Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Carpinus - graby i trawy nad jeziorem

Pokaż wątki Pokaż posty

Carpinus - graby i trawy nad jeziorem

Magda70 10:54, 03 lis 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
BKosimkArt napisał(a)
Ale tam bosko u Ciebie, jak zielono jeszcze i kwitnąco...


Dzięku Basiu...no zawilce pięknie szaleją. I werbena. Wczoraj pościnałam już wszystkie bodziszki max frei bo te lubią się rozsiewać...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
antracyt 11:24, 03 lis 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567
Magda, ile czasu tygodniowo poświęcasz na ten ogród?
Wygląda jak taki zadbany przydomowy ogrod, przy którym non stop się pracuje
Muszę kilka spraw logistycznie ogarnąć i Twoja odpowiedź bardzo mi w tym pomoże
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
popcorn 11:28, 03 lis 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Jak pięknie Madzia! Też mnie nurtuje ile czasu poświęcacie na ogarnięcie tego ogrodu... podziwiam!!

efekt super
____________________
Mój nowy ogródek
leon60 13:51, 03 lis 2020


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Jest pięknie !
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
achimee 21:35, 03 lis 2020


Dołączył: 10 sie 2015
Posty: 483
Ślicznie
____________________
Ewa Stylowe Nordowisko
Magda70 08:50, 04 lis 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
antracyt napisał(a)
Magda, ile czasu tygodniowo poświęcasz na ten ogród?
Wygląda jak taki zadbany przydomowy ogrod, przy którym non stop się pracuje
Muszę kilka spraw logistycznie ogarnąć i Twoja odpowiedź bardzo mi w tym pomoże


Zuzanna, w tym roku w związku z korona domek wynajmował się od 11 czerwca.
Natomiast my byliśmy od połowy marca w każdy weekend. Piątek po pracy od razu jedziemy i wracamy w niedzielę popołudniu. I w tym czasie było cięcie traw przede wszystkim. Przycinanie żywopłotów grabowych. Ogarnianie skrzyń warzywnych. podlewanie gnojówką. Oprysk grabów.To jest takie szwędanie się po ogrodzie i szukanie co by zrobić.

Potem jak już byli turyści to niestety ogród dostał troszkę po tyłku. Co weekend eM kosi trawę a my sprzątamy z mamą domki. i jak się trafiło, że jakiś turysta dojedzie później to jest czas na szybkie plewienie czy też cięcie grabów jeszcze raz.

I teraz od połowy września znów w każdy weekend spędzamy w trójkę nad jeziorem (mama, mąż i ja)
My mamy już dorosłe dzieci więc to dla nas nie problem. Córcia chałupy pilnuje a syn mieszka niedaleko.

W piątek w sumie to juz nic się nie robi tylko ognisko pali. W sobotę i niedzielę eM i mama rano idą obowiązkowo na grzyby a ja się kręcę w koło komina. Obiad gotuję a potem grzebię w ogrodzie. Śmiałam się ostatnio, że już mam ogród gotowy do zimy i co ja będę w ten następny robić. Skrzynie dostały kompostu. Czosnki posadzone. Byliny przycięte. Nuda teraz.

Plewienia nie mam dużo. Na początku mialam szmatę na wszystkich rabatach. Po 3-4 latach ją wyciągalam i serio chwasty nie szaleją. No i mam takie rośliny, które się nie rozsiewają. Oprócz werbeny i jarzmianki ale je staram się pilnować. Tak więc intensywnej pracy w ogrodzie mam w sobotę i niedzielę po 3-4-5 godz. Oczywiście mama i mąż też pomagają. eM przy przesadzaniu ( bo ciągle coś gdzieś mi nie pasi) a mama przy drobniejszych rzeczach. chociaż teraz to ciągle grzyby ogarnia i je rozdaje

No i ciągle eM coś majsterkuje...bo ciągle nam nowe pomysły do głowy przychodzą.

O ludu... ale się rozpisalam
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 08:51, 04 lis 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
popcorn napisał(a)
Jak pięknie Madzia! Też mnie nurtuje ile czasu poświęcacie na ogarnięcie tego ogrodu... podziwiam!!

efekt super


leon60 napisał(a)
Jest pięknie !


achimee napisał(a)
Ślicznie


Dzięki dziewczyny!

____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
popcorn 08:57, 04 lis 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
____________________
Mój nowy ogródek
Agania 11:35, 04 lis 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Jednym słowem domek na siebie pracuje....super zazdroszczę pomysłu, dobrej organizacji i kolejnych pomysłów
U mnie też było kaniowanie
Pozdrawiam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
magnolia 11:50, 04 lis 2020


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Magda, jak pięknie jest! Cudna robota!
Adiantum takie duże, zielone.
I zawilce i molinie!
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies