Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pokażę nasz ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pokażę nasz ogród

grzegorz_wie... 07:13, 02 wrz 2018

Dołączył: 17 sty 2015
Posty: 2
Agata uwierz, że ogród już niemal sam o siebie dba. Ja właściwie tylko kanty w nim wycinam (a przy okazji szudram chwasty). A mąż dba o trawnik.


Jeśli chodzi o żywopłot cofam pytanie. Tyle wątków i artykułów mamy tutaj na ten temat, a ja durnowate pytania zadaję
olga80 10:38, 02 wrz 2018


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
Piękny zadbany ogród a montana cudniasta ażdech zapiera. Mam już chęć na nią od jakiegoś czasu,ale boj się,że u mnie na tym wygwizdowie nie da rady. Pozdrawiam
____________________
Teresa Moje małe królestwo
asica 13:51, 02 wrz 2018


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
olga80 napisał(a)
Piękny zadbany ogród a montana cudniasta ażdech zapiera. Mam już chęć na nią od jakiegoś czasu,ale boj się,że u mnie na tym wygwizdowie nie da rady. Pozdrawiam

Jakoś dużo nie płaciłam za Montanę. Spróbuj zaryzykować . Nas na Montanę namówił sprzedawca, wręcz nam ją wcisnął . Nie wiedzieliśmy co to jest .
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Gardener27 16:18, 16 wrz 2018


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Fantastyczny spektakl traw, czekam każdego sezonu na ten okres w Twoim ogrodzie.

Myślę nad tym żywopłotem. Do tej pory miałaś zrobiony chyba z ligustru dlatego wymagał ciągłego cięcia. Szmaragdy rosną też szybko ale wystarczy je przycinać raz w roku. Cis jest świetny, ja za 40 cm sadzonki płaciłem 13 zł. Jest jeszcze grab lub buk ale tu też trzeba ciąć przynajmniej dwa razy w sezonie. Ciekaw jestem na co się zdecydujesz ?
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
asica 17:12, 19 wrz 2018


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Żywopłot stanął na szmaragdach. Mąż tnie, mąż zdecydował. Ma dużo swojej pracy, ja nie będę go obarczać dodatkowym cięciem żywopłotów..
Zresztą im więcej czytałam tym sama bardziej składniałam się ku szmaragdom. Wszak człowiek coraz starszy. Na ogrodowisku jestem już ...7 lat!?
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Doranma 17:52, 24 wrz 2018


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
A co się stanie z Twoimi pięknymi Anabelkami?
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
asica 18:40, 24 wrz 2018


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Już się stało

Efekt na razie mnie nie przekonuje, strasznie gęsto wyszło. W najszerszym miejscu są 3 szt. Być może jeszcze je rozsadzę
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Doranma 20:43, 29 wrz 2018


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Przesadzilaś je takie kwitnące? Odważna jesteś ☺ Myślę, że warto poczekać do przyszłego roku, nowe pędy ułożą się, dopasują do siebie. Nie widziałam ich jeszcze sadzonych w takiej masie, miałaś świetny pomysł ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
asica 20:52, 29 wrz 2018


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Wykopywały się ładnie z całą bryłą korzeniową, podlewam co 2-3 dni, mam nadzieję, że sobie poradzą.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Gardener27 21:14, 29 wrz 2018


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Ciekaw jestem czy takie duże hortensje mają głęboki system korzeniowy ? Ja wiosną przesadzałem 5 letnie bukietowe i byłem mocno zdziwiony że tak płytko są ukorzenione. O krzaki się nie martw, jesień to idealna pora na takie prace, trochę mogą oblecieć z liści ale w końcu idzie zima.

Asiu a co powstaje w tym miejscu, placyk ? wszystko posadzone na planie koła.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies