Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nowocześnie z różAnką :D

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowocześnie z różAnką :D

anna_t 14:03, 26 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
nic nie widać... tuje posadzone sa od ogrodzenia 60cm i zostawione jest 60cm w strone ogrodu na nie. i od tej linii 1,2 odliczam 2,25 na drzewo
a prze serbach metr od siatki i metr w strone ogrodu.
i tą odległość której mam się trzymać liczyć od ogrodzenia?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
makadamia 14:15, 26 wrz 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Anka - rozczarowujesz mnie!.
Przecież ja Cię dotąd stawiałam jako wzór perfekcyjnych, doskonale widocznych planów i projektów robionych na komputerze! A tu takie obniżenie lotów?

Żartuję oczywiście

Przypomniałam sobie tą inspirkę, która była u Ciebie punktem wyjścia: hortensje z tyłu, a drzewka (to chyba były katalpy?) w bukszpanie z przodu.
Tak ma być: drzewa będą rosły w skarpetkach bukszpanowych? Jeśi tak, to zmieniam zdanie co do sadzenia drzew

Na planie kwadraty masz rozrysowane od krawędzi żywopłotu, nie od ogrodzenia - i tego bym się trzymała
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
anna_t 14:44, 26 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
bo ja w pracy jestem ciiiiiiiii
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
iwonkap 15:45, 26 wrz 2017

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
Aniu pokaz proszę tą inspirkę z hortensjami/skarpetami
polinka 16:11, 26 wrz 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
anna_t napisał(a)
Obrazkowo


Aniu, rabaty po obydwy stronach będą miały takie same nasadzenia? Widzę, że na planie są ujęte hortki a co będzie jako najniższe piętro? Drzewa jak dobrze pamiętam miały być w kostkach buksowych? Zostajesz przy bukszpanach?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
nawigatorka 16:43, 26 wrz 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Jeśli hortki mialybybyc i po lewej i po prawej to ja bysm je „rozjechała” tak by nie były naprzeciw siebie. A najlepiej powtórzyć je ale w mniej oczywisty sposo. W innych układach.
I idź w cisy z tymi kostkami lepiej.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
anna_t 19:55, 26 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
iwonkap napisał(a)
Aniu pokaz proszę tą inspirkę z hortensjami/skarpetami

http://moderncountrystyle.blogspot.com/2014/10/contemporary-country-garden-tour.html
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 20:08, 26 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
polinka napisał(a)


Aniu, rabaty po obydwy stronach będą miały takie same nasadzenia? Widzę, że na planie są ujęte hortki a co będzie jako najniższe piętro? Drzewa jak dobrze pamiętam miały być w kostkach buksowych? Zostajesz przy bukszpanach?

kostki będą z cisów. myslałam o tym zeby przed każdym szpalerem były inne nasadzenia
po lewo są rozplenice przed limkami

na wprost są bergenie

po prawej stronie są rozchodniki ze stipami i zawilcami ale nie do pokazania jeszcze w sumie to taka luźna klompozycja, moze do zmiany..? niewiem, zobaczę jak to w przyszłym sezonie będzie wygladać bo w tym sadzone.

co sądzisz?

bo tak myslę ze mogłabym nasadzenia przed szpalerami zrobić takie same a te wszystkie chciejstwa w kwadratach pobocznych posadzić
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 20:16, 26 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
nawigatorka napisał(a)
Jeśli hortki mialybybyc i po lewej i po prawej to ja bysm je „rozjechała” tak by nie były naprzeciw siebie. A najlepiej powtórzyć je ale w mniej oczywisty sposo. W innych układach.
I idź w cisy z tymi kostkami lepiej.

ide w cisy bo przecież mam ponad 40 szt

Asia ja "rozjeżdżać " nie umiem, to juz wyzsza szkoła dla mnie. ja tylko symetrycznie i nudno umiem. narysujesz mi?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 20:25, 26 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
wrześniowe róże, nie umiem tego pokazać ale ślicznie wyglada róż wśród jusiennego już otoczenia

____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies