Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrod stewardessy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrod stewardessy

Basilikum 21:31, 01 cze 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
Kamilo bardzo blisko miejsca, w ktorym rok temu byla ta straszna powodz. Tak ogolnie to w okolicy Passau.
Czy jestes pewna folii? Gdzies tu jest watek o szmacie. Ona nie wplywa pozytywie na glebe i rosliny. Niby ulatwia walke z chwastami ale jest bardzo wiele ale

ja mysle, ze te 40 cm jest ok
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Kamcia 07:45, 02 cze 2017


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Wiem, że folia nie jest idealnym rozwiązaniem ale dla mnie póki co jedynym. Poza mma nikt sie moim ogrodem nie zajmuje a ja bardzo czesto wyjezdzam. Gdyby nie folia to moj powrot do domu oznaczalby tylko pielenie chwastów. W niektórych częściach ogrodu folii nie mam i moja kotka urządza sobie tam toalete rozgrzebujac mi cala rabate .
Poza tym nie mam jeszcze nawadniania wiec bez regularnego podlewania nic by mi tam nie uroslo. A folia jednak zabezpiecza przed wyparowywaniem wody.


____________________
Kamila Ogrod stewardessy
ElzbietaFranka 11:19, 02 cze 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
Kamila witam, cos sprawdze i wroce.

To od ciebie zalezy w jakiej odleglosci chcesz posadzic tawuły. Sprawdzilam moje mozesz zobaczyc na str 1 jesienia wrzesien i teraz po przycieciu w kwietniu fota z poczatku maja br. Bylo u nas mrozno 8 maja na str 127 mojego watku.

Moje posadzone sa co 0,5 m w tej chwili sie wszystkie zrosly razem beda kwitly po przekwitnięciu gdzies w polowie sierpnia radykalnie scinam na wys. 20-30 cm wypuszczaja mlode listki i lodygi i we wrzesniu wygladaja tak jak na 1 str mojego watku. Bardzo kolorowe jesienia.
Miedzy 40 a 50 cm to nie wiele roznicy jak bede jutro to zrobie fote to ci wkleje jak podrosly zebys zobaczyla.

Jeszcze jedno, jak chcesz pomocy doradzenia rob zdjecie wiekszego terenu bo 2 m2 obsadzic ze zdjecia sie nie da, nie musisz pokazywac calych wlosci.

Druga rada jak widzisz na wyjezdzie jakies piekne rosliny ktore ci sie podobaja rób foty calej rosliny, z bliska kwiatu i lisci.

Źycze szczesliwych przylotow i odpoczynku w ogrodzie.
Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 11:48, 02 cze 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
Kamcia napisał(a)
Wiem, że folia nie jest idealnym rozwiązaniem ale dla mnie póki co jedynym. Poza mma nikt sie moim ogrodem nie zajmuje a ja bardzo czesto wyjezdzam. Gdyby nie folia to moj powrot do domu oznaczalby tylko pielenie chwastów. W niektórych częściach ogrodu folii nie mam i moja kotka urządza sobie tam toalete rozgrzebujac mi cala rabate .
Poza tym nie mam jeszcze nawadniania wiec bez regularnego podlewania nic by mi tam nie uroslo. A folia jednak zabezpiecza przed wyparowywaniem wody.




Lepsza jest agrowloknina lub jak masz stare gazety lub kartony z pudel, lub jedz do marketu budowlanego i kup rolke papieru malarskiego i rozloz zamiast folii i na to zwirek lub kore - przynajmniej przepuszcza powietrze.
Mialam tez folie i bardzo załuje, ze ja poloźylam, korzenje roslin sie dusza.

Teraz rozkladam papier malarski.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Basilikum 12:16, 02 cze 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
Elu ale stare gazety czy karton jest jak sie chce odchwascic, potem i tak w tym miejscu jesli nie jest obdsadzone chwasty rosna a Kamilii chodzi o to, by w tym miejscu nigdy nie odchwaszczac. No nigdy sie nie da, na kamykach tez rosna ale w mnijeszcej ilosci i latwiej do wyrwania.


Rozumiem dlaczego chcesz folie czy agrowloknine
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
ElzbietaFranka 12:35, 02 cze 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
Iza chwastow nigdy sie nie pozbedziesz na stale, powinnas o tym wiedziec.
Ja mam zwir i folie i rosna bo nasiona z powietrzem przylatuja i sie rozsiewaja.
Chodzi o to aby rozrosly sie rosliny przez pierwsze 3 lata potem chwasty mniej rosna bo slonce nie dochodzi do gleby. Karton zatrzymuje wilgoc.

Iza ja Kamili radze to ona podejmie decyzje.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Basilikum 12:56, 02 cze 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21729
Elu przeczytalas co ja wyzej napisalam?
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Kamcia 19:32, 02 cze 2017


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Ojejku, ale sie burza wywolala 'w moim ogrodzie'. Nie o to mi chodzilo.

Elu - Wiatm Cie serdecznie.
O papierze malarskim nigdy nie slyszalam ale na pewno wezme go pod uwage.
Dziekuje za rade.
Poszlam za Twoja rada i przejrzalam Twoje zdjecia tawulek ale jakbys mogla mi przeslac zdjecie jak teraz wygladaja to jest bardzo chetna
A te moje zostawie wiec w takiej odleglosci w jakiej je posadzilam. Jakby co bede przekopywac w przyszlym roku ale skoro mowisz, ze bedzie ok to wierze Ci na slowo.

Obiecuje robic zdjecia roslinom na wyjezdzie. Pierwszy dluzszy szykuje sie jeszcze w tym miesiacu...Ale nie wiem dokad. Przypuszczam, ze maz chce mnie zabrac do Paryza z okazji naszej rocznicy slubu. Potem w lipcu - Korfu - zasluzony urlop; tak przepieknych roslin nie brakuje . W obu przypadkach bede miala wiecej czasu na 'zagladanie ludziom w ogrodki', wiec podziele sie z Wami moimi odkryciami.

A poki co kilka zdjec moich moich rozyczek, ktore zaczely juz kwitnac:
Morsdag:


Leonardo da Vinci:





Roze na pniu potrzebuja jeszcze kilka slonecznych dni

pozdrawiam Was goraco z upalnego Bremen.







____________________
Kamila Ogrod stewardessy
ElzbietaFranka 20:29, 02 cze 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
To nie burza to dyskusja musisz sie przyzwyczaic, kazdy Polak ma inne zdanie.

Iza przeczytalam i to nie tylko to co ty napisalas, ale i ten watek o tej szmacie juz bardzo dawno temu jak ja mialam szmate polozona, bo mi tak poradził ogrodnik. Teraz bym tej szmaty nie polozyla.

Kamila jak kupujesz jakies rosliny to trzymaj etykiety z nazwami, bo np. Co to za roze czy znasz ich nazwy? Jak wiesz teraz globalizacja i to co w Niemczech to i u nas jak jest jakas piekna roza ktora juz dluzej kwitnie beda do ciebke pytania co to za cudo tak pieknie wyglada.

Nie zauwazylam masz nazwy to fajnie czekam na pełny rozkwit bo to mlode nasadzenia ale ładne.

Jezeli chodzi o ten papier malarski jest to tektura grubsza od brystolu w rulonie lub papier falisty na pewno sie z tym spotkalas. Ten papier kladzie sie na podlogi w czasie malowania bardzo przydatny. Nie wiem jakie markety tam macie ale u nas w "obi" i "kauflandzie" jest, to nie jest drogie.

Prześle moze jutro.

No to wojaźuj i wracaj szczesliwie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kamcia 21:03, 02 cze 2017


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Tego Morsdaga mam od zeszlego roku i ona kwitnie do pierwszych przymrozkow. Mam kilka egzemplarzy bo sa bardzo tanie. Zaplacilam za nie 3 euro. Praktycznie caly czas pokryta jest pieknymi kwiatami. Na wiosne trzeba ja mocno przyciac ale jak widac odwzajemnia sie pieknymi kolorami. Nie jest jakos bardzo wymagajaca. Zreszta ja nigdy nie przesadzam z 'troskliwoscia'. Nawet specjalnej ziemi moim roza nie dosypuje. Wykonuje tylko podstawowe czynnosci jak nawozenie czy spryskiwanie a rosna jak po narkotykach.
Tu podobna gleba sama w sobie jest dobra.

Tak wygladal jeden z moich Morsgadow we wrzesniu zeszlego roku:


I tak caly czas.

A co do Leonarda da Vinci to dostalam ja w prezencie i to jej pierwsze lato u mnie, wiec nie moge powiedziec czy kwitnie dlugo.
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies