Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Moje miejsce na ziemi -początek

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje miejsce na ziemi -początek

Judith 09:03, 04 kwi 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10073
Edi, z rysunku wyglada na to, że hortensje sa zbyt blisko siebie. Pytanie dodatkowe: czy chcesz, by każda z nich była osobnym bytem, czy maja tworzyć jednolita ścianę?
No i pamiętaj, że Pissardi trzeba posadzić w odległości kilku metrów od siebie - pomiędzy nimi zostaje sporo miejsca .
Zachowując Twoje chciejstwa proponuje nieco inny układ: hortensje rozrzucone pomiędzy drzewkami oraz pomiędzy drzewkami i dużymi trawami. Dla zwiewności - zwiewne trawki przewieszające się.


Jesteś zdecydowana miskanta ML w pleckach? Może Silber Spinne? - dobrze sobie radzi przed thujami.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
edi75 09:37, 04 kwi 2023


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2197
Judith jesteś kochana ..jak ja lubię takie wskazówki. Przy ML się nie upieram.Co prawda mam ju z w ogrodzie i hodowałam właśnie w tym celu
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
olciamanolcia 09:50, 04 kwi 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7170
U mnie w grabowej na tyłach misz-maszu moich hortensji jest ML . Miedzy hortensjami mam ok 80 cm odległości, drugi rząd posadzony jest na mijankę. Na chwilę obecną wszystkie nasadzenia wyglądaja 'przewiewnie"
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Judith 09:59, 04 kwi 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10073
edi75 napisał(a)
Judith jesteś kochana ..jak ja lubię takie wskazówki. Przy ML się nie upieram.Co prawda mam ju z w ogrodzie i hodowałam właśnie w tym celu

A, to jak masz, to nie ma co zmieniać koncepcji .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
edi75 10:52, 04 kwi 2023


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2197
LM doda chyba takiej lekkości na rabacie
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
anuska2507 15:16, 04 kwi 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
I rozjaśnią ciemną zieleń tuj i bordo śliw. Jeśli je masz, to na pewno tutaj można je wykorzystać.
Spróbuj zrobić na kartce w kratkę rysunek całego ogrodu lub większego fragmentu z tą rabatą - będzie łatwiej ustalić wymiary rabaty i rozstaw śliw.
A jakieś hortensje już masz, czy zakupy jeszcze przed Tobą? Bo tak pomyślałam, że tuje sąsiada masz po południowej stronie działki, to mogą dawać sporo cienia i może pójść w anabelki? Ale może ktoś inny niech się jeszcze wypowie, czy to dobry pomysł
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
edi75 15:28, 04 kwi 2023


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2197
Ania ok... narysuję coś jutro...bo dziś zakupy do domu/osprzęt do kuchni i płytki do łazienek/no i głowa mnie rozbolała.Hortensje..to myślałam o limelight,mam trzy ale jakby tu wpasowały się inne dokupie
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Judith 15:36, 04 kwi 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10073
Edi, weź pod uwagę warunki świetlne pod thujami sąsiada. Są hortensje, które dobrze rosną w cieniu i takie, które nie bardzo rosną w cieniu. Podobnie rzecz się ma - co pisałam u Justyny - z trawami.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
anuska2507 15:43, 04 kwi 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
To zignoruj mój pomysł o anabelkach. Myślę, że w pierwszej kolejności komponuj z tych roślin, które już masz, szczególnie jeśli to sprawdzone, polecane odmiany Wiem, że masz duży ogród, ale po co komplikować sobie życie zagospodarowaniem w innym miejscu tych 3 szt, które już u Ciebie rosną. Lepiej dać je pod śliwy, dokupić kilka kolejnych i rabatka z głowy.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
edi75 16:04, 04 kwi 2023


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2197
Judith napisał(a)
Edi, weź pod uwagę warunki świetlne pod thujami sąsiada. Są hortensje, które dobrze rosną w cieniu i takie, które nie bardzo rosną w cieniu. Podobnie rzecz się ma - co pisałam u Justyny - z trawami.
szerokość całej tej rabaty że śliwkami będzie miał 4 m,z trawami chciałabym się odsunąć od ogrodzenia/tuj sąsiada/jakieś 0,5 m
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies