Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pokażę nasz ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pokażę nasz ogród

asica 20:56, 12 sty 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3836
Pod koniec maja lawenda już jest całkiem fajnie podrośnięta. Kiedyś usłyszałam, że pierwsza praca przy bylinach po zimie w szkółce to cięcie lawendy.
Więc też tak robię.Ścinam ją mocno zostawiam ok. 3 oczka.

Ta lawenda jest u mnie drugi rok ( z kupnych sadzonek)
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Gosiniak 21:01, 12 sty 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
U kogoś czytałam, że trzeba ją na pół okrągło ciąć, świetnie wtedy wygląda, a powiedz gdzie ją kupiłaś, bo widzę sporo jej masz i jaka to odmiana?
Ja jakoś zawsze się bałam lawendy, że przemarznie, ale coraz bardziej się do niej przekonuję, zwłaszcza po takich zdjęciach
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
asica 21:27, 12 sty 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3836
Lawendy kupisz ok. maja, jak zaczyna się sprzedaż pelargonii, na giełdzie samochodowej w Zielonej, tam jest takie miejsce gdzie sprzedają rośliny. Są to sadzonki w cenie 4-5-zł, czasem uda się utargować nawet do 3 zł. Lawendę lupuję tylko wąskolistną, bo wiem, że nie ma problemu z zimowaniem. Kupiona w maju już latem jest bardzo ładnie rozrośnięta.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Gosiniak 21:29, 12 sty 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Ok, dzięki za informację
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
ella 22:14, 12 sty 2013

Dołączył: 27 gru 2012
Posty: 74
Witam się i ja, masz bardzo ładny ogród. Ciekawe informacje o lawędzie. Zawsze sądziłam, że to roslina tylko jednoroczna a tu okazuje się, że nie. W tym roku kupuję wąskolistną
Pozdrawiam
____________________
Mój kawałek ziemi
asica 19:06, 13 sty 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3836
Widziałam dziś lawendę wąskolistną w "Mai w ogrodzie" i moja tak nie wygląda chyba; tamta miała strzeliste pędy kwiatowe, moje są zagęszczone. Sama nie wiem. Ja w każdym razie kupuję ta zwyczajną, ona zimuje. Żadnych ozdobnych nie kupuję bo one nie zimują.

Dzisiejsza próba z ganeczkiem: ekran z cisa, róże, lawendy.

Tylko czy te róże pasują tego co pod dużym oknem?
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
nieszka 19:39, 13 sty 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Mnie się podoba. Ja mam róże z lawendą na skarpie i jestem bardzo z tego połączenia zadowolona.
Tylko bym poszerzyła rabatę do takiej wielkości jak ta po drugiej stronie chodnika (bo to chodnik jest?)


____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
asica 19:50, 13 sty 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3836
Tak, tam jest chodniczek, a za chodniczkiem pod kamykami ukryte są jakieś zalane betonem "nie wiadomo co". Kiedyś było tam szambo . Więc kamyki muszą być.
Faktycznie wyrównanie szerokości tych dwóch rabat wygląda lepiej. Chociaż wolałabym zmniejszyć te kamienie
Zestawienie róż i lawendy widziałam w parku róż. Dla mnie najbardziej udane zestawienie z różami .
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
nieszka 19:53, 13 sty 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
To na tych kamykach postaw coś fajnego. Jakąś donicę z jednorocznymi, może jakiś większy kamień, albo poidełko dla ptaków...
Na brzegu kamyków chyba tez jest lawenda?
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
asica 20:09, 13 sty 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3836
Tak , tam sa lawendy, ale chyba obsadzę to zurawki, ładnie sie tam rozkładają. To to samo miejsce przed i po. Teraz nie ma juz też betonowych opasek wokół domu.


____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies