Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nowocześnie z różAnką :D

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowocześnie z różAnką :D

anna_t 21:21, 25 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
polinka napisał(a)
Ja już się przyzwyczaiłam, ze wiosną u mnie łyso

Aniu, jestem u Ciebi na bieżąco ale się nie odzywam bo nie mam pomysłu...ale cały czas trzymam kciuki

Buziaki

Łysa wiosna nie jest taka straszna, ja lubię ten wiosenny porządeczek. róże podcięte, byliny wycięte i jeszcze brak chwastów
Miło Poli ze zaglądasz, małe podsumowanie
7 jednakowych drzew i klony na środkowych


lub 9 drzew i tez klony na środkowych


tak dla wyobrażenia wielkości tej części to napisze że trawnika jest około 12x14m, rabaty boczne 3m głębokie i do tego 2m zostawione na serby(cała ta sciana gdzie placyk) a 1,2m po bokach na tuje Kórnik

mam o czym myśleć
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 21:27, 25 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
ragsmom napisał(a)
Jasne,że sadzimy dla siebie a nie dla forum )) ja rzeczywiście będę widzieć te rabatę (i w zasadzie wszystkie-bo u mnie jeden wielki "przedogrodek"prawie cały czas -albo z okien albo wchodząc po prostu na posesję. Cebulowe dobre na wszystko .krokusiki bardziej widzę w trawniku a tam pewnie jakieś tulipan bym wcisnela. Dzięki za namiar na "3 dęby"- juz zapowiedziałam M ze na 90%idziemy w geometrię czy zostaniesz matką chrzestny mojego kwadratowego ogrodu?

no pewnie hura!

ja wiesz jeszcze o czym mysle o położeniu krawęzników na płasko wokół wszystkich rabat to już wogóle geometrie podkreśla
https://pl.pinterest.com/pin/285486063861771015/
https://pl.pinterest.com/pin/285486063859372479/

____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 21:32, 25 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
makadamia napisał(a)
Przyjrzawszy się zdjęciom, dochodzę do wniosku, że na tylnej ścianie jedna para drzew to za mało jednak.
(Glediczję na razie zostawmy na boku)

Boczne ściany są krótsze niż tylna, a perspektywa jeszcze to podkreśla.
Dałabym trzy albo nawet cztery drzewa - trzeba wymierzyć, ile będzie lepiej.
Dobrze by było, żeby od narożnika działki do drzew na obu ścianach była ta sama odległość (narysowałam strzałkami).
Potem, od drzewa do drzewa, albo zachować tą odległość strzałki, albo te 4,5 m jak na bocznych ścianach (może być za gęsto).


Trochę inaczej to będzie wtedy wyglądało (zamiast "jedna para drzew na każdym boku" będzie "szpaler drzew dookoła trawnika") ale wydaje mi się że lepiej.

Glediczję trzeba albo stąd zabrać, albo dokupić egzemplarzy i zrobić z niej szpaler albo przynajmniej jego kawałek. W minimalistycznym ogrodzie nie może zostać tak ewidentnie "poza planem".

Asia co prawda dopiero w środe zabiorę sie za mierzenie ale powiedz mi jeszcze takie same odległości mają być od ogrodzenia? bo moze od linii żywopłotu? bo wiesz o co mi chodzi, na serby zostawiłam 2m szer a na tuje Kórnik 1,2 i czy ta różnica nie bedzie widoczna tzn. ze niby jedna strona drzew jest blizej żywopłotu posadzona?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 21:34, 25 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
AngelikaX napisał(a)
Z tego co wiem, to drzewa kopane dopiero od października zaczynają wysyłać

o widzisz dzięki!

Andzelika jakie ty masz zdanie o planach drzewnych
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
ragsmom 21:42, 25 wrz 2017


Dołączył: 27 lut 2016
Posty: 142
Jakiś czas temu M miał straszna fazę na podkłady kolejowe,ale zaczęłam czytać o szkodliwości i dorobilśmy się tylko dwóch, oddzielajacych podjazd od ścieżki, bo on na wyższym poziomie nieco. W każdym razie zanim zglebilam wiedzę M namawiał mnie na takie właśnie wykonczenie/wydzielenie rabat,częściowo poniesionych, częściowo zostawione na tym samym poziomie (czyli podkłady wkopanie w ziemie)ja jednak byłam zafiksowana na tych wszystkich łukach i zaułkach, że prawie się awanturą rodzinna skonczyło. A teraz zrozumiałam jego koncepcje jeśli chodzi o kształty. Krawężniki tez mi przyszły do glowy (choć te podkłady takie ladne...)ale zastanawiam się nad ich praktycznością pod kątem koszenia-pewnie trzeba przy nich z podkaszarką by biegać. No i z fascynacji łukami zostało mi chyba tylko albo aż uwielbienie do kancikow w trawniku... ale nie wiem czy przy geometrii zdecytowane granice nie byłyby jednak lepsze (jak w ogrodzie do.kwadratu-tam chyba coś ala krawężniki jest uzyte).
____________________
ragsmom zielona (r)ewolucja
anna_t 21:57, 25 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
podkłady kolejowe ma Ola
https://www.ogrodowisko.pl/watek/4924-moja-walka-z-wiatrakami-czyli-kamieniolom-troche-z-przypadku?page=869
cudowny, niepowtarzalny ogród stworzyła.
Kiedyś w mai w ogrodzie byl pokazany ogród architekta ogródów który je miał i zachwalał. podobno sa tez jakieś mniej szkodliwe ale ja się nie znam i nie wkręcam w temat bo jak coś to i tak wybiorę krawężniki
Radka fajnie by bylo jakby Ci nasza Makadamia plan rabat ogarnęła, niesamowita jest w tym
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
nawigatorka 23:46, 25 wrz 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
anna_t napisał(a)

Asiu kochana jesteś miło ze ci się chciało bo wiem że masz trochę roboty ostatnio
zapiszę sobie twój projekt bo cały czas zastanawiam się co zrobić, boję się na szybko podjąć decyzję więc pewnie przesadzać będę wiosną.
teraz tylko pomierzę propozycję Asi i Twoją i popatrzę sobie jakby to było. Ustawienie według mnie nie jest nudne, ty zawsze wpadasz na takie niby proste pomysły ale one są takie logiczne i fajne poprostu. dziękuję Ci

chcialabym M zagadać żebyśmy placyk i ścieżkę jeszcze teraz zrobili ale zobaczę jak wyjdzie..

a tak nawet jesli bym jeszcze zdecydowala w tym roku to drzewa kopane można np. jeszcze w październiku sadzić?
jesli się na coś przyda to się cieszę lubie takie planowanie ale czasem wole się nie odzywac jesli poświęciłam czemyś nie dość uwagi
termin kopania to zazwyczaj 15 września-15 października a nawet dłuzej więc spoko
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 23:49, 25 wrz 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
podkłady sa szkodliwe niestety. ten architekt sam wspomniał, ze w upalny dzień czuć opary. Można użyć nieimpregnowane podkłady (bo to impregnat szkodzi) ale to by oznaczało, że kupuje się nowe podkłady a te są drozsze
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
ragsmom 05:37, 26 wrz 2017


Dołączył: 27 lut 2016
Posty: 142
Witam porannieogrodowisko wciaga na maxa-zamiast szykować się do pracy zerkam,co u Ciebie

Makadamia rzeczywiście jest niesamowita jeśli chodzi o planowanie(i inspirki)-nie śmiem prosić nawet o rzut oka na moje wypociny.
Fajne te inspirki z krawężnimami-ale najbardziej urzekł mnie biały murek (zresztą już wcześniej u innej forum tez)AE u mnie jak pięść do nosa wiec tylko powzdychłam.

Co do zapachu podkładów to specjalnie srawdzalam z nosem przy samej powierzchni w pełnym południowy słoncu-zapach prawie niewyxzuwalny,podobno impregnaty te kolejowe tez były bardziej lub mniej śmierdzące, ale mimo wszystko to chemia... a ja mam młoda i zwierzyniec...

Miłego dnia,zajrzę później

Ps. Te 3 duże drzewa na ścianie za plackiem chyba będą się lepiej komponowac. Ja za trampolina posadziłam 5 topoli purple tower-zobacz,czy by ci gdzieś nie pdopasowywanie, mają niesamowite liście i fajny kolor (cego Twojego wątku nie dałam rady jeszcze przeczytać, więc do k9nca nie wiem jakie masz chciejstw.i i wymagania wobec drzew na obwodzie)

____________________
ragsmom zielona (r)ewolucja
Johanka77 07:26, 26 wrz 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
anna_t napisał(a)

Łysa wiosna nie jest taka straszna, ja lubię ten wiosenny porządeczek. róże podcięte, byliny wycięte i jeszcze brak chwastów
Miło Poli ze zaglądasz, małe podsumowanie
7 jednakowych drzew i klony na środkowych


lub 9 drzew i tez klony na środkowych


tak dla wyobrażenia wielkości tej części to napisze że trawnika jest około 12x14m, rabaty boczne 3m głębokie i do tego 2m zostawione na serby(cała ta sciana gdzie placyk) a 1,2m po bokach na tuje Kórnik

mam o czym myśleć


No pacz! Jakie plany!

A co jest w lewym dolnym rogu, że tak to skrzętnie omijacie z tym drzewem? Ta telewizja?

Ja w weekend wsadziłam 232 cebule
Łysy ogród też mi pasuje biorąc pod uwagę, że liście cebulowych strasznie śmiecą.
Ale to wiosenne oczekiwanie -wylazło czy nie wylazło?! - tak mnie kręci!

Mam jeszcze seteczkę do posadzenia
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies