Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » "Póki życie trwa..."

Pokaż wątki Pokaż posty

"Póki życie trwa..."

benia9185 15:32, 24 maj 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
Witam Cieplutko Wszystkich Ogrodników oraz Panią Danusie.Mam na imię Beata i tak jak większość z Was zaczęłam od "podglądania" Was,a dzięki Waszej wiedzy i pasji, zaczęłam przenosić pomysły do siebie ,jakoś tam radząc sobie,raz lepiej raz gorzej."Ogród" powstaje od 4 lata i wciąż jest w fazie rozrostu i modernizacji.A największą modernizację planuje z Waszą pomocą,bo niestety sama juz nie mam ani sił, ani koncepcji tworzenia wszystkiego od nowa. Dlatego zakładając ten wątek liczę po cichu na Waszą przychylność i choć odrobinę jakichkolwiek sugestii,by zacząć wszystko od nowa.Nie myślałam,ze kiedykolwiek zacznę post od tej strony,tzn "ruiny" wszystkiego.Wiosna tego roku nie była łaskawa dla większości ogrodników.U mnie narobiła spustoszenia wśród szmaragdów,które miały służyć jako tło nasadzeń,oraz pełnić role "parawanu". Wiosenne przymrozki niestety osłabiły nowe przyrosty tui,które szybko zaatakował grzyb ,a dokładnie fytoftoroza. Epidemia rozprzestrzenia się w zaskakującym tempie.Nie ma już ratunku dla części z nich.Reanimuję jeszcze te w których.... "życie trwa" Na zapas próbuje juz znaleźć alternatywę na nowy plan ogrodu,wiedząc ,ze szmaragdy już nie mogą pełnić roli "parawanu", bo mówiąc kolokwialnie wylecą.Nie chce byście pomyśleli,ze przyczyniłam się w jakiś sposób do uśmiercenia moich szmaragdów.Były one moim oczkiem w głowie,a teraz są postrachem i ruiną tego co zaczynało powoli powstawać.Podziwiam Wasze ogrody codziennie,jestem uzależniona od ogrodowiska Zawsze znajdę tu odpowiedzi na nurtujące mnie pytania i szybkie reakcje fachowców ,uwielbiam czytać artykuł Pani Danusi i Wasze zmagania z ogrodami ,dużo cennych rad dzięki Waszym wzajemnym poradom tu znalazłam,oraz duzo dobrego humoru jaki emanuje z Waszych postów Natomiast teraz nadszedł moment na własny wątek i upublicznienie się i z góry przepraszam ,ze zaczynam w tak nieprzyjemnym momencie dla mojego ogrodu Będę próbowała Was troche zaznajomić z moim młodym ogródkiem jak tylko opanuje sprawy techniczne strony i bardzo proszę o przymykanie oczu na pewne kwestie i chaos panujący na rabatach nigdy nie dorównam Waszym pieknym ogrodom ...ale może choć w niewielkim stopniu ogarnę dzięki Waszej pomocy ten ,który jeszcze żyje .....Beata
____________________
Póki życie trwa...
Nett 15:42, 24 maj 2017


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Witaj Beatko
Strasznie mi przykro z powodu Twoich tuj. Ale wierzę, ze szybko odbudujesz swój ogród i znowu będzie zachwycał.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
sylwia_slomc... 15:48, 24 maj 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
Witaj Beatko Pisać posty już wiesz jak zdjęcia dodajesz klikając po prawej stronie pisanego tekstu w okienko wybierz plik i wrzucasz , samo sobie rozmiar dobierze gdybyś miała z tym problem tylko dłużej wczytywanie potrwa.
Nie ma się co poddawać , głowa do góry Ja zawsze mówię jak coś mi wyleci , że widocznie taki jest plan u G Ó R Y i co innego ma tu rosnąć
Jak nad tekstem swojego gościa klikniesz zielone "cytuj" to w okienku powtórzy Ci tekst i pod spodem możesz odpowiedzieć rozmówcy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
benia9185 15:55, 24 maj 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
ufff a juz myslałam,ze w złym miejscu dodałam wątek Nie wiedziałam czy muszę zaczac od wizytówki czy przedstawienia? i postanowiłam zrobić to w tym miejscu...pewnie zaraz dostanę po uszach i może ktoś mnie wrzuci na odpowiednie tory aha...nie umiem dodac podpisu a fotki ogrodu tu wrzucam? Jeeeezu nie myślałam,ze az taka ciemna jestem w tej kwesti na ale zagubiłam się tu na maxa! Dziękuję Ci Nett za słowa otuchy na takich ludzi właśnie tu liczę ,bo chyba potrzeba mi takiego energetycznego kopa od Was
____________________
Póki życie trwa...
benia9185 16:00, 24 maj 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
sylwia_slomczewska napisał(a)
Witaj Beatko Pisać posty już wiesz jak zdjęcia dodajesz klikając po prawej stronie pisanego tekstu w okienko wybierz plik i wrzucasz , samo sobie rozmiar dobierze gdybyś miała z tym problem tylko dłużej wczytywanie potrwa.
Nie ma się co poddawać , głowa do góry Ja zawsze mówię jak coś mi wyleci , że widocznie taki jest plan u G Ó R Y i co innego ma tu rosnąć
Jak nad tekstem swojego gościa klikniesz zielone "cytuj" to w okienku powtórzy Ci tekst i pod spodem możesz odpowiedzieć rozmówcy

Oooo dzięki sylwia tego tez nie potrafiłam jeszcze z podpisem walczę i ni cholery Ten u Góry chyba mnie nie lubi ciągle pod górkę z tym "ogrodem" Dziękuję za miłe przyjęcie dziewczynki
____________________
Póki życie trwa...
Nallar 20:30, 24 maj 2017


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Witaj.
Po prawej stronie masz POWIADOMIENIA i WIADOMOŚCI jeśli przy wiadomościach pojawi Ci się plusik to znaczy że ktoś napisał do Ciebie wiadomość (taką mniej oficjalną)
Wstawię tam gotowca który pomoże Ci rozwiązać problem z podpisem. Daj mi chwilę.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
hanka_andrus 21:40, 24 maj 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Beatko, nie załamuj się! Ogród będzie powstawał wiele lat, i wiele jeszcze będzie miał wzlotów i upadków. To na wystawie jest tak, że wszystko trwa w sposób przemyślany przez dekoratora. Tu sie tak nie da, Bo za rok już niektóre rośliny zwiększą objętość, a inne odejdą, bo im coś pasować nie będzie. I nad tym nie płaczemy. Taka jest wola natury!
Pozdrawiam i czekam na prezentację tego, co Tobie zostało po tej paskudnej zimo-wiośnie.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
sylwia_slomc... 21:50, 24 maj 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
benia9185 napisał(a)

Oooo dzięki sylwia tego tez nie potrafiłam jeszcze z podpisem walczę i ni cholery Ten u Góry chyba mnie nie lubi ciągle pod górkę z tym "ogrodem" Dziękuję za miłe przyjęcie dziewczynki
Albo ma inna koncepcję niż Ty Pamiętaj , że wie co będzie w przeciwieństwie do nas, dlatego ja się nie upieram
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AngelikaX 22:53, 24 maj 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Witam się i ja
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
jolanka 06:08, 25 maj 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Beatko, wszyscy tak samo zaczynalismy na forum, od niepewności Miło, ze jesteś z nami. Ja tez się witam u Ciebie.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies