo trzech chłopa nie dało rady wyjąć. Gdzie stoi tam zostanie bo u mnie nie ma kto tego przenieść.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 08:38, 06 kwi 2021


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Piotr_ napisał(a)
To szalejesz Aniu wesołych ci życzę świąt i do usłyszenia

Piotruś do usłyszenia. poniedziałek wielkanocny upłynął na czyszczeniu filtrów w oczku tak się pozabijały że woda próbuje mi uciekać górą. szybkim tempie czyści wodę że jestem w szoku.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Kasya 08:54, 06 kwi 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41927
Tym razem nie zazdroszczę
tego białego padkudztwa
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
ewelaa74 11:02, 06 kwi 2021


Dołączył: 29 kwi 2014
Posty: 857
Sieczkarnia widzę wraca do łask Zastanawiałam się czy nie kupić takiego najmniejszego rozdrabniacza do gałęzi (tnie gałęzie do ok.4,5 cm grubości), ale nie wiem czy sieczkarnia nie jest lepszym rozwiązaniem. Tym bardziej, że do cięcia mam głównie pozostałości po trawach i miskantach.
Kolorowo i wiosennie u Ciebie. Widać już wiosnę pomimo zimna
____________________
Ewela - http://www.ogrodowisko.pl/watek/4489-narodziny-ogrodu-eweli
Mala_Mi 10:14, 11 kwi 2021


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
ewelaa74 napisał(a)
Sieczkarnia widzę wraca do łask Zastanawiałam się czy nie kupić takiego najmniejszego rozdrabniacza do gałęzi (tnie gałęzie do ok.4,5 cm grubości), ale nie wiem czy sieczkarnia nie jest lepszym rozwiązaniem. Tym bardziej, że do cięcia mam głównie pozostałości po trawach i miskantach.
Kolorowo i wiosennie u Ciebie. Widać już wiosnę pomimo zimna

Rozdrabniacze do gałęzi nie radzą sobie z materiałem "miękkim"

Sieczkarnia zajmuje dużo miejsca I jest niebezpieczna dla dzieci, moja elektryczna więc bez prądu nie zakręci nią. Chociaż muszę sprawdzić czy oby na pewno. Dzieci maja różne pomysły.. jak np włączyć nawadnianie ogrodu Od miesiaca chodzę i się zastanawiam dlaczego tak mokro w ogrodzie, nawet sprawdzałam licznik czy na wodę się nie obraca bo może gdzie rury pękły. Dziś w nocy obudził męża szum wody.. nawadnianie chodziło na całego.

Na całego chodziła wczoraj sieczkarnia. Mocno skróciła wierzbę (2 lata nie cięta), milin, wywaliłam aktinidie, przycięte róże i berberysy (całą jestem w nabitych igłach..grrr). Wszystko poszatkowane.
Przesadzone lotosy i posadzone dalie do doniczek.
Z 5 konarów zostawiłam jeden...by łyso nie było


Dziś nie mam siły ruszyć ręką i nogą O kręgosłupie nie wspominam.

Starszy wnuczek pomagał dzielnie cały dzień Podziwiam go za ten zapał. Przynosił mi gałęzie do sieczkowania.. naprawdę się napracował.

Za to woda po odpaleniu filtra w oczku, z totalnej szrekowej zupy w tydzień osiągnęła widoczność dna

Krokusy przekwitają, reszta czeka. Forsycje zaczęły.

Do ścięcia na drugi rzut hortensje i katalpa.
Muszę przyciąć cyprysy (sąsiadce zacieniają panele) i tuje, ale do tego potrzebuję męskiej siły... wertykulcja trawnika.. sypnąć nawozu różanecznikom, przyciąć wrzosy, poszatkować trawy, skopać warzywnik i szklarnie (umyć szklarnie) coś może w niej posadzić .. w warzywniku też... oj długa lista jeszcze.

I zostanie kosmetyka, zrobię albo nie zrobię..... duży ogród dużo roboty.

Grunt że powoli do przodu.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 10:16, 11 kwi 2021


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kasya napisał(a)
Tym razem nie zazdroszczę
tego białego padkudztwa


Białego już nie ma, ale zapowiadają coś tam jeszcze po niedzieli.. brzydka wiosna. Może maja i czerwiec będą ładne, bo rok temu były fatalnie.

Cięcie wstrzymane bo padły dwie pary sekatorów, a sklepy zamknięte.. jakieś małe czynne muszę sprawdzić jakie, o przez internet pisze że będę mieć dopiero w środę.
Poniedziałek jeszcze może bez deszczu i potem tydzień leje.

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
sylwia_slomc... 11:00, 11 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Poganiasz robotę przy pogodzie, my też. Mokra wiosna w tym roku, dawno takiej nie było, żeby choć cieplejsza była. Z wierzby chyba bym zdjęła od razu wszystkie gałęzie, chyba, że zamiar jest wyprowadzić koronę wyżej. Ona ogolona w ciągu miesiąca się zazieleni, a końcem sezonu już czapa z gałęzi będzie, a w tej sytuacji jak góra puści liście dołem będzie próbować puszczać, ale z braku światła mogą od razu zamierać, u nas tak było. Do tego może stracić proporcje. Ale pewnie to wszystko wiesz
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mala_Mi 11:24, 11 kwi 2021


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
sylwia_slomczewska napisał(a)
Poganiasz robotę przy pogodzie, my też. Mokra wiosna w tym roku, dawno takiej nie było, żeby choć cieplejsza była. Z wierzby chyba bym zdjęła od razu wszystkie gałęzie, chyba, że zamiar jest wyprowadzić koronę wyżej. Ona ogolona w ciągu miesiąca się zazieleni, a końcem sezonu już czapa z gałęzi będzie, a w tej sytuacji jak góra puści liście dołem będzie próbować puszczać, ale z braku światła mogą od razu zamierać, u nas tak było. Do tego może stracić proporcje. Ale pewnie to wszystko wiesz

Wiesz co, masz rację i dzięki za radę. Nie pomyślałam o tym Jak to dobrze, że jest forum i ktoś coś zawsze mądrego podpowie.

Sieczkrania jeszcze uruchomiona to ja faktycznie zetnę

Z nadganiania w ogrodzie to u mnie kiepsko (na razie dwie soboty w ogrodzie ), tak jak i w pracy, zaległości mam co najmniej na 2 miesiące. Ale nie narzekam, bo mam pracę, a są tacy co nie mają.

Wyszłam na chwilę wybrać trochę mułu z dna siatką i trochę zmieszać wodę by sie szybciej czyściła. I listę powiększam o dosypanie ziemi do lilii wodnych i zakrycie koszy siatką. Rybencje całą ziemię wyrzucają z koszy



Kojaki z Silesi drugą zimę przetrwały w dobrej kondycji. Dobry sklep. I urosły kilkakrotnie. Już są widoczne.




____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies