Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nowocześnie z różAnką :D

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowocześnie z różAnką :D

anna_t 19:45, 07 mar 2020


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Anda napisał(a)
Soul dorasta do 1,5m. Mamy ja w szkolce i nawet w donicy dorasta. Mozna ja prowadzic nawet jako mala pnaca.

a na szerokość dużo zajmuje? metr rezerwować?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Anda 19:47, 07 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
anna_t napisał(a)

niestety niewiem bo mam 25 szt z moich patyków, rosną już u mnie 3 lata ale cholercia pomieszaly mi się te patyki jak sadziłam i niewiem co mam
mam i nizsze i wyższe jak polar bear
moze coś jeszcze innego wymyśleć żeby wszystko było z chodnika widoczne


Albo bedziesz miala poletko rozane przeplatane bylinami, gdzie i roze i byliny beda mialy mniej wiecej wysokosc miedzy 50 cm a 1m, pomiedzy nimi trzy krzewy hortensjowe na ok. 1,8 m.

Albo bedziesz miala poletko z rozami, bylinami i trawami bez hortek. Wtedy roze i byliny moga byc bardziej zroznicowane w wysokosci. Moglabys nawet posadzic do tego zestawu Stipe gigantea. Fajnie wyglada i nie przytlacza.

Takie moje wizje
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 19:49, 07 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
anna_t napisał(a)

a na szerokość dużo zajmuje? metr rezerwować?


Zalezy, jak ja poprowadzisz. Pedy sa dlugie i szerokie i roza sie bedzie rozkladac na boki. Dzieki temu bedzie ladnie i obficie kwitnac, ale bedzie na pewno szersza niz metr. Jesli dasz jej podpory, to bedzie mniej obficie kwitla, ale bedzie wezsza.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
anna_t 19:59, 07 mar 2020


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
jak to się mówi kulkowanie pędów?wole wieksze kwitnienie poprostu muszę to zaplanować na tej rabacie

pomponella też podobno potrafi mieć wiecej niż metr?

W tym tygodniu ma byćpo 10-14 stopni wiosna!!!!
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Johanka77 19:59, 07 mar 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Anda napisał(a)


Albo bedziesz miala poletko rozane przeplatane bylinami, gdzie i roze i byliny beda mialy mniej wiecej wysokosc miedzy 50 cm a 1m, pomiedzy nimi trzy krzewy hortensjowe na ok. 1,8 m.

Albo bedziesz miala poletko z rozami, bylinami i trawami bez hortek. Wtedy roze i byliny moga byc bardziej zroznicowane w wysokosci. Moglabys nawet posadzic do tego zestawu Stipe gigantea. Fajnie wyglada i nie przytlacza.

Takie moje wizje


Wersja 2
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Anda 20:06, 07 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
anna_t napisał(a)
jak to się mówi kulkowanie pędów?wole wieksze kwitnienie poprostu muszę to zaplanować na tej rabacie

pomponella też podobno potrafi mieć wiecej niż metr?

W tym tygodniu ma byćpo 10-14 stopni wiosna!!!!


No to wtedy zaplanuj tak srednice ok. 1,5m do 1,8m
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 20:06, 07 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
Johanka77 napisał(a)


Wersja 2



____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
anna_t 20:15, 07 mar 2020


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
a jak przekwitną róże to będą tylko rozplenice i byliny? powinno być ok,moze jeżówki ze 3 dorzucę
czyli bez hortek...
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Anda 20:18, 07 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
Caryopteris moglabys dosadzic wtedy. Kwitnie w drugiej polowie lata do jesieni i sie slicznie niebieszczy

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
anna_t 20:24, 07 mar 2020


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
fajna!
https://albamar.pl/byliny/1588-barbula-klandonska-sterling-silver-caryopteris-x-clandonensis-0000000001588.html
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies