Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Anitka 22:40, 14 kwi 2024


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774



____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 22:50, 14 kwi 2024


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Ja zaczęłam obmyślać co posadzić na miejscu usuniętych iglaków. Czy znów iglaki- będzie wygodnie i w miarę bezobsługowo. Ale wówczas pojechałam z Iwonką do Madzi z Wilczego ogrodu.
I przepadłam. Zachciało mi się różnych kolorów. Przy okazji wizyty u Madzi odwiedzamy tam dobrze zaopatrzoną szkółkę. Nie wiem jak ja to zrobiłam ale z pomocą dziewczyn zrodziła się "kolorowa" koncepcja.
Standardowo załadowanym po brzegi samochodem wróciłam z Iwonką.



____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 22:57, 14 kwi 2024


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Kolorystyka musi nawiązywać do kilu miejsc.

Jest bordo, róż, fiolet, limoka, niebieskozielony odcień nawiązujący do wilczomleczy.



Wszystko przezimowało ładnie. Jedynie ten żeleźniak widoczny w dolnym prawym rogu nie odbił na wiosnę.



____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 23:02, 14 kwi 2024


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Zanim zabrałam się za sadzenie przekopałam ziemię z dodatkiem kompostu, piasku, mączki bazaltowej.
Nastąpił etap rozstawiania doniczek, picia kawki i przestawiania doniczek.


____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 23:06, 14 kwi 2024


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Mężowi spodobało się " kartonowanie" więc kartonujemy Niektóre rośliny wymagały podpór po dzieleniu.



____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 23:20, 14 kwi 2024


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Efekt końcowy.


____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 23:25, 14 kwi 2024


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774




____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
sylwia_slomc... 08:36, 15 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Ja Cię, ale zmiana Ja Was tylko proszę żebyście nie stracili tego wakacyjnego charakteru ogrodu bo to byłogromny atut tego miejsca, taka wartość dodana. Wchodziło się do ogrodu i od razu czuło jak y człowiek na wakacje wyjechał. Śliczna kolorystyka tej rabaty. Pokaż jak teraz judaszowcowa poniżej prezentuje się na tym tle?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Sonka 10:19, 15 kwi 2024


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Oglądając Twój ogród zawsze wzdycham, jest przepiękny, szczególnie podziwiam architekturę i to co wykonałaś sama z kamieniami, podziw i szacunek.
Jałowce też bym usunęła, ale świerki gniazdowe? Szkoda, one ładne są, choć ja swoje też usunęlam, bo były ogromne i miałam wybór usuwam , albo rododendrony albo świerki, usunęłam świerki a wcześniej jałowce, były tak ogromne, że rolnik ciągnikiem usuwał korzenie a ciągnik okoniem stawał.
Jednak zmiana jaką dokonaliście jest piękna, błoga w kolorach, strukturach, tyle, że byliny wymagają sporo pracy, ale warto, póki siły pozwalają.
Podziwiam nieustannie, choć rzadko piszę.Pozdrawiam.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Sonka 10:27, 15 kwi 2024


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Dopisuję, bo mi umknęło. Kiedy zakładałam swoją nową rabatę, na trawie rozłożyłam kartony, w wykopane dołki wsadziłam rośliny, na to nasypałam przyczepkę zrębków. Do tej pory borykam się z nornicami, które zagnieździły się pod kartonami. Dopóki mieliśmy kotkę, wyłapywała je, niestety odeszła, bo miała już chyba powyżej 20 lat a teraz nasz kocurek jest leniwy i mam plagę. Pisze o tym, żebyś w miarę zareagowała, choć nie koniecznie będzie u Was taka sytuacja. Ja mam wkoło lasy i boisko sportowe, więc ciągną do nas nie tylko nornice, ale turkucie podjadki i inne szkodniki.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies