Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nowocześnie z różAnką :D

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowocześnie z różAnką :D

Pszczelarnia 13:33, 09 mar 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Aniu,

angielska wędka (dierama) to na jeden sezon.
a RDEST WĘŻOWNIK TRWAŁY NIEZAWODNY - to mocna roślina zadarniająca - lepiej różom bez takich roślin, chyba że gdzieś na brzegu.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
AgataP 18:32, 09 mar 2020


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
wstawiłam Ci zdjęcia u siebie
____________________
Z Pszenicznej...
anna_t 11:48, 12 mar 2020


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Anda napisał(a)
U mnie Louise w zeszłym roku była cały czas zdrowa. W poprzednich od sierpnia mniej więcej łapała czarną plamistość. W zeszłym roku przycięłam ją dość mocno, może to jej pomogło... I obornik, bo dałam jej podwójną dawkę.

u mnie LO zawsze jest pierwszą Róża z chorobami, taki ma urok ale jej zapach wynagradza wszystko
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 11:49, 12 mar 2020


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Pszczelarnia napisał(a)
Aniu,

angielska wędka (dierama) to na jeden sezon.
a RDEST WĘŻOWNIK TRWAŁY NIEZAWODNY - to mocna roślina zadarniająca - lepiej różom bez takich roślin, chyba że gdzieś na brzegu.

no widzisz Ewa chciałam same wieloletnie, czytam opisy A tu takie błędy...rdest dam gdzieś indziej, dzięki
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 11:49, 12 mar 2020


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
AgataP napisał(a)
wstawiłam Ci zdjęcia u siebie
widziałam, będę na nią polować
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 11:53, 12 mar 2020


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
W związku z przymusowym pobytem w domu do końca przyszłego tygodnia planuje trochę podziała w ogrodzie
Zrobilam fotka ostatniej wersji z ustawieniem doniczka, zaraz opiszę w paint
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 12:18, 12 mar 2020


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Teraz rosną tam takie róże:

A ostatnio chyba była taka wersja:

Zrobiłam jeszcze taką wersję, zastanawiam się tylko czy Moin Moin nie jest za wysoka przed Soul??

____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Ekbars 08:37, 07 kwi 2020

Dołączył: 07 kwi 2020
Posty: 1
Witam, a ja mam pytanie do Pani anna_t, trochę z innej strony że tak się wyrażę ogrodu. I byłabym ogromnie wdzięczna za odpowiedź.
Pani Ania ma śliczne tuje Kórnik posadzone co 1 m (to już wiem) ale chciałabym wiedzieć jak daleko Pani odsunęła się z sadzeniem od siatki ogrodzeniowej. I jakiej szerokości jest ten pas wyplewionej gołej ziemi (miejsce przeznaczone dla tuji) do trawnika. Właśnie nabyłam 70 sztuk sadzonek. Zamierzam posadzić w podobny sposób, wiem że tuja ta jest dość gruba co mi osobiście nie przeszkadza, ale właśnie nie mam pojęcia czy odległość 1 metra od ogrodzenia (bo tak sobie wymyśliłam) nie jest aby przesadą.
Zakupiłam też śliczne herbaciane róże odmiany RUMBA. Pochwalę się jak już ogarnę roboty ziemne.
Pozdrawiam Wszystkich
sarenka 16:09, 29 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Aniu, szukam info o grabie fastigiata i doczytałam,że chcesz kupic- zdecydowałaś się już na niego? Tylko czy on faktycznie tak długie korzenie ma?
No i o rabacie różańcowej czytam i natchnęłas mnie,gdzie ja róże mogę posadzić - i już się cieszę bomposadze sobie te moje wyśnione Pomponella wzdłuż tarasu od strony południowej,do tego rozchodniki i stipa coś wyższego jeszcze by pasowało, może ttzemiliny na pniu i sesleria jesienna. No to czekam aż taras będziemy mieli zrobiony i jeszcze chyba trzeba będzie hakuro wykopać i oddać komuś kto będzie chętny na to drzewko,a posadzi się coś wyższego i co cień da...
Ojej się rozpisalam bo tak mi od razu przyszło do głowy co mogłabym jeszcze zmienić bo jak ostatnio dwa tygodnie nic nie robiłam w ogródku to myslalm że chora będę
____________________
Magda W samym sloncu
Margerytka40 14:06, 13 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Anka a Ty gdzie? Lato już w pełni, czekam na lawendowe fotki
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies