Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z wilkiem zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wilkiem zamkn.

Anda 15:56, 26 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
Magleska napisał(a)


Ewa dziękuję bardzo

rozplenice -chyba faktycznie czas na odmłodzenie ....tylko ,jak pomyślę o ich wykopywaniu ,to mi słabo ....to chyba najgorsza trawa do wykopania

odwiedza mnie tyle ptaszków różnych -nigdy nie mam aparatu ,żeby ich złapać w obiektyw -dziś udało mi się takiego złapać




Buziaki


Te większe trawy to chyba wszystkie są ciężkie do dzielenia i wykopania. Wg mnie najgorsze są miskanty, ale nawet na prosie już prawie nóż złamałam

Ptaszek śliczny. Również bardzo lubię jak przylatują do ogrodu i można je oglądać.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Magleska 17:52, 26 wrz 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18443
inka74 napisał(a)
Upał zszedł, zachmurzyło się. Może przed deszczem uda mi się choć kilka doniczek ogarnąć i wsadzić. Na razie jak dobra żona postawiłam mężowi obiad pod nos


Iwonka
ja teraz słomiana wdowa ,więc nie muszę obiadku gotować z młodą zjemy byle co ...
przestało padać i udało mi się poszerzoną skarpę szybciutko zakończyć ...myślę ,że eM się nie kapnie ,że ukradłam mu trawnika około 2,5m na 3,5 metra
kradnę trawnik póki mogę

nie mam kory i roślinki małe ,więc efekt żaden jeszcze pogoda ponura ...


z parteru


psica obserwuje co ta pańcia znowu wyczynia


a tu gdzie ścięte miskanty- zdzieraną darnią- trochę wyrównuje teren ....na wiosnę będzie tu rabata ....
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 17:52, 26 wrz 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18443
Anda napisał(a)


Te większe trawy to chyba wszystkie są ciężkie do dzielenia i wykopania. Wg mnie najgorsze są miskanty, ale nawet na prosie już prawie nóż złamałam

Ptaszek śliczny. Również bardzo lubię jak przylatują do ogrodu i można je oglądać.


Ewcia dokładnie ...pamiętam jak Memory eM wykopywał -jakaś masakra była -jeszcze w dodatku korzenie wrosły w kabel od prądu ....było zabawy ...

tu widać -jaka jest sianowata ...pewnie na wiosnę ją wykopię ,bo już w zeszłym sezonie mnie drażniła swym wyglądem ...

ptaszków mam naprawdę sporo ,ale nie umiem ich złapać w obiektyw ....i chyba mam za słaby do takich zbliżeń ....

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 17:53, 26 wrz 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18443
galgAsia napisał(a)
U mnie też pada... dobrze, już sucho było...
Astry piękne , uwielbiam je Uwielbiam jesień, nawet taką deszczową i szarą
Dobrego dnia


Asiu popadało niewiele ....wypogodziło się , jest chłodno ...
skończyłam poszerzony kawałek i pomimo deszczu ziemia była sucha -zmoczone może 3 cm...

...miałam jeszcze darni trochę zerwać ,ale już mi się nie chce ....

ja dziś swoją psicę męczyłam fotami -cały czas z tą piłką łazi ,jak ze smoczkiem





widziałam ładne deszczowe fotki u Ciebie- piękną masz tą świecznicę ....
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 17:57, 26 wrz 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18443
deszczowymaj napisał(a)
Madzia u Ciebie nudy ni ma
Tyle się dzieje i na rabatach i zakupy

Ja właśnie zastanawiam się nad zakupem astra ..nie mam ani jednego
Przydałby mi się jakiś wyższy .. pod katalpą mam dziurę ..tam sucho wszystko słabo rośnie.
Myślisz że aster dałby radę?


Asia
szczerze ....nie mam pojęcia ,czy da radę ....moje przesadzałam niedawno -bo wcześniej były przy barbulach i tam pożarły wszystko-żadnych roślin nie było widać ,tylko one ....
teraz są przy owocówkach -przeżyły przeprowadzkę praktycznie bez śladu i czarują

jedynie nie lubię jak już przekwitają i wykładają się ....a oprócz tego w zeszłym sezonie łapały mączniaka ,nie wiem jak w tym ....zobaczymy

z dalsza tak się prezentują na zbliżeniach w słoneczku dużo ładniej
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 17:59, 26 wrz 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18443
Waclaw napisał(a)


super!

dziękuję
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Anda 18:00, 26 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
Psica jak u pies (Nigel) Montyego Dona z Gardeners World

https://pbs.twimg.com/media/DnCpFjAXgAIG3Dq.jpg

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Magleska 18:06, 26 wrz 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18443
Anda napisał(a)
Madziu, ślicznie u Ciebie. Co za widoki

Prosa uwielbiam, są piękne i nie kapryszą


Ewcia
dziękuję bardzo bardzo
Twój projekt w moim wykonaniu i malutkich przeróbkach





uwielbiam za wygląd i za bezobsługowość -może 2 razy w sezonie wpadam tu wyrwać jakiegoś chwasta ,raz w roku obcinam kulki i hortki ....

prosa narazie będę obserwować i czekać na ich rozrost do podziału -jeszcze nie mam na nie pomysłu
widzę ,że zajęta jesteś u Ani -fajny projekcik powstał
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 18:09, 26 wrz 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18443
Helen napisał(a)

Co tu dużo mówić - przepiękny widoczek

Helen
fotkami można poczarować rzeczywistość
wystarczy inna pogoda ,inne światło ,inny kadr i już szału nie ma
patrz na lewo -tam są astry ....na takiej fotce już efektu nie ma

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 18:15, 26 wrz 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18443
Urszulla napisał(a)
Molinią jestem zachwycona. Mam jedną, ale źle posadzoną. Jako soliter być powina bo musi być zauważalna a nie wśród innych roślin. Będziesz zadowolona.

Prosa nie znam ale czytałam co Sylwia o nim napisałam. Może być fajne wśród roślin.
Mam śmiałka i jeszcze jedną...muszę sobie nazwę przypomnieć.
Miłego weekendu.


Ula
narazie kupiłam tak dla sprawdzenia ,czy mnie polubią

widzisz sesleria -niby taka super bezobsługowa ,sucho lubi ....a moja jest taka sobie ....wiem ,że dzielona i młoda ,dlatego narazie wstrzymuję się z jakąkolwiek decyzją ....
zobaczę jak w przyszłym sezonie będzie rosła ....
molinię mam 3 letnią chyba Variegata -i też bez szału -małe ,liche ,marne ,bez kłosów -muszę ją przesadzić -bo może miejscówka jej nie pasuje .....

śmiałka nie mam ....jak masz za dużo ,to chętnie go potestuję
Buziaki i odpocznij wekendowo

ps
widzisz jak ładnie ukradłam trawnika -mówię Ci ....mój eM nawet nie zauważy

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies