Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Anitka 22:42, 11 kwi 2024


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
sylwia_slomczewska napisał(a)
U mnie też kilka miejsc woła o totalną rewolucję, ale czasu brak, może kiedyś po remontach jak sił starczy


Każdy ogród po pewnym czasie wymaga rewolucji, większych czy mniejszych. To nieuniknione.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 22:55, 11 kwi 2024


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Urszulla napisał(a)
Prawdziwe horrory były. Ale masz już je za sobą?


Myślę, że tak. Ale jeszcze inne miejsca przeszły zmiany.
Ogólnie rok 2023 mocno wpłynął na innych wygląd ogrodu. Gdzie by nie sięgnąć wzrokiem coś leżało.



____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 23:16, 11 kwi 2024


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
LIDKA napisał(a)
Zmiany baaardzo korzystne choć sobie wyobrażam te harówkę.

Anitka Twojego stylu ogrodu nie da się pwtórzyć. Jest jedyny i bardzo piękny.
Koncertowo zestawiasz rośliny i można cieszyć oczy obojętnie w którym kierunku zwróci się wzrok.


Dobrze że wróciłaś na forum bo bez Twojego ogrodu czegoś nam tu brakowało.


Właśnie cały czas zastanawiam się w jakim stylu teraz podążać w tych zmianach. Czy kierować rozumem, zachwytem nad niektórymi roślinami, trendami itd. Tak sobie wczoraj rozmawialiśmy z mężem, że usuwamy w dużej mierze iglaki. Kiedyś na nich ogrody opierały się. Teraz mniej są popularne. Królują trawy, byliny. Oglądałam ostatnio jakiś filmik gdzie ktoś mówił żeby nie opierać ogrodu tylko na jednym rodzaju roślin. Bo za kilka lat np trawy i ogrody oparte głównie na nich tak samo "przejedzą się" jak teraz iglaki.

Ale wiem na pewno unikam drewna w ogrodzie. Stawiamy na bardziej trwałe materiały. Mamy coraz mniej sił na impregnowanie. Zdecydowaliśmy się w kilku miejscach wymienić obrzeżą rabat z nieregularnych kamieni na corten. Były nieregularne, nie przylegały do siebie i przez to nie spełniały swojej funkcji. Zmiany np przy ognisku.
W trakcie montażu.



Już delikatnie z rdzą.

____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 23:33, 11 kwi 2024


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Joku napisał(a)
Również się cieszę z twojej obecności i wytęsknionej przez nas relacji. Dla mnie podobnie jak dla wielu dziewczyn twój ogród jest jedyny w swoim rodzaju i nie do podrobienia. Był piękny a stał się jeszcze piękniejszy. Bardzo lubię przeróbki starych rabat, to jest zupełnie inna "bajka" niż tworzenie ogrodu od nowa.


Zgadzam się Jolu. Przerabianie starych rabat jest bardzo trudne. Duża różnica wielkości nowych i starych roślin. Sporo się też trzeba nagimnastykować by nie zniszczyć tego co ma zostać. A potem walka z korzeniami w ziemi. Niestety nie mam siły już wszystkich usuwać. Więc czasami trzeba manewrować z sadzeniem pomiędzy nimi. A po wyrośniętych drzewach i krzewach jest cała masa korzeni pod ziemią. Najgorzej z tymi z system polowym. Dobrze, że przyjeżdża do mnie siostra. Bardzo pomogła w pewnych miejscach gdy chwyciła za siekierę. Bo ja poległam.
Dlatego mój mąż często nalega i namawia by robić to "kompleksowo". Trudne są wybory co usunąć co zostawić. Jak jedno się usunie to odkrywa się "brzydsza strona" tego co zostaje.
Np. poniżej trasu. Długo toczyły się dyskusje czy coś tu zostawić. Śnieg mocno powyginał i zniekształcił te wysokie jałowce. One leżały już na płytach poniżej lun na świerkach gniazdkowych. Poprzycinałam część ale efekt był taki sobie. I wiem już z autopsji, że one po takim przycięciu znów rozgałęzią się na wierzchołku, przez co ponownie zrobią się ciężkie i będą przechylać się nawet po deszczu a co dopiero po opadach śniegu

____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 23:34, 11 kwi 2024


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Kordina napisał(a)
Zachwyt zostawiam

Dziękuję.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 23:37, 11 kwi 2024


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Urszulla napisał(a)


Tutaj chyba największe zmiany. Ja natomiast dojrzewam do zmian monotematycznych, czyli nudy i wygody w zakresie zadarniaczy na rabatach


Ula poczekaj na to co poniżej tarasu zostało zrobione
A ja mam rozdarcie pomiędzy wygodą i nudą a dojrzewaniem do czegoś kierując się tylko sercem
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 23:38, 11 kwi 2024


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Monia81 napisał(a)
Anitka szaleństwo u Ciebie przeróbkowe, zmiany, zmiany, zmiany
Mam nadzieję, że w tym sezonie dotrę do Ciebie i na żywo obejrzę


Monia wiesz, że zapraszamy zawsze.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 23:40, 11 kwi 2024


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
nicol21 napisał(a)
Zmiany fantastyczne.
Rozumiem łapanie dystansu do ogrodu, innych priorytetów, ale nie zostawiaj nas tak zupełie samych


Przecież tu jest tylko użytkowników W sumie jak skończymy z tymi zmianami to znów będę pokazywać to samo na okrągło.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 23:42, 11 kwi 2024


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Magleska napisał(a)
Anitka
Uwielbiam Twój ogród -i te zmiany- teraz ,jak pooglądałam fotki wcześniejsze -to rozumiem w pełni

Cudownie masz -wpraszam się na jakąś kawkę


To my pewnie na kawę raczej wpadniemy
Wiesz, że ja już o tych niektórych zmianach nie pamiętam. Tyle się działo
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 23:44, 11 kwi 2024


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
katarina napisał(a)
Anitko - ogrom pracy i cudowny tego efekt. Nieodmiennie jestem pod wrażeniem Twojej niezwykłej wrażliwości i smaku dzięki którym kształtujesz przestrzeń, która Cię otacza. Wirualna wędrówka po Twoim ogrodzie to zawsze przepyszna uczta dla oczu i głowy. Dziękuję!


Dziękuje.
Kasiu u Ciebie zapewne też sporo się zmieniło.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies