Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z wilkiem zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wilkiem zamkn.

Margerytka40 18:32, 08 mar 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Tak, próbuj ratować ciski. Poszukam bo chyba u Ani z Malutkiego pod lasem dwa lata temu Toszka polecała jakiś środek, ech ta pamięć. Wydaje mi się, że to Korzonek był, sprawdzę
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Magleska 18:33, 08 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18730
SlonecznyOgrod napisał(a)
Magda, fajną wycieczkę sobie zrobiłaś

Ale sie szarpnęłaś na cisy i juz przesadzone
Szybko Ci poszło, od razu wsadzałaś w taki grunt jaki masz?


Daria one poszły do wiśniowej w plecy ….( wiśnie poszły tymczasowo do donic

i w tamtej rabacie w zeszłym sezonie przekopałam,mieszałam z korą ,więc nic nie dałam z dobroci ,tylko wkopałam a fajnie i lekko się kopało więc w miarę szybko poszło ….jak pogrzebię w swoim kompostowniku i tam na spodzie coś będzie przerobione ,to dodam na wierzch i przemieszam dodatkowo

ścieżka psia została ,tak jak była







____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 18:39, 08 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18730
Kasiolaaa napisał(a)
Madziu nikt cie nie olal jestem i ja super to wszystko zrobilas pracowita mroweczko

Kasiu forum mnie mobilizuje ,wszędzie coś się dzieje

a poza tym w ogrodzie zapominam o smutku …..chociaż nadal mi ciężko i tęsknię za Mamą bardzo ….


jutro tu będzie ścieżka
mam nadzieję ,że pogoda dopisze ...….ścieżkę będą robić fachowcy -nie ja





____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Margerytka40 18:43, 08 mar 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Zobacz "Malutki pod lasem" str. chyba 886.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Magleska 18:44, 08 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18730
Gardenarium napisał(a)
Z tymi wiśniami mi nie wyszło, a że byłam niecierpliwa to wywaliłam. Nie musisz się kierować moją opinią. Ja, jak się do czegoś zrażę na wstępie, nie wracam do tego, więc mam wiśnie przekreślone.

Może kup Amanogawy? są kolumnowe.


Danusiu dziękuję Ci bardzo za opinię .Twoje zdanie jest dla mnie bardzo ważne

wiśnie na razie poszły do donic i pomyślę ,czy je wykorzystać na drugiej działce ,czy oddać do większego ogrodu
ma kolumnowe buki dawid gold i ambrowce slender... -i któreś z nich będą tam rosnąć zamiast wiśni

na razie nowych drzewiastych zakupów nie planuję ….chyba ,że padną te co mam
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 18:48, 08 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18730
Margerytka40 napisał(a)
Tak, próbuj ratować ciski. Poszukam bo chyba u Ani z Malutkiego pod lasem dwa lata temu Toszka polecała jakiś środek, ech ta pamięć. Wydaje mi się, że to Korzonek był, sprawdzę

Asiu dziękuję …..przy placyku mi marniały ….w sumie to chyba za płytko tam przekopałam-na max 1,5 łopaty w dół …ale i tak koncecja mi się zmieniła …...więc oby się przyjęły w nowym miejscu

one były kopane z gruntu ….i niektóre miały mocno podcięte korzenie ….


na szczęcie były tanie -więc jeśli kilka padnie -to podmienię …...
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 19:06, 08 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18730
Margerytka40 napisał(a)
Zobacz "Malutki pod lasem" str. chyba 886.

Asiu dzięki -lecę zobaczyć
potrzebuję porady jaka trawa będzie dobrze wyglądać jako najniższe piętro -obok stipy ?
jeszcze niewiele widać -bo kopane i musiałam wsadzić te stipy co miałam przy placyku






ten maziaj na beżowo to stipa ,
a ten na zielono …..nie mam pomysłu jaka trawka obok stipy fajnie wygląda ….
tam będą kwiaty pomiędzy trawami -na kulki nie patrz -nie będzie liniowych nasadzeń ,tylko plamiaste ….
tzn.... będzie chaos w geometrii

i nie mam na razie pomysłu ,gdzie moje inversy przesadzić ….lubię je i muszę im miejscówkę znaleźć
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Margerytka40 19:18, 08 mar 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Jeśli trawy to może Red Baron, carex Bronze Form a może turzyca muskegońska np. Little Midge tyle, że ona jednak lubi wilgotno.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Kasiolaaa 22:22, 08 mar 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Madziu tamta perspektywa bardzo mi sie podowa nigdy tamtej strony lewej nie widzialam wiem kochana co czujesz po stracie kochanej mamy to jest straszne ale powiem ci ze ja mam 32 lata w kwietniu skoncze a jutro jest 5 rocznica smierci mojego wspanialego tatusia dobija mnie to ze nie moge pojsc na cmentarz swieczke zapalic bo jestem daleko a jeszcze bardziej dobija mnie to ze w takim wieku poszedl na tamten swiat ❤
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
SlonecznyOgrod 20:57, 09 mar 2019


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Faktycznie teraz widzę za cisami przelotówkę, a cisy na brzegu rabaty.

Stipę można posadzić w towarzystwie konwalnika lub kostrzewy.

____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies