Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrod stewardessy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrod stewardessy

Kamcia 12:45, 30 maj 2017


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Wiatm Cie Abiko


Dziekuje za podpowiedz; mysle, ze to dobry pomysl z ta lawenda.

Po drugiej stronie lawki wyglada nastepujaco:

Wszystko jeszcze miniaturkowe. Mam nadzieje, ze ta rozplenica w tym roku sie bardziej rozwinie. Doniczki docelowo znajda inne miejsce. Postawilam je, gdyz jest tam duzo slonca. Rosna w nich Kalie. Nietstety troche za pozno wlozylam je do ziemi, wiec nie jestem pewna czy w tym roku zakwitna.

Na elewacje nie patrzcie. Firma remontowa zostawila nas z niedokonczona robota i wiecej sie nie pojawila. Teraz robimy wszystko sami. Powoli, malymi kroczkami do celu.

Kawka jednak bedzie... ale na lotnisku.


____________________
Kamila Ogrod stewardessy
margaretka3 12:51, 30 maj 2017


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Kamcia napisał(a)



Czy ktos wie jak ona sie nazywa??

Cześć, Kamciu
To prusznik.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Anda 14:57, 30 maj 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33360
To drzewko to jest Bartblume Caryopteris clandonensis.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Sonka 15:53, 30 maj 2017


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2247
Witaj Kamilo na naszym forum. Drzewko jak napisała matgaretka3 to prósznik, bez problemu przetrwa wasze zimy. U córki w ogrodzie w NL posadziłam dwa. Koło ławeczki przydało by się coś zwiewnego, jakiś krzew który by dodawał lekkości, tak w mojej ocenie. Ale ... jak przeglądniesz niektóre ogrody na forum to dodadzą Ci inspiracji, są przepiękne i niepowtarzalne, jednak każdy z nas ma inną potrzebę, lubi inne rośliny, kolory, pokroje. Tworzenie ogrodu daje dużo satysfakcji, powodzenia i pozdrawiam.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
ania1110d 16:15, 30 maj 2017


Dołączył: 04 maj 2017
Posty: 1014
Witaj Kamcia. Wpisuje się i ja do Twojego ogrodu a to drzewko niebieskie (Prósznik) -prześliczne
____________________
Ania Ogród w Cichym Dworku*Wizytówka
Kamcia 23:00, 30 maj 2017


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Dziekuje Wam dziewczyny...jestescie nieocenione. Od dawna bezskutecznie probuje sie dowiedziec jaka to nazwa a wystarczylo tylko haslo rzucic na Ogrodowisku i od razu odpowiedz uzyskalam.

Sonka - masz racje jesli chodzi o cos zwiewnego. Posadzilam tam rozplenice japonska. Na razie jest miniaturkowa ale mam nadzieje, ze bedzie sie tam szybko rozwijala.



____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Kamcia 19:46, 31 maj 2017


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Czy ktoras z Was probowala kiedys przedluzyc zycie czosnkom ozdobnym?

Szkoda mi bylo ich wyrzucac, wiec postanowilam wlozyc do wazonu. Jestem bardzo ciekawa jak dlugo przetrwaja.
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Kamcia 08:19, 01 cze 2017


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Lubicie surfinie?

Ja je uwielbiam. W tym roku zakupilam trzy.



Ta bialo-niebieska jest moja ulubienica.



Mialam pomalowac im doniczki ale nie doszlam do tego. Zreszta, gdy sie rozrosna doniczek i tak nie bedzie widac

____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Basilikum 15:16, 01 cze 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Hali halo
Widze, ze mamy nowy "odlotowy" watek. Witam z przeciwnego bieguna Niemiec. Mieszkamy od siebie chyba w najdalszych punktach.

Ja kolo laweczki widze trawki no i jedna juz jest jak urosnie bedzie super
Prosznik sliczny, nie jestem pewna czy go gdzies widzialam.
Czosnki w wazonie przetrwaja dlugo. Moje zeszloroczne wyrzucilam niedawno. Swoich jeszcze nie scinam, narazie niech rabatke zdobia.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Kamcia 19:57, 01 cze 2017


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Oj jak sie ciesze, ze moj 'ogrod' sciaga rowniez osoby z Niemiec. I od razu przyznam, ze ja tez zawsze chcialam mieszkac na poludniu, ale zycie przywiodlo mnie tutaj. Fajnie sie masz - naprawde Ci zazdorszcze Basilikum.
Moze pochwalisz sie skad dokladnie jestes? Tylko mi nie mow, ze z okolic Jeziora Bodenskiego, bo sie chyba rozplacze.

......................................

Chcialam Was prosic o rade.
Kiedys podpatrzylam na Ogrodowisku 'Alejke Tawulkowa' i zapragnelam takowa miec u siebie. Zeby nie bylo, ze 'zerznelam ja zywcem od kogos' postanowilam ja dopasowac do mojego ogrodu i moich potrzeb.
Alejka ma na chwile obecna 9 metrow i kiedys zostanie przedluzona do 12m.


Posadzilam na niej 4 tuje na pniu i tawulki japonskie w formie zywoplotu.

I teraz zastanawiam sie czy odleglosc 40 cm miedzy sadzonkami jest odpowiednia. Planuje je podcinac by w lecie ladnie zakwitly i zeby nie urosly wieksze niz 40 cm. Rozne zrodla podaja, ze tawulki powinno sie sadzic od 30 do 40 cm ale wydaje mi sie, ze ta odleglosc miedzy nimi jest za mala.
Poki co nie rozlozylam foli bo caly czas sie zastanawiam czy ich nie poprzesadzac.

POMOZCIE!


____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies