Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » "Póki życie trwa..."

Pokaż wątki Pokaż posty

"Póki życie trwa..."

Kindzia 12:41, 23 cze 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Nie mogę sobie pozwolić na kwiaty wymagające codziennego podlewania, bo po prostu tam nas nie ma na co dzień...tylko terminatorki w donicach mogę...ale Twoje potworzaste surfinki przecudne były, ale busz...cudne!!! Ciekawe jak Ci się będą sprawować te tegoroczne...myślę, że też piękne będą, najwyraźniej masz do nich rękę
A już myślałam, że jesteś pierwszą na forum, której się udało przezimować czerwone rozplenice...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
benia9185 13:26, 27 cze 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
Kindzia napisał(a)
Nie mogę sobie pozwolić na kwiaty wymagające codziennego podlewania, bo po prostu tam nas nie ma na co dzień...tylko terminatorki w donicach mogę...ale Twoje potworzaste surfinki przecudne były, ale busz...cudne!!! Ciekawe jak Ci się będą sprawować te tegoroczne...myślę, że też piękne będą, najwyraźniej masz do nich rękę
A już myślałam, że jesteś pierwszą na forum, której się udało przezimować czerwone rozplenice...


No niestety nie mam ,az takiej ręki ,bo właśnie chyba uśmierciłam Vertigo? Myślisz Kindziu ,ze polanie wodą po liściach mogło je przypalić na słońcu? ,bo one takie dość wiotkie i delikatne w porównaniu z innymi trawami.Mój eM włączył podlewanie trawnika z całą mocą na zraszaczu,a woda dosięgała az do donic i pewnie przypaliło na słońcu.No chyba,ze ja zawiniłam ,bo vertigo rośnie razem z surfinia i podlewam nawozem do balkonowych ,może to nawóz? Co do potworów zeszłorocznych mowa o surfiniach ,to Kindziu lipa jak nic bo obecne nie zwisają
____________________
Póki życie trwa...
benia9185 13:42, 27 cze 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
Po pracowałam w sobotę,poszerzyłam rabatę hortensjową przed domem,a dzięki temu begonie nie ucierpią przy koszeniu



z drugiej strony trawiasto-jukowa też pogłębiona,doszło kilka nowych traw i czekamy cierpliwie na efekty za kilka lat

juki pewnie wykopie po tym sezonie,bo nie podobają mi się juz takie kilkuletnie jak z jednej rośliny kilka kwiatostanów wyrasta



hortki wciaż bez pąków no!

____________________
Póki życie trwa...
benia9185 13:46, 27 cze 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
to jakaś dziwna moja kompozycja....Firletka ogromna mi urosła,nawet za płotem u sąsiada się wysiała skubana



____________________
Póki życie trwa...
Magleska 21:50, 27 cze 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18384
mi też ta firletka ogromna urosła (teraz przynajmniej wiem, jak się nazywa ),bardzo ładnie zrobione kanciki ja tez robię proste rabaty pozdrawiam
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Kamcia 10:11, 28 cze 2017


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017

[img
hortki wciaż bez pąków no!



Nie martw sie, mysle, ze paczki pokaza sie w ciagu tygodnia. Ten gatunek potrafi przetrzymac w napieciu w oczekiwaniu na kwiaty.
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
benia9185 09:50, 30 cze 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
Kamcia napisał(a)


Nie martw sie, mysle, ze paczki pokaza sie w ciagu tygodnia. Ten gatunek potrafi przetrzymac w napieciu w oczekiwaniu na kwiaty.


No nie ma widoków na pączki codziennie rozchylam listki i zaglądam w środki i ani jednego,natomiast przed domem i połowe mniejsze i juz zaczynaja pączkować,ale tym się mniej oberwało podczas przymrozków majowych
____________________
Póki życie trwa...
sylwia_slomc... 09:58, 30 cze 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81865
Cudnie surfinie wieczorową porą wyglądają i super w takim właśnie świetle
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:00, 30 cze 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81865
Hortki jeśli to bukietówki , a na takie wyglądają zakwitną na bank u mnie Vanillka ma mase pączków , a pollar bear jeszcze ani jednego bo on późniejszy jest
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
benia9185 10:18, 30 cze 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
sylwia_slomczewska napisał(a)
Hortki jeśli to bukietówki , a na takie wyglądają zakwitną na bank u mnie Vanillka ma mase pączków , a pollar bear jeszcze ani jednego bo on późniejszy jest

Bukietowe limki ,jak nigdy takie opóźnione jeżówki juz startuja ,a te nic.Pollar bear miałam na liscie ,ale ostatnio zauroczyła mnie anabell i chyba zakupie z 5 szt. ale to juz wiosna na nowa rabatę jest w planach przed skrzynkami i mini sadkiem,zreszta pewnie poproszę o pomoc w aranżacji tego miejsca
____________________
Póki życie trwa...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies