Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi 2017

Milka 07:14, 23 mar 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Aniu, a nie mówiłam, że im starsze rośliny tym trudniej??
U nas takie wielkie, ze coraz trudniej, a pewnych rzeczy nawet nie ruszamy.
Jest wiosna i 10 lat jesteśmy na O. Pozdrawiam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Mala_Mi 17:49, 09 kwi 2022


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Milka napisał(a)
Aniu, a nie mówiłam, że im starsze rośliny tym trudniej??
U nas takie wielkie, ze coraz trudniej, a pewnych rzeczy nawet nie ruszamy.
Jest wiosna i 10 lat jesteśmy na O. Pozdrawiam

Zdecydowanie trudniej. Może mniej pielenia, ale za to wszystko większe. Drzewa, krzewy, hortki, miskanty jeszcze nie ruszone.. walczę z wycinaniem bylin. Jak bym mogła dziś to akurat pada. Za tydzień święta, a za dwa tygodnie już nie wejdę by to wyciąć, wszystko ruszy. Już ruszyło Jeszcze nigdy nie byłam tak zacofana z pracami w ogrodzie
U mnie tak


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 17:56, 09 kwi 2022


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
sylwia_slomczewska napisał(a)
Aż nie wierzyłam jak mi wyświetliło twój wątek i tyle wpisów Zima piękna bo ogród dojrzały i wielowymiarowy Ale wiosenne kolorki miodzio. Widzę, że masz pomieszane krokusy z iryskami i super to wygląda, ja planuje irysów jesienią dosadzić sporo na bank w łąkę, ale i w rabaty też jeszcze chcę One nawet w pochmurne dni ładnie wyglądają, a krokusy pozamykane wtedy.
Będę zakładała lotosowe przedszkole z nasion, w Twoim się zakochałam, a teraz Kasia Bawarka wrzuciła takie cudne relacje lotosowe, że mi się znowu zachciało i zmówiłam nasiona
Machamy wiosennie

Po cholerę sie szarpać z nasionami, to dobre dla "fanatyków" jak Mariusz Z pasji próbują uzyskać roślinę z nasiona. Dla takich zjadaczy chleba jak ja wystarczają mi moje kłącza których mam co roku za dużo. W tym roku nie będzie nadmiaru bo nie mam kiedy ich przesadzić. A już puściły liście i za późno na rozsadzanie. Trochę szkoda. Za rok.

Odpaliłam strumień w oczku i filtry, ilość glonów nitkowatych przeraża, nigdy tyle nie było

Woda na foto brudna bo wyławiałam z dna osady i wymieszałam całe bajoro Chociaż klarowność wody i bez mącenia pozostawia dużo do życzenia

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 18:06, 09 kwi 2022


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Agatorek napisał(a)
Oznak wiosny już sporo u Ciebie .
I rewolucji w ogrodzie również … ale za chwilę się zazieleni i pustka przestanie być widoczna
Pozdrawiam wiosennie


U mnie nie ma żadnych rewolucji w ogrodzie Mam je tylko w głowie. Chociaż przed wczoraj , przesadzałam piwonie, wydzierałam z krzaków i w miejsce zdechłych cyprysów posadziłam. Wątpię czy po takiej nocnej i wiosennej akcji zakwitną . Wykopane, połamane i wrzucone w nowy dołek. Profanacja ogrodnictwa

Natomiast nie narzekam na pustkę. Ja nie mam pustki Ja mam wszystko zagracone, bo nie wycięte w porę Walczę przy latarce po nocy , ale to głupiego robota Wszystko rozdeptane, ale ręce mam jeszcze całe (!!!!!), w sieczkarni ( to jeden z najlepszych zakupów) wszystko leci na drobne kawałki. Nie rozłożyło zeszłorocznego bogactwa i muszę powiększyć kompostownik. Nie mam kiedy wiec zbieram w worki. Wygląda przed domem jakbym się wyprowadzała Sterta niebieskich worków .. Ale kilkanaście worów to nie problem. Sieczkarnia rozwiązała problem co z odpadami

To zeszłoroczne foto mojej cudownej maszyny do zmniejszania objętości odpadów



W zeszłym roku też byłam opóźniona z pracami, ale i tak byłam szybsza ... o miesiąc

Oj sobie ponarzekałam.. sobota.. a tu deszcz.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 18:15, 09 kwi 2022


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kordina napisał(a)


Ten zestaw kolorów mnie urzekł, uwielbiam fiolety w każdym odcieniu


Zestawy sie mi tworzą same bo coś przekopuje, coś przesadzam, coś dosadzam i potem mam takie mieszanki Ta mieszanka mi też sie podoba. Niestety już przekwitła. Niektórych do tej pory nie odkopałam z zeszłorocznych bylin. Ot d..pa a nie ogrodnik

Ale już fragmentami zaczyna jakoś z daleka wyglądać i szersze kadry mogę wrzucić





____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 18:22, 09 kwi 2022


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
W tym roku na szczęście dla mnie wszystko jest później. Na "wysprzątanych" rabatach jeszcze odnajduję kwitnace krokusy
Na bałagan nie patrzymy, na razie wycinam tylko suche badyle.




czy irysy, chociaż o tej porze powinne stanowić jedynie wspomnienie.




____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 18:26, 09 kwi 2022


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ogólnie teraz królują ciemierniki..




Te bordowe to rozsadzane moje siewki, które zakwitły po 2 latach. Muszę dostdzić więcej by był większy efekt.

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 18:27, 09 kwi 2022


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
I drobnica tu i tam odkryta po wycince suchych badyli



____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 18:30, 09 kwi 2022


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
W tym roku magnolia gwiaździsta uchowała sie przed przymrozkami Śnieg jej nie zaszkodził.



Wrzoścem jak niedobitki zostały sie gdzie nie gdzie..


I to by było na tyle co u mnie
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 18:31, 09 kwi 2022


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Dwa koty żyją.. i takie pokojowe, że innych nie gonią Chyba ze do zabawy, szczególnie młody.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies