Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » "Póki życie trwa..."

Pokaż wątki Pokaż posty

"Póki życie trwa..."

benia9185 14:51, 20 cze 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
Kindzia napisał(a)
Ta cudnota Twoja to firletka

Ale masz tych donic, pięknie będzie jak się zielenina na dobre w nich rozgości...ja dalej na Rubrum poluję (rozplenica) do dwóch donic...

Musiałam sobie wygoglac ta rubrum sasiadka moja miała taką z\w zeszłym roku.Podobała mi się bardzo,ale nie chciałam maupować i kupiłam dwie Vertigo ale jedna tylko przeżyła i coś marnie rośnie ,a tak piszą ,ze to najszybciej rosnąca trawa? Co do donic to chyba będzie klapa z bujnością ,bo coś mi sie wydaje że te surfinie nie są zwisające wbrew zapewnieniom pana w tamtym roku miałam białe zwisające i były ogromne ...zaraz poszukam foty to wkleje ototo firletka wyleciała mi z głowy ,dzięki
____________________
Póki życie trwa...
benia9185 14:58, 20 cze 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
wieczorową porą tylko znalazłam ,pewnie tropiłam fruczaka gołąbka,bo on stałym gościem był o takiej porze
____________________
Póki życie trwa...
johnnynhannah 15:06, 20 cze 2017

Dołączył: 09 maj 2017
Posty: 86
benia9185 napisał(a)
wieczorową porą tylko znalazłam ,pewnie tropiłam fruczaka gołąbka,bo on stałym gościem był o takiej porze


Piękna sceneria
Fruczaka też ostatnio miałem okazję obserwować przy kwiatkach. To pierwszy motyl, którego "przyłapałem" z rozwiniętą trąbką
____________________
Grzesiek Małopolski ogródek
benia9185 15:37, 20 cze 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
johnnynhannah napisał(a)


Piękna sceneria
Fruczaka też ostatnio miałem okazję obserwować przy kwiatkach. To pierwszy motyl, którego "przyłapałem" z rozwiniętą trąbką

taaa tylko szkoda,ze zeszłoroczna w tym roku chyba zrobiono mnie w trąbę bo surfinie,którą kupiłam raczej nie będzie tak zwisać Dziękuję johnnynhannah lubie obserwować te polskie koliberki
____________________
Póki życie trwa...
Kindzia 20:21, 20 cze 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Ani Vertigo, ani Rubrum nie zimują u nas. Trzeba je traktować jak jednoroczne. Przeżyła Ci Vertigo zimę???? Jesteś niemożliwa!!!
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
agata19762 21:31, 20 cze 2017


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Nie sposób nic nie napisać cudowny ogród tworzysz ☺ogrodowiskowy

Co robisz, że masz takie cudowne surfinie???
Niesamowity efekt...woooow
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Magleska 22:38, 20 cze 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18273
benia9185 napisał(a)
wieczorową porą tylko znalazłam ,pewnie tropiłam fruczaka gołąbka,bo on stałym gościem był o takiej porze

Wow...... cudnie ....
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
ElzbietaFranka 23:23, 20 cze 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
Witam Beato. Przyszlam od Kindzi za sprawa twojego pytania o Promanal czy pryskac czy podlewac. Oczywiscie pryskac ale nie teraz bo sparzysz rosliny. Promanalu uzywa sie do ciezko wytepienia szkodnikow ktore zeruja na roslinach szczegolnie iglakach, ale pryskanie odbywa sie wczesna wiosna, nigdy latem. Zreszta poczytaj w internecie na temat opryskow tym preparatem.

Jeszcze odnosnie tui ktore usunelas. Ja po przymrozkach majowych mkalam takie same. Jednak w srodku byly zielone i juz pieknie odbily.
Nie doczytalam sie kiedy ta brazowawosc tui nastapila wiec nie moge nic poradzic na przyszlosc.
Aby tuje male ladnie rosly trzeba ne nawozic wiosną i jesienia nawozem jesiennym i podlewac nawet zima jak jest zucha zima. Tuje nie znosza suszy, ale tez nie lubia byc zalewane.

Piekne surfinie czy petunie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Sebek 23:28, 20 cze 2017


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
benia9185 napisał(a)


kupując tego buczka myślałam,ze tak ma być ,ze czubek się podgina ku dołowi,ale wyczytałam ,ze jeśli chce sie mieć duze drzewo trzeba prowadzić go ku górze.I nie wiem jak teraz mam to zrobić ? chyba zostanie z pętelką,bo nie sposób go juz rozsupłać





Benia zdejm te wszystkie zabezpieczenia z niego, bo niedługo te taśmy zaczną wrastać w pień i będze po buku...

A czubek naciągaj, to piękne drzewo, jednak wymaga uwagi
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
benia9185 07:38, 21 cze 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
Kindzia napisał(a)
Ani Vertigo, ani Rubrum nie zimują u nas. Trzeba je traktować jak jednoroczne. Przeżyła Ci Vertigo zimę???? Jesteś niemożliwa!!!

...nie Kindziu kupiłam dwie sztuki wiosną ,wsadziłam do donic przed domem i jedna z dnia na dzień po prostu zaczęła marnieć az uschła,druga tez coś kiepsko rośnie ,widać ją troche na zdjęciu w jednej z szarych donic .Wiem Kindziu ,ze nie zimują teraz juz nauczyłam się czytać zanim kupie,nie tak jak z pompasową kupiłam zauroczona różowymi pióropuszami,a dopiero później przeczytałam o warunkach uprawy 3szt pięknie urosły podczas sezonu nawet zimą stały piękne zielone ,a na wiosnę niestety nie odżyły.
____________________
Póki życie trwa...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies