Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nowocześnie z różAnką :D

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowocześnie z różAnką :D

nawigatorka 22:28, 26 wrz 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
anna_t napisał(a)

ide w cisy bo przecież mam ponad 40 szt

Asia ja "rozjeżdżać " nie umiem, to juz wyzsza szkoła dla mnie. ja tylko symetrycznie i nudno umiem. narysujesz mi?
chodzi jedynie o to by hortki nie było dokładnie na przeciwko siebie. ale nie zakumałam, że one juz takie duże
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
anna_t 22:34, 26 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
polinka napisał(a)


Wow! Nie wiedziałam, że jednak zdecydowałaś się na realizację tych kwadratów. Będzie super a ja będę z zazdrością wzdychać To takie moje marzenie ale chyba nigdy go nie spełnię
Jakie masz rozplenice przed hortkami?
Ja totalna minimalistka jestem i obydwie strony zrobiłabym takie same tzn. drzewa i hortensje a z najniższym piętrem był kombinowała ale w taki sposób aby takie same rośliny dać na obydwu rabatach ale nie w tych samych miejscach.A z tej rabaty na wprost zrobiłabym petardę
Ale Aniu Ty nie miałaś już konkretnego planu od Lukiego??

mialam plan Lukiego oparty na tych kostkach szpalerach i Luki mi reszte doplanowal ze tak powiem bylinowo. tak więc to planowanie teraz nie przeszkadza w tamtym bo tam glownie byly pomysły na miejsca miedzy kostkowo-szpalerowo-drzewkowymi rabatami troszkę za bardzo bylinowo tam wyszło i teraz po roku od tamtej pory wiem juz ze więcej traw będzie ale wciąż powołuję sie na jego projekt bo jest poprostu dla mnie punktem wyjścia i podoba mi się poprostu.

przed limkami są rozplenice Hameln, przesadzone w upale po powrocie z urlopu w lipcu dlatego takie marne trochę... mam nadzieję że mi przezimują i ładnie wypuszczą w przyszłym roku.

mialam nie wrzucać tego planu bo mozliwe ze jutro gdy będe mierzyć pomysł Makadamii to moze wyjść trochę inaczej z tymi kostkami ale ogólny zamysł widać


Poli widzisz ze to tak symetrycznie jest więc jak zrobić "tak samo ale w różnych miejscach"?
te seledynowe miejsca to sa takie juz rabatki misz-maszowe coś w takich klimatach myślałam tylko z róznymi kompozycjami roslin. i na tych rabatkach tez mają być kostki cisowe tylko juz mniejsze

i mam mega prośbę pomóż mi z tą "petardą"

jak widzisz pomimo tego ze u mnie rozwleka się to w czasie to ja konkretną koncepcję ogrodu w głowie juz mam, widzę jak ma wygladac i trzymam sie założeń. tylko gdy przychodzi juz do konkretnych realizacji to wchodząc w szczegóły wałkuję temat kolejny raz ale uwierz mi wizja się nie zmienia
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 22:36, 26 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
ren133 napisał(a)


Jakie duże masz to poletko z bergeniami?

1,5x3m
u mnie wszystko jest krotnością 1,5x1,5
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 22:38, 26 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
MonikA napisał(a)


Pięknie rozchodniki komponują się z trawami, i ta mała pszczółeczka też piękna, jakbym widziała moją

dziękuję
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 22:44, 26 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
nawigatorka napisał(a)
chodzi jedynie o to by hortki nie było dokładnie na przeciwko siebie. ale nie zakumałam, że one juz takie duże

aa.. :/
spójrz na to co wrzuciłam w poscie do Poli bo powiem Ci ze cały czas myślę o twoim projekcie drzew i niewiem w sumie teraz jakby tam bylo z tymi kostkami? ale jedynie po lewej stronie gdzie dałaś klona kostke wyżej niewiem jakby to miało wygladac? i tam szpalery były naprzeciwko siebie. czy nie zwróciłas na to uwagi?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
nawigatorka 22:46, 26 wrz 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
anna_t napisał(a)

aa.. :/
spójrz na to co wrzuciłam w poscie do Poli bo powiem Ci ze cały czas myślę o twoim projekcie drzew i niewiem w sumie teraz jakby tam bylo z tymi kostkami? ale jedynie po lewej stronie gdzie dałaś klona kostke wyżej niewiem jakby to miało wygladac? i tam szpalery były naprzeciwko siebie. czy nie zwróciłas na to uwagi?
skupiałam się na układzie drzew. bo wg mnie od nich nalezałoby zacąć. nie wiedziełam, że tyle masz już z planu wykonane poza drzewami wlasnie. zanim bedziesz zmieniała układ kostek i rabat wybierz układ drzew. taka moja opinia
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
anna_t 22:52, 26 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
no to jutro bedzie już wiecej wiadomo o drzewach, wpadniesz wieczorem z drineczkiem?

rzeczywiscie trochę juz posadzone ale ja nie do końca sobie ufam i jesli napiszecie ze mam przesadzić to przesadzę bo zobacz rok czasu patrzylam na plan z parami drzew i nie zajarzyłam ze tyły szersze więc wiecej drzew powinno być taka bystrzacha ze mnie
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
nawigatorka 22:58, 26 wrz 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
anna_t napisał(a)
no to jutro bedzie już wiecej wiadomo o drzewach, wpadniesz wieczorem z drineczkiem?

rzeczywiscie trochę juz posadzone ale ja nie do końca sobie ufam i jesli napiszecie ze mam przesadzić to przesadzę bo zobacz rok czasu patrzylam na plan z parami drzew i nie zajarzyłam ze tyły szersze więc wiecej drzew powinno być taka bystrzacha ze mnie
wpadnę ale bez drineczka ostatnio sobie kilka kagańcy nałożyłam tak dla samodoskonalenia i to tez sie w to wpisuje poza tym umysł będę miała jaśniejszy ale Ty pij bo łatwiej szalone pomysły bedzie Ci znieśc
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
anna_t 23:04, 26 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
hahahahahhahaha ok jesteśmy umówione
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Johanka77 23:24, 26 wrz 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
anna_t napisał(a)

w lewym dolnym rogu? koło placyku? teraz rośnie tam Glediczja ale do przesadzenia bo ni w pipke ni w oko w sumie tam pasuje :/

232 cebule??!!
ja z cebulowymi bawiłam się w tamtym roku. kupowałam tylko czosnki bo tulipany to dla mnie babcine kwiotki w krokusy będę się na pewno kiedyś bawić ale to dopiero gdy wszystko obsadzę żeby potem nie demolować cebulek przesadzając



No to ja babcina jestem
Posadziłam czosnki i tulipany
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies