Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » "Póki życie trwa..."

Pokaż wątki Pokaż posty

"Póki życie trwa..."

benia9185 10:18, 14 cze 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
posadziłam dwa buki przed domem i juz doświadczyłam boju z mszycą,która nie jest wcale łatwa do wyplenienia



z racji sentymentu stałam sie posiadaczka trzech głogów ,które juz pokazały kwiatuszki



Pod brzózkami jeżówki w pąkach ,tylko wrzos chyba po zimie w połowie umrożony


Orliki mizerne ale i tak kocham


____________________
Póki życie trwa...
benia9185 10:24, 14 cze 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314


To nowe nasadzenie z danica i tawułą ,którą ciachnęłam w kulki.Czy takie zestawienie jest odpowiednie? pomiędzy nimi brązowa i żurawki



tu zeszłoroczna rabata zmałpowana jak większość z ogrodowiska hortensje limki rozchodniki i dosadziłam trawę ML ,słabo ją widać dwa tyg juz w ziemi i jakoś bez życia wiąż stoi


____________________
Póki życie trwa...
benia9185 10:42, 14 cze 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
od strony obskurnego blaszaka tui tez juz nie ma,a miały zasłonić to co brzydkie dla oka tymczasowo wsadziłam marcinki jesienne ,które wcześniej podzieliłam,przed nimi (licze na nie) że choć w części zasłonią blaszak berberysy erecta i różowa szałwia ,gdzieś widziałam takie zestawienie na ogrodowisku,które mnie powaliło.Jest tu tez tawuła tymczasowo, rozmnozona ,tulipany czarne i przekwitłe szafirki,rabata jeszcze do modyfikacji



śniadek darniowy w rozkwicie i sukcesywnie powiększająca się kolekcja żurawek,wierzba niebawem aut

____________________
Póki życie trwa...
benia9185 10:47, 14 cze 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
tuje po dawce oprysków wciaz nie zachwycaja ale nie jest gorzej,dałam im czas ...jeśli na wiosnę nie będzie poprawy będe musiała przenieść ogród na drugą strone działki ,a tu posadzę nieregularnie brzózki,a pod nimi hosty,przynajmniej będzie jakiś cień myślę,ze nie ma tego złego





ta moja ulubiona chyba przez tą różową mgiełkę

____________________
Póki życie trwa...
benia9185 10:50, 14 cze 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
nie znam nazwy tych dzbanków ,ktoś pomoże? mam je drugi rok i coraz bardziej zaczynają mi się podobać



przed domem hortensje po mrozach też się wzięły ,jest szansa ,ze zakwitną ? bo wciąż brak pąków

____________________
Póki życie trwa...
benia9185 10:51, 14 cze 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
ups...chyba znowu zaszalałam ze zdjęciami
____________________
Póki życie trwa...
sylwia_slomc... 10:51, 14 cze 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Na mszyce najlepszy decis, raz , a dobrze Głogi uwielbiam , mieliśmy dwa w wersji nie szczepionej w tym, sezonie z jednym się żegnamy bo zaraza ogniowa zaprała go w dwa tygodnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
benia9185 10:56, 14 cze 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
sylwia_slomczewska napisał(a)

Myślę , że byliny powinny wytrzymać. Mam chyba to samo na dwóch żywotnikach za stodołą....dobrze, że tam mam tylko te dwa. Kiepski ten rok dla roślin i świetny dla wszelkich zaraz i szkodników


to prawda mszyce nawet hortensje polubiły ,a nie wspomnę,ze i ślimaki tez podgryzają ech! juz nawet nie pryskam co będzie to będzie
____________________
Póki życie trwa...
benia9185 10:57, 14 cze 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
sylwia_slomczewska napisał(a)
Na mszyce najlepszy decis, raz , a dobrze Głogi uwielbiam , mieliśmy dwa w wersji nie szczepionej w tym, sezonie z jednym się żegnamy bo zaraza ogniowa zaprała go w dwa tygodnie


masz gdzieś fotkę głogów? tzn z tą zarazą ,bo nie wiem czy i moje coś nie złapały mają jakieś takie czerwone listki.U siebie pryskałam mospilanem ale może faktycznie czas wypróbować decis? przeczytałam,ze na buki działa tzn na ich lokatorkę,aczkolwiek nie zadziałał za pierwszym razem ze trzy razy juz pryskałam!!! i wciąż coś siedzi pod liściami ...maupa jedna!!!
____________________
Póki życie trwa...
margaretka3 12:23, 14 cze 2017


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Dzbanuszki, o które pytasz, to dzwonek brzoskwiniolistny.
Coraz ładnieszy ogródek
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies