Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrod stewardessy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrod stewardessy

Pola 12:58, 25 cze 2017


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
No tak, błędy są nieuniknione cisy i bukszpanu to bardzo trudne rośliny kilka sezonów zajęło by zrozumieć czego im brakuje.
Ogród to szkoła życia, trzeba się uzbroić w cierpliwość.....trzymam kciuki
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Kamcia 13:09, 25 cze 2017


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Myslalam, ze z moich hortensji nic w tym roku nie bedzie. Kwietniowe przymrozki sprawily, ze stracily liscie i przyschly.
Tym czasem prosze:





Ta zdobi moj taras:


Krolowa mojego przedogrodka w zeszlym roku wygladala tak:

Byla pieknie niebieska. W tym roku bedzie miala duzo mniej kwiatow i niestety, pomimo stalego nawozenia specjalnym preparatem do niebieskiej hortensji, zmianila barwe i poki co wyglada tak:


W tym roku zakupilam dwie Limelighty. Poki co wszystko wskazuje na to, ze beda pieknie kwitly:


Oby szybko rosly.
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Pablo678 21:51, 27 cze 2017


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 52
Ale pracę masz ciekawą .Pozwiedza się świata
____________________
pablo kamienny ogród
Kindzia 09:24, 28 cze 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Matko i córko...jak ja Ci zazdroszczę(oczywiście pozytywnie) tych róż na pniu, u nas się takie nie udają, niestety, nie przeżywają zimy Masz piękne!

A tak w ogóle to witam się i ja

Edit. Limki rosną szybciutko, ja swoim podcinam gałązki od spodu, pochłonęły by wszystko Twoje też potworki będą
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kamcia 09:49, 28 cze 2017


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Witam Cie Kindzia,
widze, ze Ty tez ze Slaska. Tym bardziej ciesze sie goscic Cie u siebie.

Co do roz, to powiem szczerze, ze dopiero teraz zdalam sobie sprawe, ze chyba jednak polubie ten polnocno-niemiecki klimat. Dopiero teraz doceniam lagodne zimy, ktore umozliwiaja mi uprawe wielu roslin, ktorych w Polsce nie moglabym miec; m.in wlasnie roz na pniu.

U mnie bez problemu rosna tez Pierysy czy Kamelie. Nie musze ich na zime chowac.

Aczkolwiek nie ukrywam, ze wiecej slonca to by sie tu przydalo.
Z zazdroscia spogladalam w zeszlym roku na szwajcarskie ogrodki, w ktorych rosly bananowce. U nas tez sie zdarzaja, ale nie owocuja. A tam mozna doswiadczyc malych owocow.

No ale nie mozna miec wszystkiego.
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Kindzia 10:04, 28 cze 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Kamcia napisał(a)
Witam Cie Kindzia,
widze, ze Ty tez ze Slaska. Tym bardziej ciesze sie goscic Cie u siebie.

Co do roz, to powiem szczerze, ze dopiero teraz zdalam sobie sprawe, ze chyba jednak polubie ten polnocno-niemiecki klimat. Dopiero teraz doceniam lagodne zimy, ktore umozliwiaja mi uprawe wielu roslin, ktorych w Polsce nie moglabym miec; m.in wlasnie roz na pniu.

U mnie bez problemu rosna tez Pierysy czy Kamelie. Nie musze ich na zime chowac.

Aczkolwiek nie ukrywam, ze wiecej slonca to by sie tu przydalo.
Z zazdroscia spogladalam w zeszlym roku na szwajcarskie ogrodki, w ktorych rosly bananowce. U nas tez sie zdarzaja, ale nie owocuja. A tam mozna doswiadczyc malych owocow.

No ale nie mozna miec wszystkiego.

U nas nie ma mowy o kameliach w ogrodzie......
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Kamcia 10:06, 28 cze 2017


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Pamietacie jak wspominalam o mojej wyprawie do Paryza i tej nieszczesnej rozy, ktorej w koncu nie kupilam? Kosztowala 37 eur ale byla dwukolorowa, wiec od razu zwrocila moja uwage.

Wczoraj pojechalam do sklepu po odzywke do trawnika i zamiast odzywki przywiozlam do domu takie cudo:




Byla w promocji. Nie ma to jak zaoszczedzic 24 eur w dwa tygodnie.




Niedlugo zaczna sie wyprzedaze roz. W zeszlym roku ciecia cenowe siegaly nawet 60%. Czuje, ze Ogrod stewardessy wzbogaci sie o kilka nowych egzemplarzy.
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
benia9185 09:52, 30 cze 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
No proszę Twoje hortki mimo przymrozków pięknie kwitną,a moje śpią obrażone .Cis nie wygląda najgorzej Kamciu,myślę,ze przeżyje
____________________
Póki życie trwa...
Zana 10:02, 30 cze 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Czasami jak to się mówi "nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło". Kupiłaś tę różę trzy razy taniej. Piękna jest.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Kamcia 10:21, 30 cze 2017


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Kraina deszczowcow...tak o polnocy Niemiec mowi moja kuzynka.

Pada nieprzerwanie od 3 dni. Woda leje sie ulicami. Strazacy maja pelne rece roboty bo wiele piwnic pozalewanych. A moj starszy syn od soboty na obozie namiotowym Pech.
A moje roze ... Lepiej nie mowic.








Obfite opady zapowiadaja do wtorku. Potem dzien przerwy i od nowa. Ot i bremenskie lato w pelni.


____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies