Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Migawki z ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z ogródka

AgataP 09:05, 21 lip 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
tulucy napisał(a)
taka mala



wielka miłość



Ja też mam te zwykłe jeżówki, uwielbiam je, bo kochają je motyle, a ja uwielbiam patrzeć na nie
Dosadziłam jeszcze białe i kuszą mnie Cheyenne spirit - może kiedyć


____________________
Z Pszenicznej...
Kindzia 07:46, 22 lip 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Żywopłoty buksikowe już ładne masz, będziesz je już cięła w tym roku, czy czekasz jeszcze?

Moje będą nie ruszane w tym roku, zebrały się po grzybie, dam im spokój na razie

Zakupów zielonych trochę masz...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
tulucy 08:16, 22 lip 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12906
Kasiu nie wiem, przymierzałam się do nich, ale nie miałam czasu, moźe po urlopie w sierpniu trochę je odchudzę. One mają dopiero rok, sadziłam je ubiegłego roku wiosną, pokazywałam wtedy na forum, sadzonki z gołym korzeniem. Cięłam przy sadzeniu i potem w sierpniu. Sporo mi się ze ścinków ukorzeniło nawet, a tylko do ziemi powtykałam.

Zakupy... jednak jeszcze nie wszystkie, trafiłam na ożankę i ostrogowca, a do nich dobrałam kocimiętkę "nerwową"
Część bylin pójdzie do wymiany. Przetaczniki częściowo,bodziszek będzie na pewno ograniczany, ten korzeniasty, zagłuszył mi Granny w tym roku.

Floks Tiara chyba też poleci, bo jeszcze ani razu nie zakwitł porządnie, zasychają mu pąki, już 3 sezony...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
patrycja 14:43, 22 lip 2017


Dołączył: 17 sty 2017
Posty: 3331
tulucy napisał(a)
taka mala



wielka miłość


A kuku
____________________
Patrycja mój ogródek
Kindzia 07:52, 23 lip 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
tulucy napisał(a)
Kasiu nie wiem, przymierzałam się do nich, ale nie miałam czasu, moźe po urlopie w sierpniu trochę je odchudzę. One mają dopiero rok, sadziłam je ubiegłego roku wiosną, pokazywałam wtedy na forum, sadzonki z gołym korzeniem. Cięłam przy sadzeniu i potem w sierpniu. Sporo mi się ze ścinków ukorzeniło nawet, a tylko do ziemi powtykałam.

Zakupy... jednak jeszcze nie wszystkie, trafiłam na ożankę i ostrogowca, a do nich dobrałam kocimiętkę "nerwową"
Część bylin pójdzie do wymiany. Przetaczniki częściowo,bodziszek będzie na pewno ograniczany, ten korzeniasty, zagłuszył mi Granny w tym roku.

Floks Tiara chyba też poleci, bo jeszcze ani razu nie zakwitł porządnie, zasychają mu pąki, już 3 sezony...

Super sadzonki. Już na prawdę są gęste i duże. Mam takie dwuletnie na salonowej, ale też były chore w zeszłym roku, teraz się zebrały. Tyle, że teraz tam dość gęsto, wiosną potnę.
To "rękę zieloną" masz, tylko ukorzeniać. Będziesz swoje miała na następne obwódki

Z tymi wymianami, podmianami...to nasza przypadłość. Część albo od razu nie podpasuje, albo po czasie I znowu robota gotowa...ja też muszę sobie napisać co wiosną podzielić, przesadzić...przecież nie będę pamiętać.

3 lata floks się buntuje??? Faktycznie, nie ma co trzymać.
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
tulucy 09:36, 23 lip 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12906
Ciągle mi szkoda tego floksa, daję mu szansę, bo a to po przesadzeniu, a to coś tam...

____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Nowalijka 10:36, 23 lip 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Jezowki niesamowite. Bukszpany tak urosły od zeszłego roku? Pięknie. Zainspirowałaś mnie żebym u siebie zrobiła bukszpanowe obwodki. Jedną już zrobiłam wokół drzewa w środku z zurawkami. Bukszpany kupowałam przez internet, malutkie z gołym korzeniem. Zobaczymy co będzie za rok.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
tulucy 11:03, 23 lip 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12906
to ja kupiłam spore, miały ponad 20 cm. u mamy na bazarku pan po 3 zl sprzedawał
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Nowalijka 11:08, 23 lip 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
tulucy napisał(a)
to ja kupiłam spore, miały ponad 20 cm. u mamy na bazarku pan po 3 zl sprzedawał

Ja kupowałam po 1 zł ale taka gałązka ok 7-9 cm.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
tulucy 22:57, 23 lip 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12906
mnie się pofarciło jak ślepej kurze ziarno... wzięłam chyba 150, albo i lepiej. pan już rabat dał.

po jakim czasie od wysiania kwitnie liatra? mam przedszkole całe
normalnie jak trawnik dziś trochę przesadziłam, jak robiłam porządek na tej rabacie. Dałam v. hastata na tyły, bo urosła wysoko bardzo. do tego siałam z nasion mix kolorów i miałam pomieszane 3. to porozdzielałam jeszcze przy okazji.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies