Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Carpinus - graby i trawy nad jeziorem

Pokaż wątki Pokaż posty

Carpinus - graby i trawy nad jeziorem

beta 11:08, 19 lis 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Magda70 napisał(a)
Kochana...5 lat
We wrzesniu minęło 5 lat od zakupu działki. I wtedy zaczęło się karczowanie terenu.


Zawsze byłam słaba z matematyki
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Roocika 11:45, 19 lis 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Magda, przypominam sobie trochę Twój wątek... Jeszcze mi początki zostały ale mam pytanie.
Które rośliny u Ciebie najlepiej sprawdziły się na mokre stanowiska,jakie trawy?
U mnie bliskość rzeczki i dół powoduje, że jest bardzo mokro, szczególnie od jesieni do wiosny, latem jak nie ma suszy to jest akurat
Wymyśliłam, że założę rabatkę doświadczalną i kupię po jednej roslince celem przetestowania jak przeżyją zimę.
Na razie martwię się o runiankę pod ambrowem część jest żółta, część zielona, a doczytałam, że u Ciebie nie rosła. I nie wiem czy miskanty i rozplenice przeżyją zimę jeżówki raczej już zgniły, zobaczę
Pozdrawiam Cię, pięknie u Ciebie.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Magda70 13:24, 19 lis 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
beta napisał(a)


Zawsze byłam słaba z matematyki


oj...tu raczej szwankuje pamięć
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 13:30, 19 lis 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Roocika napisał(a)
Magda, przypominam sobie trochę Twój wątek... Jeszcze mi początki zostały ale mam pytanie.
Które rośliny u Ciebie najlepiej sprawdziły się na mokre stanowiska,jakie trawy?
U mnie bliskość rzeczki i dół powoduje, że jest bardzo mokro, szczególnie od jesieni do wiosny, latem jak nie ma suszy to jest akurat
Wymyśliłam, że założę rabatkę doświadczalną i kupię po jednej roslince celem przetestowania jak przeżyją zimę.
Na razie martwię się o runiankę pod ambrowem część jest żółta, część zielona, a doczytałam, że u Ciebie nie rosła. I nie wiem czy miskanty i rozplenice przeżyją zimę jeżówki raczej już zgniły, zobaczę
Pozdrawiam Cię, pięknie u Ciebie.


Roocika,
w pierwszym roku wszystko słabo rosło. Ziemia było świeżo ruszana, woda stała i rośliny gniły. Później unormowało się wszystko.
Pierwsze jeżówki się utopiły ale ja z uporem maniaka sadziłam następne i teraz rosną. Fakt, że wykopalam rów, wybrałam glinę i sypnełam piachu na całą rabatę - tak bardzo chcialam aby jeżówki tam rosły. I rosną
Runiankę wywaliłam i posadzilam w jej miejsce bergenię. Rośnie bezproblemowo. Miskanty i rozplenice radzą sobie znakomicie. Zwłaszcza miskanty gracki, które notorycznie po większych opadach stoją w wodzie.
MOlinie rosną super i śmiałki. I sesleria jesienna. Hortensje.
Werbena szaleje. I stipa o dziwo
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Roocika 14:16, 19 lis 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Magda70 napisał(a)


Roocika,
w pierwszym roku wszystko słabo rosło. Ziemia było świeżo ruszana, woda stała i rośliny gniły. Później unormowało się wszystko.
Pierwsze jeżówki się utopiły ale ja z uporem maniaka sadziłam następne i teraz rosną. Fakt, że wykopalam rów, wybrałam glinę i sypnełam piachu na całą rabatę - tak bardzo chcialam aby jeżówki tam rosły. I rosną
Runiankę wywaliłam i posadzilam w jej miejsce bergenię. Rośnie bezproblemowo. Miskanty i rozplenice radzą sobie znakomicie. Zwłaszcza miskanty gracki, które notorycznie po większych opadach stoją w wodzie.
MOlinie rosną super i śmiałki. I sesleria jesienna. Hortensje.
Werbena szaleje. I stipa o dziwo

O dzięki za te informacje
Jeżówki wykopywałam, cześć przeniosłam, te co zostały podsypałam żwirem i wyżej posadziłam, zobaczę wiosną czy się obudzą
Z miskantów mam właśnie gracki, dostały drenaż (podobnie jak rozplenice), to może jednak będzie dobrze Pocieszyłaś mnie W sumie rośliny przecież zmieniają stosunki wodne.
Ciekawa jestem runianki, kilka kępek jest ładnie zielonych a kilka żółtawych, może się pozbierają, a jak nie to już wiem na co wymienić. Piachu u mnie było nawalone, zanim rośliny sadziliśmy w 2018 r.
Resztę notuję
Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dzięki za informacje
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Magda70 15:59, 19 lis 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Roocika napisał(a)

O dzięki za te informacje
Jeżówki wykopywałam, cześć przeniosłam, te co zostały podsypałam żwirem i wyżej posadziłam, zobaczę wiosną czy się obudzą
Z miskantów mam właśnie gracki, dostały drenaż (podobnie jak rozplenice), to może jednak będzie dobrze Pocieszyłaś mnie W sumie rośliny przecież zmieniają stosunki wodne.
Ciekawa jestem runianki, kilka kępek jest ładnie zielonych a kilka żółtawych, może się pozbierają, a jak nie to już wiem na co wymienić. Piachu u mnie było nawalone, zanim rośliny sadziliśmy w 2018 r.
Resztę notuję
Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dzięki za informacje


Zostaw jeszcze runiankę. Daj jej szansę.
Moją wykopałam i posadziłam bergenie ale nie wszystko wykopalam (bo ona rozłogami rośnie) i po jakimś czasie i ona zaczeła wybijać z ziemi...
Tak więc nie poddawaj się od razu.
Graby stoją w wodzie. I nawet szafirki a i tak kwitną wiosną jak szalone.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
popcorn 16:22, 19 lis 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
____________________
Mój nowy ogródek
beta 18:16, 19 lis 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Magda70 napisał(a)


oj...tu raczej szwankuje pamięć


to też
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
LIDKA 16:21, 18 lut 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6903
Masz świetny gust ogrodowy i jesteś dobra w planowaniu. Zapraszam do mnie.
pozdrawiam
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Magda70 20:59, 23 maj 2021


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Witam po przerwie
Kilka nowych fotek z nad jeziora...







____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies